Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wesele bezalkoholowe
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jestem za weselem bezalkocholowym?
Tak, jestem za
12%
 12%  [ 7 ]
Nie mam zdania
5%
 5%  [ 3 ]
Zdecydowanie nie
75%
 75%  [ 41 ]
Nie zastanawiałam się nad tym
5%
 5%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 54

Autor Wiadomość
tynka2506
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 1316
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Wto 9 Gru 2014, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Escherichia napisał:
Ja też za nikogo nie decydowałam i u nas alkohol był (choć jak wyżej napisałam, prawie go nie ruszyli) ale są osoby, które mają podpisaną Krucjatę Wyzwolenia Człowieka i im nie wolno organizować przyjęć alkoholowych. Więc bezalkoholowe wesele jest po prostu konsekwencją przyjętych przez nich zobowiązań.



No jakie ciekawostki nawet nie wiedziałam.
Myślałam , że to ogranicza się tylko do tego , że sami nie mogą alkoholu spożywać
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 9 Gru 2014, 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tylko. W celach KWC jest punkt "organizują spotkania towarzyskie i wszelkie uroczystości bez alkoholu", bo tu nie chodzi tylko o niespożywanie alkoholu ale też o pokazywanie i przekazywanie, że nie jest on niezbędnym elementem każdej imprezy/wesela/chrzcin itp.

Tak się w sumie teraz zastanawiać zaczęłam, że jak nas Młodzi zapraszają na wesele to i tak nie mamy wpływu na to, czy np. będzie rosół albo schabowy, jakie będą zabawy. Idąc na wesele w pewnym sensie i tak się podporządkowujemy wizji Młodych, więc czemu jak przychodzi do alkoholu lub jego braku to często gęsto ludzie nie potrafią zrozumieć, że Młodzi mają taką wizję a nie inną. Nie słyszałam, żeby ktoś robił awanturę bo nie będzie schabowego na weselu i z tego powodu odmawiał przyjścia. A w przypadku wesel bezalkoholowych spotkałam się z takimi reakcjami - nie ma wódy, nie idę.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam



Ostatnio zmieniony przez Escherichia dnia Wto 9 Gru 2014, 18:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 9 Gru 2014, 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alkohol nie jest niezbędny na urodzinach, chrzcinach, komuniach.

Ale wesele bez alkoholu... troszkę słabo Cool
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto 9 Gru 2014, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Escherichia napisał:
Ja też za nikogo nie decydowałam i u nas alkohol był (choć jak wyżej napisałam, prawie go nie ruszyli) ale są osoby, które mają podpisaną Krucjatę Wyzwolenia Człowieka i im nie wolno organizować przyjęć alkoholowych. Więc bezalkoholowe wesele jest po prostu konsekwencją przyjętych przez nich zobowiązań.


Pierwsze słyszę o czymś takim...
Ja jestem zdania, że wszystko jest dla ludzi. Może niedługo powstaną jakieś zakazy spożywania coca-coli albo wody mineralnej gazowanej, bo przecież ktoś ma takie widzimisię... ? A może zbędnym elementem wesela niedługo stanie się zespół albo w ogóle biała suknia panny młodej? ... A jak para młoda jest weganami, to może całe wesele ma być wegańskie?
Dla mnie to jest niepojęte... i niegrzeczne - narzucać wszystkim swoje "zobowiązania". Nie każdy musi je popierać. A schabowy, rosół... cóż, to jest tradycyjne danie, tu chyba nie trzeba nad tym dyskutować. A jak komuś nie smakuje, to nie musi jeść, zje inne mięso albo zadowoli się surówką Very Happy.
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto 9 Gru 2014, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisałam wyżej, osoby które podpisały KWC zobowiązują się nie propagować spożycia alkoholu i właśnie organizować imprezy bezalkoholowe, czyli do czegoś więcej niż abstynencji. KWC jest głównie związane z ruchami oazowymi i tego typu podobnymi, więc się nie dziwię, że nie wszyscy o tym wiedzą język Ja sama się dowiedziałam właśnie przez to, że kilkoro moich znajomych działało w Światło Życie i mieli Krucjaty podpisane. Inaczej też bym nie miała pojęcia o czymś takim.

To się troszkę różni od tego, że ktoś jest np. weganinem. Bo w przypadku bycia weganinem, po prostu nie jesz mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. W przypadku Krucjaty zobowiązujesz się wobec wspólnoty i Boga przestrzegać pewnych zasad. I jeśli jesteś osobą wierzącą złamanie tych zasad jest grzechem i oczywiście może się też skończyć wydaleniem ze wspólnoty.

Co do białej sukni na weselu - są PM, które białej sukni nie potrzebują. Ja też początkowo białej sukni nie chciałam, ale łatwiej dostać białą niż kolorową język Zresztą szał na białą suknię ślubną był wynikiem mody (królowa Wiktoria w takiej brała ślub i "wyższe sfery" się tym zachwyciły) a nie jakiejś głębszej tradycji. W XVII wieku czarna suknia ślubna nikogo nie dziwiła oczko
Dla mnie zespół nie jest niezbędny, można go zastąpić DJ'em. Ale byłam też weselach całkowicie siedzących, z muzyką w tle i też były one udane. To, że ktoś sobie nie wyobraża wesela bez czegoś, nie oznacza że inni też muszą to mieć.

Dla mnie alkohol nie jest rzeczą niezbędną, ot po prostu jest i tyle.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto 9 Gru 2014, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Śląsku obowiązują pewne tradycje, które szanuję i akceptuję, i z nich wynikają moje poglądy uśmiech A, i mamy XXI wiek, nie XVII, i dziś obowiązują pewne zasady, których należałoby się trzymać (przynajmniej tu na Śląsku oczko )

A narzucanie komuś swojej woli jest dla mnie trochę nietaktowne. I całkowicie rozumiem gości, którzy mogą się burzyć na wiadomość o bezalkoholowym weselu. No ale nikt nie musi się z tym zgadzać, mam swoje zdanie na ten temat.
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olivia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 721

PostWysłany: Sro 10 Gru 2014, 9:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra... Ale jeśli ktoś podpisuje to KWC to jego sprawa jakie robi wesele tak? Czy alkoholowe czy bazalkoholowe.
Ja tam takie osoby rozumiem... Sama to miałam przez jakiś czas i tyle.

A co do tego, że jestem ze Śląska i muszę się podporządkować zwyczajom panującym w danym regionie to dla mnie też mało znaczące.... Bo absolutnie na te zwyczaje z mojego regionu nie patrzę.... Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strona 9 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group