Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

problem z dokumentacją
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Archiwum postów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
edus1
guru
guru


Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 16777215
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Sro 28 Maj 2008, 8:27    Temat postu: problem z dokumentacją Odpowiedz z cytatem

Witam,

Może któraś z Was spotkała się z podobną sytuacją lub sama miała podobne zdarzenie.
Mój przyszły mąż w dokumentacji domowej nie może znaleźć dokumentu potwierdzającego bierzmowanie ,nie pamięta też czy odbyło się ono w parafii rodzinnej czy później w szkole licealnej w związku ze zmianą w tym czasie szkoły. Co mamy zrobić, czy już teraz iśc do proboszcza i On tego poszuka .
Matko a jak się okaże ze On nie miał bierzmowania  to dopiero go udusze!wykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknikwykrzyknik
Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sasetka
maniak
maniak


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 1119
Skąd: Kielce

PostWysłany: Sro 28 Maj 2008, 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja droga... o tym ze miał bierzmowanie ma odnotowane księdze w parafii w której miał chrzest. Ksiądz to spisuje to na świadectwo chrztu...ja miałam dylemat ale ksiądz który mi taki papierek wydał to tam było odnotowane bierzmowanie mimo że mialam w innym kościele
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
becia
gaduła
gaduła


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro 28 Maj 2008, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak nie będzie odnotowane to zapytajcie w tej drugiej parafii. W Kościele wszystko mają zapisane więc na pewno w którejś parafii będą dokumenty od bierzmowania.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
edus1
guru
guru


Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 16777215
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Czw 29 Maj 2008, 7:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję kochane za odpowiedź, teraz jestem już bardzoej spokojna Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Pon 24 Lis 2008, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie, to temat pewnie już nieaktualny, ale ja się dowiedziałam jakiś czas temu, że jest taka możliwość, że jak ktoś nie ma bierzmowania, to niektórzy księża przymykają na to oko i pozwalają na przyjęcie bierzmowania już po ślubie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Pon 24 Lis 2008, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też nie posiadam w domu dokumentów potwierdzających bierzmowanie. Jest w ogóle coś takiego? Takie informacje są zapisane w księgach kościelnych.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Wto 25 Lis 2008, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też nie mam żadnych dokumentów związanych z bierzmowaniem. Chyba nie ma czegoś takiego. Jako pamiątkę mam tylko krzyżyk, ale to wcale nie znaczy, że jak go pokażę księdzu, to mi uwierzy, że byłam u bierzmowania. Trzeb tylko podać gdzie się było bierzmowanym, i potem dostarczyć jakieś zaświadczenie z tego kościoła.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Castia
maniak
maniak


Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 1517
Skąd: z serduszka P. ;)

PostWysłany: Wto 25 Lis 2008, 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przy moim bierzmowaniu zapisywali wszystko w akcie chrztu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Wto 25 Lis 2008, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie mam pojęcia, czy w akcie chrztu, czy gdzie. Trudno mi powiedzieć. Wiem, że jak miałam bierzmowanie w tym samym kościele, co chrzest i teraz ślub będziemy brali, to niczym się nie przejmuję. Gorzej, jak ktoś miał gdzieś na drugim końcu Polski i jeszcze dokładnie nie pamięta w jakim kościele.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sesunia
kandydat
kandydat


Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 22
Skąd: Stalowa Wola

PostWysłany: Pon 26 Sty 2009, 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bierzmowanie jest odnotowane a księdze chrztów...a tak poza tym wymóg bierzmowania do ślubu to wymysł księży nie których, bo jak się dowiedziałam od księdza który mnie uczył, tak na prawdę nigdzie w żadnych kanonach, księgach itd nie ma wymogu bycia bierzmowanym jeśli chce się wziąć ślub...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Archiwum postów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group