Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Podziękowanie dla świadka i świadkowej ......
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Podziękowania dla Rodziców
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monia84
początkujący
początkujący


Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 9
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro 14 Maj 2008, 8:31    Temat postu: Podziękowanie dla świadka i świadkowej ...... Odpowiedz z cytatem

Moje drogie przeglądałam sobie aukcje na allegro w celu dokupienia paru rzeczy (banderolki, naklejki na butelki, akcyzy na butelki itp.) Trafiłam na aukcje gdzie były wystawione ,,Dyplom dla wzorowej świadkowej'' oraz ,,Dyplon dla wzorowego świadka'', fajny pomysł podziekowań swiadkom. Jednak te dyplomy to zwykła kartka papieru z nadrukiem, nie tam zadna ksiega czy coś. Cena od ok 28zł za jedna sztukę.
Na innym forum znalazłam wierszyk dla świadków, z pracy pożyczyłam kartkę papieru do wizytówek bo chciałam sama spróbowąć. Na innym forum znalazłam adres sklepu papierniczego który sprzedaje fajne kartki, i udostępnia program do tworzenia dyplomów. Troszkę sie pomęczyłam ale wyszło super, nawet fotki świadków wstawiłam. Poprostu rewelacja. i zaoszczędziłam Smile teraz myslę nad podziekawaniami dla dziadka mojego misia i dodatkowo dla wszystkich obecnych gości. Taka mini ryza papieru do wizytowek to koszt 20-25zł.
A wy dziekujecie swoim swiadkom?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Sob 17 Maj 2008, 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie myślałam nawet o tym. szczerze mówiąc to prawdopodobnie moja druhna nie będzie mogła pomagać mi w przygotowaniach więc za co dziękować... łaski mi nie robi że zgodziła się być świadkiem Wink
wszystko zależy od potrzeby serduszka. Jeśli uważasz że chcesz podziękować każdemu to ok, na pewno to będzie miłe z waszej strony.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mysia-gacuś
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 70

PostWysłany: Sob 14 Cze 2008, 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie pomyślałam o tym muszę podrzucić pomysł mojemu miśkowi i może cosik pomyslimy bo u nas świadkową będzie nasza przyjaciółka która nas poznała i dzięki której jesteśmy razem a więc myślę że podziekujemy jej za to uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia1302
gaduła
gaduła


Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 341
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Pon 16 Cze 2008, 8:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie myślałam nad podziękowaniem dla mojej świadkowej.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hederaa
początkujący
początkujący


Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 3

PostWysłany: Wto 16 Wrz 2008, 13:30    Temat postu: podziekowania Odpowiedz z cytatem

mieszkam w Holandii i tutaj wychodze za maz. Zwyczajem tuetjszym sa podziekowania dla swiadkow i mistrzów ceremonii. niestety rodzice sa tutaj pominieci. My nie zapomnimy i or odzicach.
Dyplom dla wzorowych swiadków (czy mistrzow ceremonii) to swietny pomysl!!
Dla rodzicow..jeszcze nie wiemy do konca, ale wlasnie wpadlam na pomysl, ze sprobuje dogadac sie z przyjacielem, zeby pomogl mi nagrac piosenke dla rodzicow.(ja spiewam, moj ukochany nie, ale moze przyjaciel zaspiewa ze mna..) Zrobimy moze piosenke w dwoch jezykach..Marzenie w tej chwili. Moze abstrakcyjne, ale warto moze sprobowac:)
Pozdfrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Pon 24 Lis 2008, 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas nie ma czegoś takiego jak podziękowania dla świadka i świadkowej. W sumie, to świadkowie pełnią tylko funkcję taką, że podpisują się pod aktem małżeństwa w kościele. A jako takie funkcje pełnią drużbowie i starostowie, które pewnie niektórym z Was będą zupełnie nieznane... język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 27 Lis 2008, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hey! A nie wystarczą już po wszystkim, albumy dla świadków ze zdjęciami z całej imprezy? To miły gest uśmiech Przecież na weselu pije sie też za zdrowie świadków... Very Happy
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Czw 27 Lis 2008, 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ladysunshine a nie będą wam się pokrywać osoby? Bo u nas starostami weselnymi będą (chyba) świadkowie...
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Czw 27 Lis 2008, 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Be@tko u nas jest taka tradycja. I mimo wszystko, to ja bym chętnie wszystkie te osoby zstąpiła jednymi świadkami, ale u nas byłoby to nie do pojęcia.
Bo świadkowie są tylko do podpisania w kościele. I tu ich rola się kończy. Drużbowie (2 pary - ale my będziemy mieli tylko jedną parę) zajmują się w sumie, tylko przypinanie bukiecików gościom weselnym (ale my bukiecików nie chcemy) i pomagają z odbieraniem kwiatów (których też mieć nie będziemy). Hmm, to po co nam właściwie drużbowie Question O, dobre pytanie... Trzeba się zastanowić. Aha i drużbowie to osoby stanu wolnego.
A starostowie kupują wódkę i cukierki na ślabanty, u Was to chyba się nazywa bramami. lol No i tort dla młodej pary. I starostów też jest dwie pary (jedna ze strony młodej, druga ze strony młodego). I to są już małżeństw. Chętnie bym obeszła te nasze tradycje, tylko nie wiem dokładnie na czym polega funkcja świadków u Was. Może mi ktoś powiedzieć Question
Aha, tylko, że jest taki jeden mały wyjątek w tym wszystkim. Chodzi o to, że zarówno drużbowie, jak i starostowie dają więcej do koperty za samo pełnienie tej funkcji (czyt. za to wyróżnienie).
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Czw 27 Lis 2008, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas też zwykle świadkowie i starostowie to inne osoby, ale my akurat chcemy tych samych. Chyba, że coś się zmieni.
Świadkowie pomagają się przygotować Młodym przed ślubem, podpisują papiery, pomagają w odbieraniu kwiatów, prezentów itd.

Starostowie zajmują się "obsługą" wesela. Nie wiem jak u mnie będzie, ale na salach gdzie młodzi sami rządzą swoją wódką i są odpowiedzialni za to żeby ona była na stołach to właśnie starostowie ją roznoszą, zbierają butelki puste, zabawiają gości. Później przy oczepinach "bronią" Młodej przed Mlodym i na odwrót. Chyba ten zwyczaj opisywałam w zwyczajach weselnych.

I nie ma jakichś wymogów co do ich stanu cywilnego.
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Podziękowania dla Rodziców Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group