Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub Cywilny
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agent
początkujący
początkujący


Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 3
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sro 7 Maj 2008, 17:03    Temat postu: Ślub Cywilny Odpowiedz z cytatem

Witam pisze w sprawie Ślubu Cywilnego.Chciałbym się dowiedzieć dokładnie jakie są potrzebne do takiego ślubu dokumenty i jaki jest koszt by wziąść taki ślub.Bo słyszałem różne ceny od 50 zloty do nawet 500 złotych.Wiec jeżeli ktoś brał taki ślub to proszę o dokładne informacje.Ponieważ sam mam zamiar wziąść taki ślub ze swoja dziewczyna wiec bardzo proszę o szczere odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yvonne
gaduła
gaduła


Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 434
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Sro 7 Maj 2008, 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj:)
Najpóźniej na 31 dni przed planowanym terminem ślubu musicie osobiście zgłosić się do Urzędu Stanu Cywilnego. W USC należy wnieść opłatę skarbową w wysokości 80 PLN, okazać dowody tożsamości oraz złożyć następujące dokumenty: odpis skrócony aktu urodzenia oraz pisemne zapewnienie o nieistnieniu okoliczności wykluczających zawarcie małżeństwa ( to podpisujecie na miejscu)
Dodatkowo osoba rozwiedziona musi przynieść: odpis skrócony aktu małżeństwa z adnotacją o rozwodzie, ewentualnie prawomocny wyrok sądu orzekający o rozwodzie. Osoba owdowiała: odpis skrócony aktu zgonu współmałżonka .Obcokrajowiec: odpis aktu urodzenia wraz z tłumaczeniem dokonanym przez tłumacza przysięgłego oraz zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia małżeństwa wydane przez właściwy organ w kraju cudzoziemca lub przedstawicielstwo dyplomatyczne albo postanowienie sądu rejonowego zwalniające od obowiązku przedłożenia zaświadczenia o zdolności prawnej.
Świadkami ślubu cywilnego muszą być dwie osoby mające ukończone osiemnaście lat dowolnej płci (mogą to być dwie kobiety lub dwóch mężczyzn). W dniu ślubu zgłaszają się one 15 minut przed ceremonią w USC z dowodami osobistym.
mam nadzieję, że pomogłam:)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger
agent
początkujący
początkujący


Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 3
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Sro 7 Maj 2008, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomogłaś ale mam pytanko czy my sami mamy napisać zapewnienie o nieistnieniu okoliczności wykluczających zawarcie małżeństwa?Czy ktoś inny i w jaki sposób ma być to napisane.Z góry dziękuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yvonne
gaduła
gaduła


Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 434
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Sro 7 Maj 2008, 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest taki wydrukowany tekst , który się tylko podpisuje:) dostaniecie to na miejscu.
pozdrawiam:)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger
agent
początkujący
początkujący


Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 3
Skąd: Tarnobrzeg

PostWysłany: Czw 8 Maj 2008, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie za pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yvonne
gaduła
gaduła


Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 434
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Czw 8 Maj 2008, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma za co. po to tu jesteśmy, żeby sobie pomagać.uśmiech
Pozdrawiam ciepłouśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger
Milka
początkujący
początkujący


Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 1

PostWysłany: Wto 24 Cze 2008, 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich.. Szukam info na temat ślubu cywilnego, ale niestety niewiele mogę znaleźć.. No cóż, większość ludzi bierze po prostu śluby konkordatowe.. Ja tez tak miałam mieć, ale na razie musi być tylko cywilny.. Sprawy urzędowe w sumie już załatwione.. Z przeszkodami bo mieszkam za granicą a w Polsce będziemy na dwa tygodnie przed datą ślubu..

Problem mam z sukienką do tego ślubu, bo kompletnie nie wiem co wybrać.. No i jak zorganizować małe przyjęcie po ślubie.. Nie chcemy robić jakiejś dużej imprezy bo będzie nas około 20 osób - najbliższa rodzina.. A wszystko dlatego ze planujemy ślub kościelny i wesele za około 1,5 roku więc nie ma sensu teraz robić przyjęcia z wielką pompą..
Pomóżcie.. Może ktoś był w podobnej sytuacji i może coś doradzić jak to wszystko zorganizować.. Będę wdzięczna..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sasetka
maniak
maniak


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 1119
Skąd: Kielce

PostWysłany: Wto 15 Lip 2008, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja skromna rada jeśli to jest cywilny to można w domu jeśli są na to warunki a jeśli nie to mała kawiarenka która pomieści 20 osób i dziękuję chyba że się mylęwykrzyknikpytajnik
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zuzu
początkujący
początkujący


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 0
Skąd: małopolskie

PostWysłany: Pon 21 Lip 2008, 12:21    Temat postu: ślub cyw. obraczki Odpowiedz z cytatem

Hej!
jestem nowiutka na tym forum Very Happy

Mam pytanko, jak to jest z obrączkami na ślubie cywilnym, czy dobrze sobie myślę, że zakłada się je podczas ceremonii, i nosi aż do ślubu kościelnego? i potem zakłada się je ponownie podczas przysięgi?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger
Sasetka
maniak
maniak


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 1119
Skąd: Kielce

PostWysłany: Sob 26 Lip 2008, 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem. Moja kolezanka ze studiów miała oba śluby i ma dwie obrączki... jedna ze ślubu cywilnego a druga z kościelnego i nie cierpi z tego powodu...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group