Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub Cywilny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sonbenim
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 50
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro 17 Paź 2012, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

w czerwcu będę brała ślub cywilny, w związku z tym, że zaklepać termin w USC mogę dopiero w grudniu nasuwają mi się pytania, na które możecie już znać odpowiedź oczko

1. Po wypowiedzeniu przysięgi i założeniu obrączek podpisuje się dokumenty. Będę chciała przyjąć nazwisko narzeczonego - w wyżej wymienionej sytuacji jakim nazwiskiem się podpisuje? Swoim "starym"?

2. Ślub odbędzie się w USC w Szczecinie - czy można wybrać godzinę ślubu? Zależy mi na tym, żeby ślub odbył się ok godz. 17:30 - 18:00.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 17 Paź 2012, 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpisujesz się starym nazwiskiem, co zresztą pewnie przy podpisywaniu zostanie Ci przypomniane. Każdy USC rządzi się swoimi prawami. Najlepiej zadzwoń tam i spytaj jak wyglądają godziny ślubów. Jeżeli terminy i godziny są do wyboru, to nie ma problemu, ale czy np. w piątki mają śluby, czy też udzielają w konkretnych godzinach dowiesz się tylko u źródła.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sonbenim
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 50
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro 17 Paź 2012, 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
Najlepiej zadzwoń tam i spytaj jak wyglądają godziny ślubów. Jeżeli terminy i godziny są do wyboru, to nie ma problemu, ale czy np. w piątki mają śluby, czy też udzielają w konkretnych godzinach dowiesz się tylko u źródła.



To było pierwsze co zrobiłam, rozmawiałam z 3 uprzejmymi... Paniami, które nie były mi w stanie powiedzieć do której godziny udzielane są śluby. Wiem, że mogę wybrac godzinę (jak będą dostępnę) nie wiem tylko do której godziny mogę wybierać. "Okaże się jak przyjdzie Pani w grudniu" - taką otrzymywałam odpowiedź.
sluby udzielane są w piątki bez problemu.

Dlatego też liczę, że ktoś z doświadczeniem udzieli się w odpowiedźi mruga
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Sro 17 Paź 2012, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musiałabyś spytać kogoś z Twojej miejscowości, bo każdy urząd rządzi się swoimi prawami.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sonbenim
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 50
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro 17 Paź 2012, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marga napisał:
Musiałabyś spytać kogoś z Twojej miejscowości, bo każdy urząd rządzi się swoimi prawami.


Tak jak mówiesz uśmiech Czekam na mężatki ze Szczecina oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agata85
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4318

PostWysłany: Nie 18 Lis 2012, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja co prawda nie brałam ślubu cywilnego, ale w Szczecinie mieszkałam obok Zamku, gdzie jest Sala Ślubów. Z moim obserwacji wynika, że śluby odbywały się w różne dni tygodnia, w piątki na pewno też, tak mniej więcej do godziny 17. widziałam Młode Pary uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sonbenim
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 50
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw 29 Lis 2012, 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo dziękuję za odpowiedź.
10 grudnia idziemy z Narzeczonym do USC, więc już niedługo napiszę z własnego doświadczenia.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sonbenim
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 50
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon 17 Gru 2012, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sonbenim napisał:
Witam,

2. Ślub odbędzie się w USC w Szczecinie - czy można wybrać godzinę ślubu? Zależy mi na tym, żeby ślub odbył się ok godz. 17:30 - 18:00.


Już mogę sama odpowiedzieć sobie na pytanie język

ślub można wybrać w godzinach 8:00 (pierwszy ślub) - 15:00 (ostatni ślub)
w soboty chyba od 10:00 - 16:00 - z tego co pamiętam bo mnie sobota nie interesuje.

I nie ma (podobno...) innej możliwości godzinowej, chociaż moja koleżanka była na ślubie w USC Szczecin w piątek, który odbył się o godz. 17:00 3 tyg temu.
Nie wiem na czym to polega...może trzeba dać w łapę albo mieć plecy bo nam Pani w USC dała dosłownie do zrozumienia, że nie ma innej możliwości niż ww sytuacja. Dodatkowo powiedziała, że kłamie jak jej powiedziałam o ślubie koleżanki - ogólnie było mało sympatycznie.

W sumie wypisała papier i mamy na tą nieszczęsną 15....

Zamierzam pójść jeszcze wyjaśnić tą sytuację z "dowodami" i jeżeli nie da zmienić się godziny a okaże się prawdą, że można mieć ślub na późniejszą godzinę to mam nadzieje, że ta Pani poślizgnie się na lodzie i wpadnie otwartą buzią w żółty śnieg....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 17 Gru 2012, 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale 15 to całkiem dobra pora na ślub.. Bardziej zszokowała mnie 8.. Naprawdę są chętni?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sonbenim
kandydat
kandydat


Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 50
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto 18 Gru 2012, 7:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie każdy będzie mógł/chciał wziąć wolne z tego powodu i może przyjść mało osób na ślub...Większość gości kończy pracę 15:30/16:00 a gdzie czas na odświeżenie i przebranie po pracy. A o 15:30 już będzie po wszystkim....

Nieszczęsna również z tego powodu, że wesele zaplanowaliśmy na godz. 18 i nie chcemy tego zmieniać na wcześniejszą z ww. powodu.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group