Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

wspólne mieszkanie przed ślubem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 67, 68, 69  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Kobiety i mężczyźni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
forumowiczka81
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 371

PostWysłany: Sro 22 Lip 2009, 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mieszkam z moim S już ponad 3 lata, głównie dlatego, że pracujemy w Anglii, mamy nie tylko wspólne mieszkanie ale i prace. Spędzamy ze sobą bardzo dużo czasu, według mnie to dobry sprawdzian, wiem czego mogę się spodziewać i jakie zwyczaje ma mój ukochany, to samo on może powiedzieć o mnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sro 22 Lip 2009, 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ogólnie jest fajne ... tylko jesli o mnie chodzi, to raczej nie ma na to szans Rolling Eyes poza tym jeśli nas będzie stać na mieszkanie to jak najszybciej się pobierzemy Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 22 Lip 2009, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wolę nie traktować tego jako sprawdzian, 'na próbę'. raczej jako kolejny etap, długo wyczekiwany Smile przez ostatnie 2,5roku spędzaliśmy tak dużo czasu razem, że zdąrzyliśmy poznać swoje zwyczaje. dzięki temu wiem jakie będą pkty zapalne. wiem o nim niemal wszystko co chciałam wiedzieć i muszę przyznać, że łatwo nie będzie. głównie ze wzgledu na to, że to mieszkanie Adama, a on lubi się szarogęsić i komentować. zawsze jak się wtrąca to owocuje spięciami w naszym zwiazku. tylko tym się martwię. dlatego postawiłam warunek: mieszkamy tam przez kilka miesięcy, a potem idziemy na swoje, by mieć święty spokój Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sro 22 Lip 2009, 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no bo człowieka tak na prawdę nie bierze się na próbę, jak np. zmywarkę język
tu chodzi o przyspieszenie bycia razem ze sobą, czekanie na siebie po powrocie z pracy, zasypiania i budzenia się ze sobą. Czasem naprawdę ciężko się nosi mieszkanie osobno, szczególnie jak się jest zapracowanym Confused można godzinami wisieć na telefonie ale to nie zastępuje przytulenia, spojrzenia i trzymania za rękę
Rolling Eyes jak wspomniałam, baaaardzo bym tego chciała, już, teraz, za minutę ale raczej chyba nie będzie to możliwe ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 22 Lip 2009, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nawet mi nie mów... ja swojemu od roku stękam, żeby coś z tym zrobić.... dopiero w tym roku sprawy przyspieszyły. jak mi kilka tygodni temu powiedział, że dogadał się z A. to po połowie się ucieszyłam i zmartwiłam. układ, w który on chciał wejść z bratem mi nie odpowiadał. teraz jest ok, zasady, na jakich wynajmujemy to mieszkanie, się trochę zmieniły, mieszkamy do przyszłego roku... weźmiemy kredyt, przed którym Jacek kiedyś bardzo się wzdrygał, ale teraz wreszcie do niego dotarło, ze nie bardzo mamy wybór... i mogę chyba spać spokojnie Cool
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sro 22 Lip 2009, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak chce się mieć swój własny kąt, to chyba nie ma innego wyjścia niż kredyt ... mało kto zaczyna życie na swoim z taką gotówką żeby mieć mieszkanie lol no chyba że sie ma rodziców milionerów
język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 22 Lip 2009, 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie. bez kredytu raczej się nie da. chyba że ktoś ma bogatych rodziców albo zarabia kokosy. my mamy trochę oszczędnosci, mieszkania w zabrzu nie są aż takie drogie, więc myślę, ze jak weźmiemy 100tys kredytu (plus ta dopłata co trochę ułatwi nam sprawę) to spokojnie kupimy jakieś ładne mieszkanko i zdołamy to spłacić bez wiekszych przeszkód.

Jacek zawsze bał się kredytu i w ogóle niemiał zamiaru go brać, jeszcze rok temu nie było o tym mowy. ale co innego zrobićpytajnik mieszkać nie wiadomo ile u szwagra, kiedy nie wiadomo co mu odbije?? albo mieszkać następne lata z rodzicami podczas gdy będziemy czekać na przydział od gminy?? Rolling Eyes bezsens.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sro 22 Lip 2009, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ta dopłata nazywa się 'rodzina na swoim' - a jak będziecie załatwiać, to warto najpierw przejść się do doradcy kredytowego - oni naprawdę dużo wiedzą i pomagają Very Happy (wiem bo mój A. współpracuje z kilkoma i to naprawde super sprawa ... jak taki człowiek jest pare lat w branży to Ci powie nawet do którego oddziału banku iść gdzie jakaś tam pani asia wróciła z urlopu co zawsze ma dobry humor i wydaje dobre decyzje lol )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*AGNIESZKA*
maniak
maniak


Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 1546
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 23 Lip 2009, 6:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miss widze, że masz podobne plany do mnie tyle, że my przez zime u teściów posiedzimy, a na wiosne planujemy własnie też wziaść kredyt i kupić jakieś mieszkanko i być wkońcu na swoim, sami - bez szpiegowania (babci) dopytywania i całej reszty - nie ma to jak tylko razem we dwoje. Niesttey ja kredytów tez nie lubię i świadomosć, że mam wziaśc na 30 lat mnie troszki przeraża, ale wiem, że innego wyjścia nie ma, a chcemy być razem, mieć swój kąt, więc ten fakt rekompensuje mi ten kredyt:)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 24 Lip 2009, 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o! widze, ze nie ja jedna mam takie plany Smile a słyszałaś pogłoski, że te dopłaty są udzielane tylko dla tych, którzy w tym roku się hajtająpytajnik ja słyszałam i trochę mnie to zmartwiło....

ruda, Jacek ma sie przejść do takiego doradcy Smile

już się nie mogę doczekać Very Happy 3 rocznica będzie spędzona pod jednym dachem.... Twisted Evil lol wreszcie.... bo te jeżdżenie w te i z powrotem i teściowie za plecami działa mi na nerwy....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Kobiety i mężczyźni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 67, 68, 69  Następny
Strona 24 z 69

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group