Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

zalety małżeństwa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Pią 11 Maj 2012, 9:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A proszę ! U nas tak jest już trzeci rok. Sprawdza się i tak będzie. Jednak konto stoi na N. po ślubie założymy sobie po prostu wspólne.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pią 11 Maj 2012, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mamy wspólne konto i dla mnie jest to najrozsądniejsze rozwiązanie. Jak jest kasa to jakieś pierdoły typu bluzka, buty, śrubokręty po prostu się kupuje jak coś większego to się uprzedza współmałżonka, że chce się poczynić takowy zakup. Dla mnie małżeństwo to też wspólna kasa i wspólne zakupy i płacenie rachunków. Jakoś nie wyobrażam sobie, że każde z nam ma swoje pieniądze drugie nie wie ile ma to pierwsze i tak sobie żyjemy każdy osobno.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Pią 11 Maj 2012, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa napisał:
Jakoś nie wyobrażam sobie, że każde z nam ma swoje pieniądze drugie nie wie ile ma to pierwsze i tak sobie żyjemy każdy osobno.
moja mama mówi na to " Każdy H*uj na swój strój" Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 11 Maj 2012, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla nas osobne konta nie oznaczają osobnych pieniędzy. Nic nie wyliczamy, nic nie dzielimy. Większość rzeczy wpływa na konto męża, bo koło nas ciężko wypłacić drobne kwoty z moich zleceń i potem np. mam 49 zł, a żaden bankomat w okolicy nie ma mniejszych banknotów niż 50 zł.. A czasem zdarza się, że i o 100 zł problem;/ A od kiedy mamy biedronkę pod nosem stało się to uciążliwe. Ale zawsze mamy jakieś pieniądze w portfelach i gotówkę w domu (jakaś stówa/dwie) na bieżące zakupy itd, żeby nie trzeba było zawsze lecieć do bankomatu/upominać się o pieniądze. Teraz zastanawiam się, czy swojego nie zlikwidować bo i tak nie miałam od jakiegoś roku na nie wpływów. Ale to tylko do chwili, kiedy nie mam stałych wyższych dochodów. Bez względu na ilość kont swobodnie wszystkim dysponujemy we dwoje - jedynie w sprawie jakiś większych wydatków się upewniamy (a ja przynajmniej próbuję Very Happy), że jest to w granicach naszego budżetu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Pią 11 Maj 2012, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed ślubem mieliśmy osobne konta, bo wiadomo, ale gospodarowaliśmy kasą wspólnie. Po ślubie zdecydowaliśmy się założyć konto wspólne, bo łatwiej i taniej (po co opłacać dwa konta jak można tylko jedno). Poza tym mając wspólne konto i wpływy z obu stron łatwiej było nam wziąć kredyt, nic nie trzeba było donosić itd. Kasą zarządzamy wspólnie, oboje co jakiś czas siedzimy przed komputerem i obradujemy jak rozporządzić tym co zostało.. Oczywiście jeśli chodzi o drobne przyjemności to nie ma z tym problemu, ja mogę w każdej chwili coś dla siebie kupić, a mąż dla siebie. Jak dla nas to jednak wspólne konto lepiej się sprawdziło niż dwa osobne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią 11 Maj 2012, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mamy osobne konta i rozmawialiśmy, żeby tak zostało. Za swoje nie ponoszę żadnych kosztów utrzymania, natomiast narzeczony nie jest zadowolony swojego banku (jedyny plus to oddział z bankomatem mamy 40m od domu). Gospodarujemy wspólnie, nigdy nie mieliśmy problemu z opłacaniem rachunków, wspólnymi i osobnymi przyjemnościami.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Pią 11 Maj 2012, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mamy wspólne konto w sumie od samego początku odkąd z D jestem. W sumie była to jego niezależna decyzja by to zrobić, po 3 miesiącach od mojego przyjazdu.

Pierw miałam przeboje w banku (Natwest) z kartą, później obciążali mnie jakimiś dziwnymi procentami - za nic, więc zamknęłam to w piguły. Przeniosłam się do banku D, a tam zaproponowali mi kartę, którą nawet nie mogłam wypłacać z bankomatu nie mówiąc już o płaceniu w sklepie, byłam zbyt "świeżym" klientem i za krótko byłam w UK by należało mi się coś więcej.D podjął decyzję, że dołącza mnie do swojego konta jako partnera i kropka. Mamy dwie odrębne karty, ale prawo do konta takie samo Wink po ślubie zmienimy jedynie moje nazwisko uśmiech

Teraz po 3 latach posiadania wspólnego konta widzę dość duże bonusy tego przedsięwzięcia - łatwiej nam płacić za mieszkanie, rachunki, jedzenie, jak idziemy na miasto do restauracji, nie dyskutujemy "ja zapłacę"! , "nie ja zapłacę"! - nie siedzimy z kalkulatorem i nie liczymy, że ty masz dać tyle a ja tyle. Jak chcemy kupić sobie coś, po prostu to kupujemy - większe wydatki typu + 500 funtów zawsze są przez nas obmawiane wspólnie.
Sprawa zabawnie wygląda z prezentami - bo wiadomo, jak zgarniemy z konta, to widać ile kto wydał Very Happy D ma sposób i czasem po prostu kupuje mi podarunki z napiwków uśmiech a ja jemu ze swoich prac dorywczych, tak, że nadal jest tajemnica i niespodzianka
Mamy do siebie zaufanie.
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
żaba
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 629
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią 11 Maj 2012, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My założyliśmy wspólne konto przed ślubem, a ja mam jeszcze dodatkowe swoje stare. I jako, że mojego męża pieniądze się nie trzymają to jeszcze na boku odkładam sobie na konkretny cel lub w razie czego.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią 11 Maj 2012, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Był czas, że korzystałam z konta D., na które miałam przelewane zarobki za zlecenia - nie miałam żadnych problemów z korzystaniem z tych pieniędzy. Druga sprawa, że to były niewielkie kwoty.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Pią 11 Maj 2012, 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewewew

Ostatnio zmieniony przez Carla dnia Pią 21 Lis 2014, 13:15, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Następny
Strona 24 z 25

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group