Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

zalety małżeństwa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Czw 8 Mar 2012, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem Pralinko uśmiech

Zalet małżeństwa jest wiele (wady też się znajdą język ) Ja myśląc o mnie i P. jako małżeństwie widzę oczyma wyobraźni nasze wspólne życie. Lubie sobie wyobrażać jak będzie wyglądać nasze życie za 10-20-50 lat.
Oczywiście życie zweryfikuje moje marzenia,plany,wyobrażenia jednak będę dawać z siebie tyle ile potrafię aby było tak jak w mojej głowie uśmiech
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 8 Mar 2012, 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, że ja chyba nie mam jakiegoś konkretnego wyobrażenia mojego życia z Bazylem, a to które mam jest niezależne od bycia małżeństwem. Zresztą ja mam takie strasznie praktyczne i racjonalne podejście do tych kwestii. Jak napisałaś o wyobrażaniu sobie wspólnego życia po ślubie, to przypomniała mi się scena z "Jak poznałem waszą matkę", w której Lili przeprowadza test dziewczyn Teda wyobrażając sobie ją i Teda oraz siebie i Marshalla na tarasie swojego domu, jako takich staruszków. To było takie urocze buja w obłokach
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maja_82
maniak
maniak


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 1613
Skąd: z Asusa...:)

PostWysłany: Czw 8 Mar 2012, 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nauczona doświadczeniem po wolnym związku, wolę się zabezpieczyć co do kwestii finansowych.
Ale tak jak piszecie, życie najlepiej weryfikuje i pisze scenariusze, że przestaję się bać, że coś będzie nie tak.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 8 Mar 2012, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maja_82 napisał:
ewelinka89 napisał:
Maja_82 napisał:
Jbyłam przez 4 lata z partnerem i na dobre mi to nie wyszło. Choćby sprawa mieszkania, ciągnęła się kilka miesięcy. Dlaczego ? Bo nie byliśmy małżeństwem, dwie obce osoby.



A myślisz, że podział majątku małżeństwa ile trwa? Jak się nie dogadają, to te kilka miesięcy to pikuś.


Małżeństwo, to małżeństwo... a partnerstwo to całkiem inna sprawa, jak się rozwodzisz to możesz wszystko załatwić w sądzie rodzinnym, a partnerzy, występują na drogę cywilną, tam jest dopiero kosmos, bez adwokaciny nie ma szans. Przy rozwodzie i podziale majątku ujdzie jeszcze się dogadać.


Nie porównuję tutaj sposobu rozwiązywania sporu, ale sam czas.. Jak ktoś chce się dogadać to i tu i tu załatwi to szybko. Jak któreś robi problemy w dwóch przypadkach sprawa będzie się ciągnąć i ciągnąć więc małżeństwo tutaj niczego nie ułatwia.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hanka88
kandydat
kandydat


Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 31

PostWysłany: Wto 20 Mar 2012, 1:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas nie ma innej opcji uśmiech. Oboje jesteśmy zwolennikami formalnych rozwiązań. Wkrótce chcemy też mieć dzieci i po prostu tak będzie nam łatwiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monika1
guru
guru


Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 4301
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Czw 10 Maj 2012, 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat wspólnego konta nie zaliczyłabym do zalet małżeństwa lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Pią 11 Maj 2012, 7:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a my będziemy mieć wspólne na które będziemy przelewali nasze pieniążki z nastawieniem na wypłatę "kieszonkowego" obu stronom uśmiech póki co konto jest na N. ale po ślubie założymy sobie wspólne.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Pią 11 Maj 2012, 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(=Kalinko=) przepraszam za wścibskie pytanie, ale tak mnie zastanawia, czy na to wspólne konto, będziecie wpłaca kasiorkę po równo (dajmy na to po 1000 zł, abstrahując zupełnie) czy niezależnie od tego ile będziecie zarabiać (jedno mniej drugie więcej np.) to całość przelewacie?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Pią 11 Maj 2012, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na to konto wpływają nasze wspólne wpływy, tyle ile kto ma. Bez wyliczania, że ja zarabiam tyle a ty wnosisz tam tyle. z tego żyjemy, opłacamy rachunki, planujemy, wakacje, kupno potrzebnych ( zaznaczam potrzebnych)ubrań bądź inne ważne wydatki.
Jednak z tego wypłacamy sobie miesięcznie kieszonkowe. Ja 200zł a mój N. 100 zł. ( on wypłaca tyle bo uważa, że jemu tyle wystarczy). Za te 200zł kupuję sobie wszystko z czego nie chcę się " rozliczać". Mam na takie głupoty jak zapiekanka na mieście, jakiś cień do powiek, czy jakaś bluzka której nie potrzebuję a chcę.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Pią 11 Maj 2012, 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O uśmiech super uśmiech dziękuję za odpowiedź, bo mnie to strasznie ciekawiło a i niedługo mnie to czeka oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Następny
Strona 23 z 25

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group