Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

pierwsze obawy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Czw 29 Sty 2009, 0:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dotti1984 napisał:
Ja mojego dłuuugo dłuuugo namawiałam na kredyt na kupno mieszkania/o domie wcale nie myslimy/.Ale moje namowy poszły na marne bo i tak się okazało że narazie nie mamy zdolności kredytowej i miec nie będziemy więc narazie pozostają tylko rodzice,ja pewnie poszukam drugiego etatu,i pozostaje nam miec tylko nadzieję że ceny mieszkań w wawie spadną w końcu Wink

No szansa na spadek cen to raczej jest nikła. Zawsze można coś wynająć i jednak mieszkać razem. Pomyśl sobie, niedziela, śniadanko do łóżeczka, wspólna kąpiel i leniuchowanie na kanapie (z rodzicami to nie to samo, a czasami fajnie jest właśnie spędzić taki dzień) język
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rybix
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 85

PostWysłany: Czw 29 Sty 2009, 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie!! popieram w 100% z rodzicami już by to nie przeszło!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 29 Sty 2009, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zawsze można coś wynająć i jednak mieszkać razem.

wiesz jak trudno jest niektóre osoby namówić do wynajęcia mieszkania?? mó jto się do tej pory nie chce zgodzić. bo to u nas wydatek ok. 1.200 :/ a on się uparł, że najlepiej dostać z urzędu, wyremontować i mieszkac ile się chce, bo jak płacisz czynsz to nikt nie ma prawa Cię wyrzucić. a z wynajętym mieszkaniem jest różnie Rolling Eyes grrr, kompromis to jednak trudno osiągnąć Confused ale i tak najlepsza była moja mama, która stwierdziła, że możemy się szybko pobrać i zamieszkać u jego rodziców. ona sobie chyba żartuje?! Shocked
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
*AGNIESZKA*
maniak
maniak


Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 1546
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 29 Sty 2009, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niebardzo wiem o co chodzi z tym "mieszkaniem z urzędu"? Można coś takiego dostaćpytajnikpytajnik? My to chcemy domek jednorodzinny, nio włąśnie chcemy, ale skąd na to kasy? Moje Kochanie ciesze się, ż ebierze pod uwagę kderyt, ale dopiero jak będziemy małżęństwem, razem, słyszałam coś takiego, że dopłacają za kredyt jesli bierzesz na mieszkanie - państwo, ale my nie chcemy w bloku:(
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 29 Sty 2009, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my wiemy, że domek rodzinyy to nasz raczej nigdy stać nie bedzie, więc nawet o tym nie myślimy. lubimy mieć realne plany uśmiech

z mieszkaniem z urzędu to sprawa jest taka, że oglądasz co jakiś czas kilka mieszkań, wiele z nich jest niemal zrujnowanych, ale dosłownie każde jest do remontu. jak jakies Ci się spodoba to składasz wniosek o przydział na to mieszkanie i czekasz ok. miesiąca. jak się załapiesz, będziesz miał najniższy nr z osób, które też o nie pisały, to masz 2-4 miesiące na wyremontowanie. skończysz, przychodzi komisja. jesli w mieszkaniu da się godnie mieszkać to masz przydział i praktycznie jest Twoje (nie że na własność tylko możesz sobie tam mieszkać i na rzęsach chodzić, a jak płacisz czynsz to nikt nie ma prawa Cię wywalić). to dobre rozwiązanie tylko kolejki są dłuuuugie....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
*AGNIESZKA*
maniak
maniak


Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 1546
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 29 Sty 2009, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuję MissIndependent za wyjasnienie, dobrze pomyślalne, ale właśnie....niestety te kolejki mogą zniechęcić czasami, ja marzę o domku, mam nadzieję, że kiedys będzie, baaaa, NAPEWNO wierzę w to, narazie trzeba gdzies wynająć, ale te ceny..brrr... Confused
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 29 Sty 2009, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no własnie... te ceny..... Confused na nawet na mieszkanie własnościowe nie liczę, choć podobno mam prawo dostać takie w spadku po ojcu biologicznym (ale kiedy to będzie Rolling Eyes ). a co dopiero domek.... ja będę szczęśliwa jak się załapiemy na przydział z gminy uśmiech mi to naprawde wystarczy uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
*AGNIESZKA*
maniak
maniak


Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 1546
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 29 Sty 2009, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To powodzenia, napewno się uda:) U mnie chyba czegoś takiego nie ma, bo raczej mała miejscowośc, nie ma tutaj bloków i mieszkań do wynajęcia. Ale pomyslimy nad czyms - razem cos wykąbinujemy Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 29 Sty 2009, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki uśmiech kiedyś się uda na pewno....

zawsze można się w UM dowiedzieć czy jest coś takiego uśmiech ludzie często nie pytają i nie wiedzą, że jest taka możliwość uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
*AGNIESZKA*
maniak
maniak


Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 1546
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 29 Sty 2009, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jesli się pójdzie do takiego UM - to o co pytać konkretnie? Jest jakiś "dział". który się takimi rzeczami zajmuje?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następny
Strona 12 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group