Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

jakie znacie zwyczaje weselne
Idź do strony 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
beata
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 32

PostWysłany: Wto 8 Kwi 2008, 11:03    Temat postu: jakie znacie zwyczaje weselne Odpowiedz z cytatem

bardzo mnie ciekawią zwyczaje weselne normalnie nie jestem przesądna ale w tym jednym dniu w zyciu chciałabym aby wszystko było idealnie i zgodnie z tradycją i od kiedy przygotowujemy się do ślubu dowiaduję się o różnych zwyczajach o których nie miałam zielonego pojecia uwazam ze są one bardzo ciekawe i pomysłowe np ostatnio się dowiedziałam że pan młody wklada pannie młodej po błogosławienstwie w domu pieniążek do buta
_________________
a
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
becia
gaduła
gaduła


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto 8 Kwi 2008, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan młody powinien włożyć sobie banknot do kieszenie. I jeszcze gdzieś czytałam że panna młoda zaszywa sobie okruszek w sukni.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Sro 9 Kwi 2008, 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o, tego z okruszkiem robic nie bede.. moze i szyc jako tako umiem uśmiech ale ni ebedzie mi sie chcialo, moge ewentualnie do staniczka jeden malutki okruszek wrzucic, czy nie bedzie podobnego efektu? język

a pieniazek do bucika jak najbardziej trzeba, jak Pan Mlody ma wiecej kaski a powinien na ten dzien sie przygotowac, to jeszcze w dekolt moze wlozyc, ale ja bede miala zasloniety od szyi w dol wiec troszke na mnie oszczedzi uśmiech
i dobrze ze mam kryte butki - "pelne" w sensie polbuty ale azurkowe, wiec lekko wygladaja, pieniazek mi nie ucieknie uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beata
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 32

PostWysłany: Sro 9 Kwi 2008, 6:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze wiem że pan młody powinien przenieść pannę młodą przez próg domu weselnego by się jej lepiej żyło
i jak para młoda jest witana chlebem i solą to matka panny młodej pyta pannę młodą co wybiera chleb, sól czy pana młodego a panna młoda powinna odpowiedzieć "wybieram sól ,chleb i pana młodego by zarabiał na niego"
_________________
a
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beata
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 32

PostWysłany: Sro 9 Kwi 2008, 7:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przesady

Przesady zwiazane ze slubem, czyli co robic a czego unikac by zapewnic sobie szczescie i powodzenie w malzenstwie.


Panna Mloda powinna w czasie slubu miec na lub przy sobie:

· cos niebieskiego (by malzonek byl zawsze jej wierny)

· cos nowego (by mlodym nigdy nie brakowalo pieniazków)

· cos starego (by rodzina i najblizsi przyjaciele zawsze sluzyli pomoca i wsparciem)

· cos pozyczonego (by Panna Mloda mogla zawsze liczyc na "nowa" rodzine)

Panna Mloda nie powinna przegladac sie wczesniej w lustrze w pelnym stroju slubnym.

Panu Mlodemu pod zadnym pozorem nie wolno zobaczyc wczesniej Panny Mlodej w sukni slubnej.

Panna Mloda powinna miec przy sobie "banknocik" (im wyzszy nominal tym lepiej).

Pan Mlody powinien równiez miec kilka groszy w kieszeni.

Jesli Mlodej zdarzy sie zaplakac w kosciele - nigdy nie bedzie plakac z powodu meza.

By zapewnic sobie pomyslnosc na nowej drodze zycia, Mlodzi powinni przekroczyc próg kosciola prawa noga.

Kto pierwszy okreci partnera wokól siebie, odchodzac od oltarza, ten bedzie wiódl prym w malzenstwie.

Jesli podczas ceremonii obraczka upadnie na ziemie, by uniknac niepowodzenia w malzenstwie, podniesc ja powinien ksiadz lub ministrant
_________________
a
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Nie 11 Maj 2008, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy słyszałyście o wykupowaniu Panny Młodej?
Pan Młody gdy przyjeżdża do domu Panny Młodej staje przed drzwiami i "negocjuje" z druhną o Pannę Młodą. oczywiście druhna zawsze zostaje przekupiona flaszką wódki.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beata
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 32

PostWysłany: Nie 11 Maj 2008, 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tego to nie słyszałam ze z druhną ale o wykupowaniu słyszałam
_________________
a
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mysia-gacuś
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 70

PostWysłany: Nie 25 Maj 2008, 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magdaberbec napisał:
a czy słyszałyście o wykupowaniu Panny Młodej?
Pan Młody gdy przyjeżdża do domu Panny Młodej staje przed drzwiami i "negocjuje" z druhną o Pannę Młodą. oczywiście druhna zawsze zostaje przekupiona flaszką wódki.


u nas to bracia lub kuzyni "handlują" Młodą
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
becia
gaduła
gaduła


Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie 25 Maj 2008, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie słyszałam jeszcze o takim zwyczaju. O co w tym chodzi??
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mysia-gacuś
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 70

PostWysłany: Pon 26 Maj 2008, 7:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak młody przyjeżdża do Panny Młodej to bracia Młodej nie wpuszczają go dopóki nie zapłaci im tyle butelek na ile oni wycenią Młodą.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Następny
Strona 1 z 19

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group