Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

jakie znacie zwyczaje weselne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 17, 18, 19  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
katarzyna
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 332
Skąd: Suwalszczyzna

PostWysłany: Czw 10 Gru 2009, 0:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też się z tego śmiałam i muwiłam mu że przesądy są dla tych co w nie wieżą a on i tak będzie aż do skutku ze mną sukienki szukał Twisted Evil
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw 31 Gru 2009, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem z wielkopolski i nie znam zwyczaju wykupowania, ale znam inny fajny: Kiedy matka wita parę młodą chlebem i solą, stawia też dwa kieliszki: jeden z wódką, drugi z wodą: ten kto wybierze wódkę, będzie rządził w małżeństwie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 2 Sty 2010, 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas ludzie z obsługi restauracji/sali witają parę młodą chlebem i solą, składają życzenia, podają 2 kieliszki.... Jacek już mi powiedział, że ma nadzieję, że kieliszek z wódką trafi się mi, a nie jemu, bo on wódki nie cierpi Cool
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon 4 Sty 2010, 3:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas też są 2 kieliszki, jeden z wódką drugi z wodą. Tylko mówi się, że to które wybierze wódkę będzie miało gorzkie życie w małżeństwie uśmiech Ale my nie wierzymy w takie przesądy język z oczkiem
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Pon 4 Sty 2010, 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na weselach na jakich ja byłam ostatnio raczej Młodzi dostają szampana Cool ... no i rozbijają kieliszki. Chyba bym też wolała szampana.... przynajmniej nie będzie ewentualnej cofki język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lenka1312
gaduła
gaduła


Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 278
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon 4 Sty 2010, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, tak... szampan to swoją drogą, spotkałam się już z takimi weselami, gdzie oba zwyczaje były praktykowane: najpierw wódka potem szampan język z oczkiem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon 4 Sty 2010, 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, szampan swoją droga:)W zeszłym roku byliśmy na takim weselu na którym młodzi zamiast szampana pili sok pomarańczowy, bo na co dzień nie piją i w dzień ślubu też nie chcieli...ani kropelki uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Pon 4 Sty 2010, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
najpierw wódka potem szampan język z oczkiem


nie no lepiej chyba nie mieszać ... zresztą przepijanie wódki szampanem od razu wonieje mi pawiem język

ja chyba wybiorę tylko i wyłącznie szampana Cool .... ale dobrego, nie jakiegoś Igristoja za 5 zł - restauracje lubią oszczędzać na tym trunku a to troche niefajne.... Już moglibyśmy sobie nawet sami go wczesniej kupić i tam zawieść.

W zasadzie to chyba i tak nie mówimy tu o prawdziwym szampanie (tym z Szampanii, naturalnym) tylko o winie musującym... tak - niech to będzie przyzwoite wino musujące.

(Prawdziwy szampan może w apartamencie Nowożeńców koło małżeńskiego łoża czekać język )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Soze
kandydat
kandydat


Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 78

PostWysłany: Pon 4 Sty 2010, 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast szampana Cava Kripta Cool

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolcia25
bywalec
bywalec


Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 131
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 19 Maj 2010, 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W restauracji,którą wybraliśmy na wesele nie ma na szczęście zwyczaju częstowania pary młodej kieliszkiem wódki,natomiast szampan i rzucanie kieliszków to fajna sprawa.Gdybym miała wypic kieliszek wódki,a po chwili szampana to mogłoby się to zle dla mnie skończyć Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 17, 18, 19  Następny
Strona 6 z 19

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group