Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Co sądzicie o naukach?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 56, 57, 58  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Pon 2 Mar 2009, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaklina89 napisał:
To wszystko jest pokręcone uśmiech tylko taka wiarę mamy i biorąc ślub kościelny decydujemy się na wychowywanie dzieci w takiej wierze



Ja bym ewentualnemu swojemu dziecku podsunela ksiazke o buddyzmie niz Biblie.Wiecej spokoju i zrozumienia wynika z buddyzmu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 3 Mar 2009, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaklina89 napisał:
To wszystko jest pokręcone uśmiech tylko taka wiarę mamy i biorąc ślub kościelny decydujemy się na wychowywanie dzieci w takiej wierze

tak tylko czy aby mówienie dziecku, że np. antykoncepcja jest całkowicie zła to niezbędny element wiary?? nie sądzę. tym bardziej, że za złe można uznać wiele rzeczy, do których Kościół nie ma zastrzeżeń. ja swoim dzieciom zostawie otwartą furtkę. na pewno poznają stanowisko KK na pewne tematy, ale i zdanie rodziców.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Wto 3 Mar 2009, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie Miss najlepiej przedstwić obydwa stanowiska i pozwolić dziecku zadecydować.

Dobrze że ja tak z rodzicami miałam. Wiedziałam, że antykoncepcja, mieszkanie przed slubem itp to grzech, poza tym wiedziałam, że moja mama nie bardzo jest za tym żebyśmy mieszkali razem przed slubem, ale dali mi wolną rękę i się z tego bardzo cieszę. I wiem, że moim dzieciom też pozwolę zdecydować.
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 3 Mar 2009, 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja nigdy nie usłyszałam, ze antykoncepcja to grzech, mimo, że moi rodzice mają o niej jak najgorsze zdanie.... nie usłyszałam, że mam pilnować cnoty do ślubu, bo tak trzeba, bo inaczej zgrzeszę... nie mam wymówek, że zamieszkam z Jackiem przed ślubem.... zostawili mi swobodę i za to jestem wdzięczna. ja osobiście nie mam nic do tego co mówi KK. jesli wg niego seks przed śłubem to grzech czy antykoncepcja to grzech - to fajnie, prosze bardzo. nie wnikam i się wykłócać nie będę. ale jak słyszę np. na naukach, że to czy tamto świadczy o tym i o tym i w ogóle na czym to nasz związek się opiera, skoro nie umiemy zaakceptować płodności i nie rozumiemy, że tylko po ślubie seks jest wyrazem miłości.... to nie potrzebuję już kawy... ciśnienie od razu mi skacze Evil or Very Mad jakim prawem ktoś wygłasza takie opinie Question Exclamation
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Wto 3 Mar 2009, 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też wymówek żadnych nie mam że razem mieszkamy. Mama powiedziała co myśli i tyle. Teraz to nawet przyjeżdża nas odwiedzać Very Happy

U nas na szczęście nic takiego na naukach nie mówili i wracałam spokojna. Po prostu mówili, że małżeństwo opiera się na miłości, zaufaniu itp a z tym się zgadzam.

Miss napisał:
nie umiemy zaakceptować płodności i nie rozumiemy, że tylko po ślubie seks jest wyrazem miłości.... to nie potrzebuję już kawy... ciśnienie od razu mi skacze. jakim prawem ktoś wygłasza takie opinie?


No cóż... jak dla mnie jest on wyrazem miłości nawet przed ślubem. A po co to gadają? Bo coś musza lol
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 3 Mar 2009, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to skoro muszą gadać (głupoty) to niech się nikt nie dziwi, że ktoś się oburza i 'nadaje' na Kościół Rolling Eyes

u mnie nauki były ok, dopóki głosu nie zabrała babka z 15letnim stażem, 3kądzieci, z poradni rodzinnej.... się zaczęło.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Wto 3 Mar 2009, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż... Zawsze się "czarna owca" trafi. Dobrze że tylko ona a nie wszyscy... A jak ona brała ślub to były inne realia i w ogóle... U nas nauki prowadziła babka z 3 letnim stażem i 1 dzieckiem uśmiech więc wiedziała co się dookoła niej dzieje i jak teraz młodzi patrzą na niektóre sprawy
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 3 Mar 2009, 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale najzabawniejsze jest to, że teraz też można spotkać takie osoby. i to osoby młode. niektórzy katolicy niemal by urwali głowę swoim współwyznawcom, jak słyszą, że seks wcale zły nie jest, a antykoncepcja wcale nie świadczy o przedmiotowym traktowaniu osoby/zwiazku.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Wto 3 Mar 2009, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem własnie. ale co zrobisz - zawsze Ci powiedzą że szanują wiarę i żyją zgodnie z jej "wymaganiami" (?)
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 6 Mar 2009, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i dają sobie wodę z mózgu robić Rolling Eyes nie obrażając nikogo oczywiście... ale sądze, że ktoś kto przyjmuje coś, nawet to co mówi Kości, zawsze za stan faktyczny, nie potrafi zrozumieć, że moze być inaczej, to sie zbytnią inteligencją nie popisuje. lubię usłyszeć od osoby, która nie uznaje antykoncepcji (czy czegoś innego), że ona naprawdę sama doszła do takiego a nie innego wniosku, a nie ze 'tak głosi Kościół'. ja tez szanuję swoją wiarę, ale mimo wszystko... pewne rzeczy odbieram inaczej niż KK. i uważam, ze będąc osobą wierzącą i katoliczką z wyboru a nie z racji chrztu, mam do tego prawo.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 56, 57, 58  Następny
Strona 10 z 58

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group