Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Co sądzicie o naukach?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 56, 57, 58  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magpio
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 63

PostWysłany: Pią 17 Lip 2009, 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas spisaliśmy tylko protokół i ksiądz powiedział,że mamy przyjść dzień przed ślubem przynieś karteczki od spowiedzi i z poradni. A w poradni byliśmy 10 minut. trzy pieczątki i trzy parafki;-) i po krzyku
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iwiko
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 67

PostWysłany: Nie 19 Lip 2009, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bałam się tych nauczek, a nie jest źle!
3 spotkania w kościele: 1 z księdzem i 2 z małżeństwem, 3 spotkania w poradni i 1 dzień skupienia.
Mamy już za sobą 2 w kościele (z księdzem spoko-mówił o skaramencie małżeństwa, małżeństwo mówiło o wspólnym życiu-mi się podobało uśmiech ), w poradni standardowo-NPR.
Jak dla mnie żadna tragedia uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
luna26662
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 59
Skąd: śląsk

PostWysłany: Pon 20 Lip 2009, 1:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje nauki to trzy spotkania po 50 minut, poradnia jedno spotkanie 30 minut.
Bałam się ale w somie nie było aż tak źle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
miracle_eve
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 12

PostWysłany: Pon 3 Sie 2009, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja, że tak powiem ominęłam nauki szerokim łukiem:D
_________________
ślubexpertka:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AniaKicia87
guru
guru


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3846
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią 7 Sie 2009, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miracle_eve nam też się udało. Tylko karteczki ze szkoły średniej mamy przynieść i git Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szania
początkujący
początkujący


Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 7

PostWysłany: Sro 9 Wrz 2009, 22:12    Temat postu: wszystko zależy jak się je prowadzi Odpowiedz z cytatem

My mieszkamy na wyspach dlatego łatwej nam było iść na nauki przedmałżeńskie tutaj. Oboje byliśmy bardzooo steptycznie nastawieni i... oboje miło się zaskoczyliśmy. Było to jednorazowe spotkanie trwające bodajrze 2 godziny. Ksiądz był bardzo rzeczowy, mówił w sposób bardzo interesujący. Z tego co słyszałam od koleżanek jak to wygląda to w Polsce to .... szkoda gadać, niedosyćże nauki trwają parę dni, to na dodatek na końcu mówią ile trzeba zapłacić! To jakaś paranoja. U nas ksiądz juz na samym początku powiedział, żeby go nikt czasem nie obrażał i nie pytał ile zapłacić, bo on niczego nie sprzedaje. Jeśli ktoś chce dać ofiarę to może, ale nie za nauki, bo za to się nie płaci.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szania
początkujący
początkujący


Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 7

PostWysłany: Sro 9 Wrz 2009, 22:19    Temat postu: a jeśli chodzi o poradnię... Odpowiedz z cytatem

Poradnia zajęła nam około godziny. Nikt nas nie karcił za seks przedmałżeński. Pani powiedziała nam jakie są/mogą być skutki brania tabletek. Powiedziała nam również, że jeśli mielibyśmy kiedykolwiek do niej jakieś pytania odnośnie życia seksualnego, płodności itp. to mamy bez problemu dzwonić i zawsze znajdzie dla nas czas, bo juz nie jednej parze pomagła i pomaga. Jak dla mnie to spotkanie było bardziej czymś w rodzaju uświadomienia zdrowotnego niż karcenia (jak to czasem bywa). Jeatem bardzo zadowolona z niego.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Czw 10 Wrz 2009, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to jest poradnia na poziomie Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wiolci4
kandydat
kandydat


Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 17
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie 20 Wrz 2009, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my właśnie jestesmy w trakcie nauk w tym tygodniu kończymy ( w końcu) w planach było 6 spotkan po 1,5 godz. pierwsze z ksiedzem ( fajnie mówił i ciekawie) kolejne 4 spotkania z paniami z kilkunastoma latami stażu małżeńskiego ( tutaj juz było gorzej w kółko powtarzały że nie moralnie w małżeństwie jest korzystanie z antykoncepcji, jedyne ciekawe tematy do tej pory to potrzeba ciągłej pracy nad miłością w małżeństwie) jutro mamy przedostatnie spotkanie ( różnice w poglądach kobiet i meżczyzn) a w czwartek juz ostatnie ale to bedzie msza św. z rodzicami i teściami. Dla nich równiez bedzie katecheza uśmiech ( to mi się najbardziej podoba uśmiechjęzyk nauki dla moich teściów bo będziemy mieszkać pod nimi:Puśmiech

w pazdzierniku chcemy zaliczyć poradnię i najważniejsze sprawy organizacyjne bedziemy mieli za sobąuśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
San
maniak
maniak


Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 1475
Skąd: Karlsruhe

PostWysłany: Sro 23 Wrz 2009, 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja własnie wróciłam z plebanii.U nas nie ma nauk przedmałżeńskich, jest jedno spotkanie z ksiedzem, na którym spisujemy protokół. Wszystko potem gdzies wysyłają a potem odsyłają do naszego proboszcza w Polsce uśmiech a i w Niemczech nie ma obowiazku spowiedzi przedmałżeńskiej, al emy i tak pojdziemy w Polsce.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 56, 57, 58  Następny
Strona 13 z 58

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group