Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ankieta JAKI PLANUJECIE BUDŹET NA ŚLUB I WESELE?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 58, 59, 60  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jaki planujecie budżet na ślub i wesele?
do 15 tys. zł
17%
 17%  [ 35 ]
15-25 tys. zł
32%
 32%  [ 64 ]
25-35 tys. zł
33%
 33%  [ 65 ]
ponad 35 tys. zł
15%
 15%  [ 31 ]
Wszystkich Głosów : 195

Autor Wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Nie 6 Kwi 2008, 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiedziałam że gdzieś już widziałam taki kalkulator Wink świetna sprawa, dzięki!wykrzyknik
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
duszyczka
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 30

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2008, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koszty naszego ślubu i wesela będą dużesmutny Wszystko jest takie drogie.

Ale już sam fakt, że będzie ok. 180 gości (zapraszamy ponad 220 osób!), do tego nocleg dla ponad połowy gości (mój narzeczony pochodzi z drugiego końca Polski, spotkaliśmy się w połowie drogi:)), no i tradycyjne w moich stronach poprawiny (właściwie drugie wesele)... Orkiestra 3 tys., suknia z dodatkami wyjdzie z 4,5 tys. itd. itd.

Myślę, że pójdzie na to jakieś 40 tys. zł. Dla mnie masakra, ale rodzina chce duże wesele i rodzice za to płacą. Gdybyśmy sami z narzeczonym mieli płacić, albo nasze rodziny nie mogły sobie na taki wydatek pozwolić, to jestem przekonana, że i za 5-10 tys. wykombinowałabym coś niezapomnianego. Może nawet lepszego, niż to, co teraz załatwiliśmy. Bo liczy się pomysł i niezawodni goście, którzy każdą imprezę potrafią rozkręcić.

Powodzenia w organizowaniu wesela i ślubu!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2008, 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie, to zależy na co kogo stać.. w przyszłości postaram się zrobić wszystko by mnie było stać na opłacenie wesela moim dzieciom... bo nam niestety rodzice nie pomagają.. ale Bóg pomoże a to ważniejsze, bo bez niego ani rusz uśmiech

my na początku planowaliśmy obiad weselny a później wynajęcie jakiejś małej salki i "dyskoteka" dla młodych znajomych.. ale policzyliśmy że przez te prawie połtora roku będzie nas stać na odłożenie pieniążków.. no a ja zawsze marzyłam o weselu - takim gdzie będę "Panią" wieczoru i wszystko jak z bajki i cieszę się ze mój Bartek to popiera.. bo gorzej jak w parze każdy ma inne oczekiwania..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2008, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my też odkładamy, hehe, ale to na tą moją Hiszpanię xD

rany, przypomniałam sobie o noclegu dla gości Confused a bd musiała go załatwić dla połowy gości Exclamation no, to teraz nie zdziwię się jak ten koszt mojego śłubu przekroczy 15tys....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2008, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niestety jak rodzina z daleka to nocleg i dojazd nieraz, a to bardzo duzy koszt...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2008, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może rozejrzyjcie się za salą w jakimś zajeździe, gdzie noclegi też będą - przy organizacji wesela bardzo często noclegi na gości są tańsze, a Wy pokój dostajecie "gratis".. zawsze byłoby to troszkę taniej, co myślisz MissIndependent? rozglądaliście się za czyms takim w okolicy?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2008, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę nad tym własnie uśmiech albo w jakimśhotelu.... albo co.... tylko u mnie właśnie nie ma dużo zajazdów Confused
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Pon 7 Kwi 2008, 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha.. ale to że nie ma ich za dużo daje nadzieję, że kilka jest więc może coś się uda uśmiech a i termin w wakacje przyszłego roku, to nie powinno być przeszkód uśmiech zyczę Wam tego!

My jak się dowiadywaliśm, bo mam kilka osób, no więcej niż kilka, z osobami towarzyszącymi to ok. 30osób z Poznania, to sala która miała pokoje dla gości oferowała 15%rabatu na noclegi i pokój z szampanem dla pary młodej gratis..
po rozmowie z mamą stwierdziłyśmy że tu w Warszawie jest jeszcze wujek, który ma duży dom i nieraz z różnych okazji nocował rodzinę z Poznania ( w większosci) a kilka osób moi rodzice zabiora od siebie.. i że bez sensu jest opłacać noclegi.. dojazd też we własnym zakresie..
przyznam że to rodzina z ktora raz na kilka lat sie widuję i zapraszam ich, bo to rodzina mojego taty, więc wypada, ale nie liczę na 100% frekwencję i to nie ze złośliwości...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yvonne
gaduła
gaduła


Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 434
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Pią 18 Kwi 2008, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nasze koszty powinny zamknąć się w 25 tyś. wszystko jest taki drogie. najlepsze jest to jak robisz bukiet w kwiaciarni i nie powiesz że to do ślubu to zapłacisz przynajmniej 50 zł taniej. już w kilku się z tym spotkałam. wszyscy myślą, że jak się ma ślub to i tak młodzi dadzą więcej pieniędzy, bo przecież np. z bukietu, nie zrezygnują. straszne to jest.
suma do sumy i zbiera się jakaś niewyobrażalna kwota.
a co do noclegów, to ode mnie z rodziny i znajomych jest kilka osób przyjezdnych ale to się rozłoży po rodzinie i znajomych, ale rodzina i znajomi narzeczonego wszyscy są przyjezdni i mamy do położenia gdzieś ok. 30 osób. właściciel sami, którą wynajmujemy powiedział, że być może załatwi nam noclegi w pobliskim internacie(300m od sali), więc byłoby wygodnie. no a to znowu dodatkowe koszta..ale co zrobić. moi rodzice za wszystko płacą sami, tak myślę, że po ślubie, jak uzbieramy trochę pieniążków to część im oddamy. choć pewnie nie będą chcieli przyjąć.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Pią 18 Kwi 2008, 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yvonne - jak się zastanowię, to jako matka - gdyby było mnie stać na kredyt nie mówię że gotówką odłożoną - ale nie chciałabym byś zwracała mi kasę na miejscu rodziców, czułąbym że to wspaniale że możemy wam opłacić i nie ważne że sami - trudno, ale najważnijesza dla mnie byłabyś Ty - bo swojej córce mogę pomóc w tak ważnym dniu...

mam nadzieje, że dzieciom swoim kiedys bede mogla pomoc, mi moi staraja sie pomagac z babcia moja jak moga, narazie oplacaja nam mieszkanie i mozemy mieszkac w ich mieszkaniu, bo sami sa zagranica.. a dzieki temu odkladamy na slub zamiast na wynajem, pozostaja nam oplaty.. wiec to duza pomoc.

zobaczymy jak zycie nam sie ulozy..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 58, 59, 60  Następny
Strona 2 z 60

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group