Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Świetny tonik na zaskórniki

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Pon 21 Mar 2011, 12:40    Temat postu: Świetny tonik na zaskórniki Odpowiedz z cytatem

Moje drogie, przypadkiem odkryłam cud miksturę na zaskórniki.
(pozwoliłam sobie założyć nowy temat, jeżeli mozna to wrzucić w jakiś już istniejacy to proszę o podłączenie)
Otóż, kupuje się w aptece:
1. petroleum d-5 (nie wiem co to jest, ale ma konsystencję wodnistą bardzo, to jest "nośnik" tego toniku).
2. Olejek pichtowy (podobno najlepszy jest taki, który nadaję się również do użytku wewnętrznego, ale ja kupiłam taki do smarowań).
Mieszamy 40 ml petroleum i 10 ml olejku, tą miksturą przemywamy twarz co wieczór.
Ja użyłam tego dopiero 2 razy a widze, że zaskórniki znikają, zmniejszają się. Skóra się nie przetłuszcza prawie wcale.
Minusem jest to, że dość mocno przesusza ( ja użyłam wczoraj zwykłego kremu Nivea i wchłonął się w skórę całkowicie, a zazwyczaj używam kremów matujących). Trzeba w trakcie kuracji dbać o nawilżenie skóry.
Poleca się też, dla osób ze skórą bardziej suchą, aby dolać do mikstury kilka kropel nafty kosmetycznej (pomaga na wysuszenie).
Oczywiście, lepiej zrobić najpierw próbę uczuleniową na małym kawałku skóry, bo wiadomo, że nie każdemu będzie to służyć. Nie można też przesadzać ze stężeniem, zresztą dla mnie to, które podałam powyżej, już delikatnie poszczypuje w twarz.
Ja wyczytałam o tym na tej stronie:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=48400 od postu nr 17.
Na tej stronie jest trochę więcej o samym olejku: http://luskiewnik.strefa.pl/acne/pichta.htm
Naprawdę polecam, bo sama na sobie sprawdziłam.
Nieco się boję tego przesuszenia, ale myślę że sobie poradzę, a twarz bez zaskórników to moje marzenie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AniaKicia87
guru
guru


Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 3846
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pon 21 Mar 2011, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jajku obyś miała racje kochana. Ja najpierw przez wiele lat walczyłam z trądzikiem, ale niestety po nim zostały baaaaardzo rozszerzone pory i masa wągrów z którymi sobie nie radzę. Dzisiaj biegiem do apteki wykrzyknik!
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Pon 21 Mar 2011, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AniaKicia87 napisał:
Jajku obyś miała racje kochana. Ja najpierw przez wiele lat walczyłam z trądzikiem, ale niestety po nim zostały baaaaardzo rozszerzone pory i masa wągrów z którymi sobie nie radzę. Dzisiaj biegiem do apteki wykrzyknik!

AniaKicia, mam nadzieję, że Ci pomoże! zrób tylko próbę uczuleniową, żeby się nie okazało, że Ci twarz spuchnie od tego, ok?
Aha, co do kosztów, to petroleum, olejek, strzykawka do odmierzenia ilości + buteleczka kosztowały mnie 17 zł. Także niewielkie pieniądze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Julita
bywalec
bywalec


Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 177

PostWysłany: Sro 6 Kwi 2011, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczęłam stosować tę kurację. Mnie nie uczula, ale faktycznie wysusza skórę, dlatego mając cerę mieszaną, stosuję specyfik tylko na tzw. strefę T.
Za kilka dni pochwalę się, czy działa, póki co zauważyłam, że skóra mniej się świeci, co też mi się bardzo podoba:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aniak
kandydat
kandydat


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 94

PostWysłany: Sob 16 Kwi 2011, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ooo brzmi obiecująco, boję się trochę tego wysuszenia, ale spróbuję uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pustynnaburza
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 98

PostWysłany: Sob 16 Kwi 2011, 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oho!! jutro lecę po wszystkie skladniki!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorotam
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 3470
Skąd: :))

PostWysłany: Nie 17 Kwi 2011, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?t=2258&start=110

Elmuszko... tu możesz podać jeszcze raz przepis na tę miksturę uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group