Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

adopcja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 18, 19, 20  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Pon 20 Kwi 2009, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może kiedyś się obudzi, jak narazie mocno śpi. Małe dzieci zupełnie mnie nie ruszają. Kocham wszystkie dzieci moich znajomych, ze sklepu z dziecięcymi rzeczami ciężko mnie wyciągnąć i dlatego jestem ulubioną ciocią. Lubię się chwilę pobawić, ale zawsze pod koniec dnia nie chcę własnego. Dziwna jestem jakaś widocznie.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladyinred
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 421
Skąd: Mazurki

PostWysłany: Pon 20 Kwi 2009, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację zaklina89, zdaję sobie z tego sprawę, ja też chciałabym już mieć dzidziusia uśmiech, wiem jak pragnienie stanu ciąży i macierzyństwa wpływa na kobiety, do czego są one zdolne, co nie zmienia faktu popełnionego grzechu...
_________________


Szczęśliwa żona Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caliope8
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 813
Skąd: chatka pod lipami

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 0:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też jestem wierząca, mam zupełnie różne poglądy od Angeli na temat aborcji, ale poznałam też kobiety, które nie mogą mieć dzieci...ladyinred zazdroszczę Ci takiej wiary i pokory, ja nie wiem czy gdybym nie mogła mieć dziecka przekonałyby mnie słowa, że to "plan Boży" raczej chciałabym pewnie wierzyć, że to Jego plan gdybym trafiła do kliniki.
Co do adopcji, jasne można na tym forum napisać wszystko, że owszem nie będę zwracać uwagi czy dziecko ma 3 miesiące czy 13lat, albo czy jest zdrowe i śliczne czy mam zespół downa ale nie wiem tego i raczej nie posądzam siebie o tak wielką siłę a jeśli zdecydowałabym się na adopcję chciałabym mieć świadomość, że dam dziecku nie tylko dom, poczucie bezpieczeństwa ale też miłość
Życie nauczyło mnie "nigdy nie mów nigdy" i staram się nie wydawać sądów ostatecznych na temat mojego zachowania w sytuacjach, w których nigdy nie byłam...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem pewna, że gdybym chciała miec dziecko, a okazało się,ze nie mogę to prędzej bym zaadoptowała niż zdecydowała się na zabieg in vitro. zdaję sobie sprawę, ze to spore obciążenie dla organizmu kobiety, że nie jest to obojętne, że może wyniszczać...że jest to trudne fizycznie i psychiczne....ale ludzie decydują się na to w łąsnej woli, bo chcą przez to przejsć, jeśli dzięki temu będa mieli upragnione dziecko. nie uważam, zęby in vitro było niemoralne. przechodzi się przez kurację hormonalną, wszczepia zarodki i dalej działa już natura...działa Bóg...zarodki mogą się przyjać i ludzie będą szczęśliwi.... i mogą też obumrzeć. jeśli nie są niszczone w laboratorium tylko wykorzystane są wszystkie pobrane albo oddane innej parze to o co chodzi??

co do aborcji...nieraz slyszałam to stanowisko "to moje ciało wiec moge z nim robić co zechcę, mam do tego prawo". no swietnie. tylko, ze prawo kobiety do rozporządzania swoim ciałem konczy się w momencie, w którym zaczyna się prawo zarodka/płodu/nienarodzonego dziecka do życia. jak dla mnie ktoś kto uważa, że aborcja jest czymś dobrym, że każdy ma do niej prawo i najwyraźniej nie liczy się z tym, ze dokonując aborcji odbiera komuś możliwość rozwijania się i życia, niszczy coś co jest czymś więcej niż zlepkiem komórek...taka osoba najwyraźniej nie widzi nic poza swoimi potrzebami i czubkiem własnego nosa. egoizm w takiej formie to jedna z najgorszych rzeczy, jaie ludzie moga sobą reprezentwać. żeby się ktoś choćby zastanowił nad tym co robi.... ale ludzie nie liczą się z tym, ze sypiając z kimś muszą brać pod uwagę, że powołają nowe życie, że wyniknie ciąża, że bedzie dziecko....za każdym razem jak idziesz z kimś do łózka musisz mieć tego świadomość. a jak nie chcesz dziecka to się zabezpieczaj. antykoncepcja stoi na bardzo wysokim poziomie. nie umiesz/nie chcesz się zabezpieczyć, a potem płaczesz i chcesz usunąć ciążę, bo jest Ci nie na rękę...sorry, ale jak dla mnie taka osoba jest kompletnie niedojrzała. już prędzej zrozumiem kogoś kto ,owszem, chce poddać się aborcji, ale ma ku temu lepszy powód (np. zagrozenie życia/zdrowia) niż stwierdzenie "nie jestem gotowa" czy "nie chcę mieć dzieci i kropka".
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Sro 22 Kwi 2009, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jestem za, jak zwykle na przekór wszystkim. Nie wiem czy bym usunęła ciążę sama, bo nigdy nie byłam w takiej sytuacji, ale znam osoby, które to zrobiły i nie będę ich potępiać, bo nie uważam, żebym miała do tego prawo. Wszystko zależy od tego co kieruje osobami , które to robią, nie zawsze jest to egoizm.
Faktycznie Miss ma rację, że antykoncepcja stoi na bardzo wysokim poziome, i uważam, że nieźle trzeba się namęczyć, żeby zaliczyć wpadkę w tych czasach, ale różnie to bywa, a żadna antykoncepcja nie jest 100% poza wstrzemięźliwością. Ja daleka jestem od osądzania ludzi w takich sferach, ich życie , ich ciało ich wola. Jak już wcześniej wspomniałam, aborcja pod względem prawa i społecznego przyzwolenia nie jest zbrodnia i nie ma za nią kary. nigdzie na świecie. Czasem jest tylko legalnie zabroniona, ale i tak na każdym kroku można to zrobić, i nawet jak się zostanie złapanym to do więzienie się nie idzie Rolling Eyes
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
azia
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 381

PostWysłany: Sro 22 Kwi 2009, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja podobnie jak Caliope chciałabym być jak najbardziej przekonana, że adoptując dziecko będę je w stanie pokochać..
co do aborcji to jestem za, ale tylko wtedy gdy zagraża ono życiu matki lub diecka i wtedy kiedy w ciąży jest niepełnoletnia dziewczyna i gdy ciąża jest wynikiem gwałtu. znam osobiście dziewczynę, która usunęła ciążę. nie potepiam jej ani nie pochwalam. jestem w 99%, że ja bym nie usunęła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kat8
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 283

PostWysłany: Sob 23 Maj 2009, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ladyinred szanuję Twoje zdanie i skoro tak wiele wiesz o Bogu to odpowiedz mi na jedno pytanie ale napiszę najpierw kilka słów o sobie. Jestem wierząca,dwa lata temu zaszłam w ciążę,poród zaczął się w 6 miesiącu,przyszła na świat Ania,żyła 5 min,nie udało się jej uratować bo mieszkam w takim mieście w który nie mają pojęcia o ratowaniu tak wczesnych wcześniaków. Szok..depresja..żądnego wsparcia ze strony personelu medycznego. A teraz odpowiedz mi jakim prawem Bóg odbiera dziecko? Co ONO zawiniło? A ja? A teraz nie mogę mieć dzieci i nie wiadomo dlaczego,pod względem medycznym wszystko jest ok ale...Próbowaliśmy i próbowaliśmy ale nic,więc przestaliśmy tak bardzo chcieć,może to była blokada psychiczna. Jesteś w takiej sytuacji lub w podobnej? Pragniesz dziecka ponad wszystko? Chyba nie bo jeśli byś była mną nie pisałabyś tak . Może niech wypowiadają się na ten temat osoby które nie mogą mieć dzieci,dla ktorych nic i nikt się nie liczy A Bóg widocznie kogoś natchnął żeby wymyślił coś takiego jak in vitro. Ja z tego nie skorzystam bo póki co mnie na to nie stać a poza tym chciałabym dać dom jakiemuś dziecku które go straciło,niekoniecznie małemu i niczego nie świadomemu
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladyinred
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 421
Skąd: Mazurki

PostWysłany: Nie 24 Maj 2009, 1:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz kat8, skoro jesteś osoba wierzącą, świadczy to o tym, że mamy na temat Pana Boga podobną ilość informacji, nie jestem osobą wykształconą w kierunku teologicznym, więc na pewno nie wiem na Jego temat więcej niż Ty, ale podzielę się moimi odczuciami i wiedzą, którą udało mi się zgłębić.
Ogromnie Ci współczuję straty i tego, ze pomimo starań, póki co nie możesz mieć dziecka, ale wiesz, każdy z nas ma swój krzyż, na wzór Jezusa Chrystusa, nie ma osoby na świecie która nie dźwigałaby jakiegoś ciężaru, nie borykała się z problemami, mnożonymi trudnościami
(podobno dostajemy tyle, ile jesteśmy w stanie udźwignąć ), chociaż tak często ciężko nam pojąć, dlaczego Pan Bóg nas doświadcza, nie potrafimy spojrzeć na cierpienie w kategoriach łaski, bo tak właśnie powinniśmy na nie patrzeć. To ogromna łaska, bo właśnie w cierpieniu fizycznym, czy też psychicznym jednoczymy się z Chrystusem, który umarł na krzyżu za to, żebyśmy my mogli być kiedyś zbawieni.
Pewnie myślisz sobie teraz, że najzwyczajniej w świcie nie dostałam nigdy porządnego kopniaka od życia i dlatego wypisuję tego typu słowa, rodem z ambony, otóż śpieszę Ci uświadomić, że bardzo się mylisz...
chciałabym się odnieść teraz do Twoich słów, na temat tego, że o in vitro powinny wypowiadać się tylko osoby, które nie mogą mieć dzieci, otóż absolutnie się z tym nie zgadzam, uważam, że mam pełne prawo wypowiadania się na ten temat, weźmy na ten przykład pewną analogię "Czy kardiolog wypowiadając się na temat chorób serca musi na nie cierpieć?" Chyba nie...pytajnik Tak samo jest z każdym człowiekiem, który poczuje potrzebę zabrania głosu w dyskusji nad in vitro, jako osoba wierząca ma nawet taki obowiązek.
Jak każda zdrowa kobieta posiadam instynkt macierzyński, mało tego, już niejako z samej natury kobiety wynika ogromna potrzeba rodzenia,posiadania i wychowywania dzieci. Ja także pragnę założyć rodzinę, z co najmniej czwórką dzieci, ale wiesz, jest jeden szkopuł - nie wiem, czy będę mogła je mieć, nie mam takiej pewności, co wtedy? Na pewno byłoby mi cholernie ciężko, ale również, nigdy nie zdecydowałabym się na in vitro, bo nie mam takiego prawa, ludzie nie są Panem Bogiem i nie mają przywileju sprowadzania aktu stwórczego do probówki, kosztem życia istnień ludzkich jakie przy tym zabiegu zginą. Dla mnie to niemoralne, niegodzące się z moimi przekonaniami i religią.
Jak wiemy jednak każdy człowiek ma prawo do własnej opinii na dany temat, szanuje wszystkie, również te, całkowicie sprzeczne z moją.
kat8, jeszcze słówko, bardzo się cieszę, że chciałabyś dać dom dziecku, poprzez adopcję. To wspaniała sprawa i wiesz, Pan Bóg jest doby i na pewno obdarzy Cię jeszcze własnym potomstwem ( postaram się może chociaż troszkę pomóc, jako osoba wierząca, powinnaś wiedzieć w jaki sposób wesoły )To, co się wydarzyło w Twoim życiu, to tylko cząstka Jego doskonałego i dalekosiężnego planu, względem Ciebie, postaraj się w to uwierzyć, może wtedy będzie Ci choć trochę lżej...
_________________


Szczęśliwa żona Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kat8
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 283

PostWysłany: Nie 24 Maj 2009, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wypowiadać się możesz jak najbardziej ale nie krytykuj,nie zniżaj takich osób do poziomu dzieciobójców. Nie mówię,że już to zrobiłaś,choć z niektórych wypowiedzi można by tak wnioskować, ale na przyszłość staranniej dobieraj słowa bo nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo cierpią osoby niemogące mieć dzieci kiedy dookoła słyszą tylko,że szatan nimi kieruje,że ich dzieci to dzieło szatana itd. Spróbuj się postawić w sytuacji takiego dziecka,niczemu nie winnemu,mimo iż nikt do nich pretensji(oficjalnie) nie ma to ludzie są tylko ludźmi i ludźmi zostaną....Poza tym to wcale tak do końca nie jest,że robi się selekcje i wybiera,które dzieci mają się urodzić a które nie...ale na ten temat mogłybyśmy długo długo dyskutować.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Nie 24 Maj 2009, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam wrażenie, że niektórym osobom pragnienie posiadania WŁASNEGO dziecka tak przesłoniło świat, że nie widzą nic innego. i wcale nie uważam, zeby to było dobre. to że ktoś nie postawił sobie za celu mieć własne dziecko, że nie ma tego problemu nie oznacza, że nie ma prawa wyrazić swojej opinii. bynajmniej patrzymy na sprawę bardziej obiektywnie, na zimno.

wiecie z jakim stwierdzeniem się ostatnio spotkałam?? "nie chcę czyichś odpadów". bez komentarza.

dziwią mnie osoby, które poddają się inseminacji czy zabiegowi in vitro już któryś raz z kolei, po raz kolejny nic z tego nie wychodzi, ale dalej próbują i marudzą, że dzieci mieć nie mogą. mogą. mogą zaadoptować. mogą mieć dziecko, ale najwyraźniej ta ich chęć nie jest wystarczająco silna i bardziej niż na dziecku zależy im na świadomości, że jest ono ich własne, bologiczne....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 18, 19, 20  Następny
Strona 8 z 20

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group