Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

adopcja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 18, 19, 20  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alysza
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 500

PostWysłany: Czw 12 Lut 2009, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

także wydaje mi się, że jeśli nie będe mogła miec własnego dzidziusia to zdecydujemy się na adopcję. Kiedyś nawet już o tym rozmawialiśmy i jesteśmy tego samego zdania, że dziecka bardzo pragniemy, więc w razie problemów będziemy się starali o adopcję.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Pią 13 Lut 2009, 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja będąc teraz w ciąży nadal myślę o tym że chciałabym kiedyś zaadoptować dziecko.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alysza
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 500

PostWysłany: Pią 13 Lut 2009, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na dzień dzisiejszy boję się, że gdybym miała własne dziecko i adoptowane , mogłabym to adoptowane traktowac inaczej. Niewiem czy tak by było, ale tego się boję i raczej adopcja nie wchodziłaby w grę, gdybyśmy mieli własna dzidzię.

Ale podziwiam i szanuje osoby, które sie na to decydują.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rybix
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 85

PostWysłany: Sob 14 Lut 2009, 8:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niee jak masz dzieci- obojenie czy biologiczne czy przysposobione... kochasz raczej tak samo.. uśmiech miłość przecież nie opiera sie na tym, czy sama urodzilas dziecko czy nie uśmiech nie ma o co sie martwic uśmiech najwazniejsze byc swiadomoym swoich decyzji uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alysza
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 500

PostWysłany: Sob 14 Lut 2009, 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rybix może masz rację, ale dopóki nie będę na 100% pewna, że nie skrzywdziłabym tego dziecka, raczej się nie zdecydujęsmutny
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
japcio_80
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 987

PostWysłany: Nie 15 Lut 2009, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O adopcji myślałam 10 lat temu, gdy wyobrażałam sobie ból podczas porodu uśmiech Nie chciałam rodzić, by przez to nie przechodzić. Teraz pragnę swojego dziecka, jak nigdy dotąd....

Często zastanawiam się, jaki wiek dziecka jest odpowiedni, by powiedzieć mu, że zostało adoptowane. Od małego tłumaczyć mu, że nie jest się jego prawdziwymi rodzicami czy poczekać do wieku nastoletniego...ale wtedy dziecko pewnie przeżyje szok i może odwrócić się od adopcyjnych rodziców. Jak myślicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alysza
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 500

PostWysłany: Pon 16 Lut 2009, 8:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem od małego należy dziecku o tym mówić.

Najgorszą rzecza byłoby, gdyby dziecko dowiedziało się od kogos innego. W małych miasteczkach, ludzie są bardzo życzliwi i nie omieszkają poinformowac o tym dziecka
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rybix
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 85

PostWysłany: Wto 17 Lut 2009, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziecko trzeba informowac od maleńswa o tym, ze jest adoptowane..np w zabawie.. ze lala ma 2 mamusie..jedna ja urodzila..druga ja wychowuje uśmiech czesto wspominac..w podobny sposob ze ma szczescie bo ma dwie mamusie.. uśmiech wedy w przedszkolu..bedzie zdrowo reagowac na to ze jest "z domu dziecka" czy "adoptowane" uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
japcio_80
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 987

PostWysłany: Wto 17 Lut 2009, 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rybix Zgadzam się z Toba. Ale jak uchronić dziecko przed wyśmiewaniem przez inne dzieci? dzieci potrafią być okrutne smutny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Wto 17 Lut 2009, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli wyśmiewają inne dziecko bo jest adoptowane to pewnie dlatego że rodzice w domu nie wyjaśnili im że to jest normalna sprawa.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 18, 19, 20  Następny
Strona 3 z 20

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group