Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

UROCZYSTOŚĆ W KOŚCIELE - CAŁA MSZA, CZY SKRÓCONA?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
betty22
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 667
Skąd: woj.opolskie

PostWysłany: Wto 10 Lut 2009, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas tez sa tylko cale- askrocona to jaka taka bez kazania czy co?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Sro 11 Lut 2009, 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skrócona to taka, gdzie jest jak dobrze kojarze tylko czytanie i złożenie przez młodych przysięgi. Nie jestem pewna czy jest komunia czy nie...
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
azia
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 381

PostWysłany: Sro 11 Lut 2009, 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

    Wiesz, dla mnie taki ślub cywilny, to nie ślub... Takie jest moje zdanie. W sumie, to jak ktoś nie ma innego wyjścia, to tak, ale jak mam wybór, to oczywiście wybieram całą konkordatowy i to całą mszę ze wszystkimi "dodatkami"...
    _________________
    ja też uważam, że ślub cywilny to nie ślub... msza jest taka uroczysta aślub w urzędzie to takie aby oklepanie tego co mamy powiedzieć i nic więcej...
[/code][/quote]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Korek
maniak
maniak


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 1312
Skąd: śląskie

PostWysłany: Czw 19 Lut 2009, 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

azia napisał:
    Wiesz, dla mnie taki ślub cywilny, to nie ślub... Takie jest moje zdanie. W sumie, to jak ktoś nie ma innego wyjścia, to tak, ale jak mam wybór, to oczywiście wybieram całą konkordatowy i to całą mszę ze wszystkimi "dodatkami"...
    _________________
    ja też uważam, że ślub cywilny to nie ślub... msza jest taka uroczysta aślub w urzędzie to takie aby oklepanie tego co mamy powiedzieć i nic więcej...
[/code]
[/quote]
hej azia no dzięki Ci, kobietko smutny ale mnie zdołowałaś Crying or Very sad ja mam teraz tylko ślub cywilny i bardzo go przeżywam smutny szczególnie, że mój poprzedni ślub/małżeństwo było bez sensu Crying or Very sad Crying or Very sad i teraz się nastawiam na superprzeżycie i superzwiązek lol nie dobijaj leżącego lol
_________________
ślub cywilny uśmiech

ślub kościelny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
azia
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 381

PostWysłany: Pią 20 Lut 2009, 0:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

korek przepraszam lol ale moja siostra w pażdzierniku brała ślub cywilny i dla mnie to taki bez emocji był, dosłownie w 15 minut powiedzieli to co mieli i już... ja nie mam nic przeciwko każdy z nas wybiera to co chce. Ja tylko wyraziłam swoje zdanie lol
nie martw się teraz bedzie wszystko ok i będzie super i nie ważne gdzie bedziesz ślubować lol lol szczęścia życzę Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Korek
maniak
maniak


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 1312
Skąd: śląskie

PostWysłany: Pią 20 Lut 2009, 0:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

azia wszystko w porzo, przecież się nabijam lol Bogu dzięki tamten ślub miałam tylko cywilny i teraz mogę mieć oba lol i mój K. też ... co zamierzamy uczynić lol więc w tym roku cywilny, dokładnie rok później z księdzem lol ale nie w PL, więc bez tych cyrków, które Wy, biedactwa, przeżywacie smutny dzięki za życzenia i nawzajem lol lol lol
_________________
ślub cywilny uśmiech

ślub kościelny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
azia
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 381

PostWysłany: Pią 20 Lut 2009, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

korek jeżeli mogę zapytać to dlaczego nie decydujesz się odrazu na ślub kościelny??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Pią 20 Lut 2009, 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

_________________
ja też uważam, że ślub cywilny to nie ślub... msza jest taka uroczysta aślub w urzędzie to takie aby oklepanie tego co mamy powiedzieć i nic więcej...[/list][/code][/quote][/quote]

Widzisz to takie spojrzenie z punktu widzenia polskiej rzeczywistosci.U nas pechowo tylko sluby cywilne sa przeprowadzane w bezplciowych urzedach i fora ze dwora.
Ja jednak w Anglii mam wiecej mozliwosci.Biore slub w 17 wiecznym klasztorze.Budynek ma fantastyczna atmosfere sam w sobie no i wyglada naprawde romantycznie.Otoczony jest olbrzymim ogrodem ze stawami i pieknymi aranzacjami kwiatowymi.Wiele kosciolow sie nie umywa do mojego miejsca.Poza tym moge sama wybrac wersy odczytywane przez urzednika.Nie bedzie to tradycyjna formulka.Bedzie wyraz tego jak my widzimy nasz zwiazek,co bysmy chcieli w tym dniu powiedziec do drugiej osoby,kilka wierszy i cytatow z piosenek.Mamy pol godziny na to by uczynic cala ceremonie baardzo,baardzo osobista.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
azia
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 381

PostWysłany: Pią 20 Lut 2009, 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to jest polska rzeczywistość i bezduszność urzędników
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Pią 20 Lut 2009, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlatego zdecydowalam sie zrobic wszystko tutaj.Masz wiecej pola do dzialania.Bedziemy mieli kilka spotkan z urzednikiem zeby omowic dokladnie co i jak bedzie powiedziane.Poprosze zeby sie nauczyl jednej sentencji po polsku Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group