Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

UROCZYSTOŚĆ W KOŚCIELE - CAŁA MSZA, CZY SKRÓCONA?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Wto 25 Mar 2008, 14:19    Temat postu: UROCZYSTOŚĆ W KOŚCIELE - CAŁA MSZA, CZY SKRÓCONA? Odpowiedz z cytatem

Hejka,
Na jaką formę uroczystości w kościele się zdecydowaliście?
My wybraliśmy normalną, długa mszę, ze względu na to, że raz w życiu ma się mszę tak uroczystą i każdy jej moment - komunia, prośby, kazanie - będzie poświęcony tylko nam...

Wiem, że niektóre pary decydują się na skró mszy - to ponoć trwa około 30minut, jest to tak naprawdę tylko złożenie przysięgi, chyba bez komunii, bez kazania.. tylko takie TAK i do widzenia język

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam, po prostu mam wrażenie, że jak czekam na ten dzień tyle czasu, to głupio, żeby to w kościółku, przed Bogiem było tylko kilkoma minutami a później zabawa.. Przecież gdyby nie to w kościele, to nie byłoby zabawy - bo to ślub w końcu!! a nie wesele jest kulminacją dnia uśmiech

ale to tylko moje zdanie, nie bierzcie tego do siebie uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ania_411
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 96
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Wto 25 Mar 2008, 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz co? też na początku tak sobie marzyłam, żebyśmy mieli sam sakrament w kościele z krótkim kazaniem, bez mszy (taką opcje też proponował nam ksiąc) ale póżniej jak tak się zastanowiłam, to jednak tradycyjna uroczystość wygrała z tą nowoczesna. być może ze względu na rodziców, a może też dla samych siebie żeby tą wspólną drogę rozpocząć jednak z błogosławieństwem Boga....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asia
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 23

PostWysłany: Sro 26 Mar 2008, 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiecie co ja tez popieram tradycyjną msze Sw bo ta mnsza jest tylko dla nas skladamy sobie przysiege przed BOGIEM i to jest najwazniejsze. ja dodatkowo bede miala stres bo ślubu bedzie mi udzielal moj brat rodzony ktory jest ksiedzem wiec pewnie bez lez sie nie obedzie uśmiech pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Sro 26 Mar 2008, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uśmiech z ciekawości Asiu spytam, jak to jest mieć księdza w rodzinie?
kurcze, ale cudownie uśmiech ciekawe jakie kazanie powie uśmiech może opowie gościoim conieco o waszym dzieciństwie a Ty ze wzruszenia się rozpłaczesz? język
oby nie, bo makijaż moze się ciuteniek popsuć oczko
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ania_411
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 96
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Sro 26 Mar 2008, 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moja rodzona siostra jest zakonnica-ślubu nam co prawda nie udzieli ale pewnie udzieli sie w inny sposób np czytając czytania czy modlitwe powszechna. a jak to jest miec siostre zakonnice? normalnie, jest na placowce daleko od rodziny, przyjezdza dwa razy w roku na urlop i juz Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Sro 26 Mar 2008, 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak? a można z nią normalnie rozmawiać, znaczy wiesz, swobodnie o facetach i np o seksie, czy z osobą duchowną nie można?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Sro 26 Mar 2008, 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dianicho masz rację, to msza jest najważniejsza a nie wesele. mam takie identyczne zdanie na ten temat. jestem osobą wierzącą i nie wyobrażam sobie nie mieć uroczystej mszy dla nas i wszystkich gości. bo rozumiem czym jest dla katolika przysięga oraz inne elementy mszy które są tylko podczas mszy ślubnych.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Czw 27 Mar 2008, 1:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie.. różne posty czytałam i nietylko na tym forum,
sama dawno temu byłam na ślubie - "msza" skrócona, powiedzieli co mieli powiedzieć i wyszli....
a ja marzę o tym, żeby każde słowo księdza było słowem błogosławieństwa i nauką na tą nową drogę.. by to trwało, nie było w pośpiechu... tylko dla nas, powoli, krok po kroku, bez zbędnego pośpiechu - że młoda para wejdzie, powie, wyjdzie i już...
ta godzina ze względu na stres i tak szybko minie i kiepsko możemy ją pamiętać, bo będziemy skupione na tym, żeby się nie przewrócić, nie pomylić słów przysięgi a co gorsza żeby pójść razem w jedną stronę od ołtarza... uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Czw 27 Mar 2008, 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie pomylić słów przysięgi a co gorsza żeby pójść razem w jedną stronę od ołtarza... uśmiech
ha ha dobre, wyobraziłam sobie siebie jak rozchodzimy się z Darkiem w przeciwne strony w kościele Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asia
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 23

PostWysłany: Czw 27 Mar 2008, 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo fajnie miec ksiedza w rodzinie fakt ze tego kazania to sie boje troche bo naprawde moge sie zwruszyc bardzo no bo takie przezycie slubu udzieli mi wlasny brat.ale mam nadzieje ze nie bedzie tak stasznie Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group