Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

UROCZYSTOŚĆ W KOŚCIELE - CAŁA MSZA, CZY SKRÓCONA?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ania_411
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 96
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Czw 27 Mar 2008, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dianicho napisał:
tak? a można z nią normalnie rozmawiać, znaczy wiesz, swobodnie o facetach i np o seksie, czy z osobą duchowną nie można?


wiesz co, ponieważ dzieli nas prawie 1500 km rozmawiamy bardzo żadko, najczesciej na gg albo przez skypa i najczesciej na tematy typowo rodzinne, o codziennych problemach. są to rozmowy bardzo swobodne, ale o seksie raczej nie, po prostu nie mam takiej potrzeby z nią o tym rozmawiac. ale w tej chwili zakony (przynajmniej jesli chodzi o zgromadzenie franciszkanek) są bardzo lajt, a zwlaszcza młode siostry sa naprawde bardzo spoko:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Czw 27 Mar 2008, 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uśmiech fajnie uśmiech dziękuję za odpowiedź język
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Nie 30 Mar 2008, 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mając osobę duchowną w rodzinie można lepiej zrozumieć te wszystkie sprawy związane z przygotowaniem do ślubu. myślę takiej osobie można powiedzieć co nas denerwuje lub co się na podoba, a wtedy usłyszymy jak to wygląda od ich strony.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Nie 30 Mar 2008, 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlatego pytam jak to jest mieć taka osobe w rodzinie, bo chcialabym ja miec uśmiech zadawalabym pytania - bo jestem z tych ciekawskich uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Pon 31 Mar 2008, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam kuzyna w seminarium i tak sobie pomyślałam że podpytam go w kilku sprawach. może coś ciekawego nam doradzi. i podzielę się przemyśleniami na forum.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Pon 31 Mar 2008, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w takim razie czekamy na relacje uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yvonne
gaduła
gaduła


Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 434
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Sro 16 Kwi 2008, 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja byłam kiedyś w diakoni liturgicznej, więc masz święta jest dla mnie najwspanialszym przeżyciem i największym wydarzeniem. tak myślałam, że chcę pełną mszę. z 2 czytaniami, jedno z Pieśni nad Pieśniami , 2 to Hymn do Miłości z Listu do Koryntian. i chcielibyśmy, żeby jedno przeczytał mój brat, a drugie siostra mojego przyszłego męża. z kazaniem znajomego księdza. z modlitwą wiernych napisanych specjalnie dla nas przez znajomą. ze śpiewami zespołu parafialnego, ktoś z nich psalm zaśpiewa. ach.. to będzie piękny dzieńuśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Sro 16 Kwi 2008, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez się zastanawiam nad napisaniem modlitwy wiernych na swój ślub.. też wiem co nie co o liturgii, o psalm moge poprosić swoją przyjaciółkę, ale zobaczymy..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marzena
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 284
Skąd: znienacka :))

PostWysłany: Sro 16 Kwi 2008, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My na pewno napiszemy modlitwę wiernych. Chciałabym, żebyśmy to my zajęli się liturgią: mój narzeczony przeczytałby czytanie, a ja mogłabym zaśpiewać psalm, ale niestety, narzeczony nie jest zachwycony tym pomysłem, więc chyba zrezygnujemy smutny A szkoda, bo byłam już na takim slubie i bardzo mi się to podobało. Na szczęście mam kogo poprosić o ten zaszczyt lol
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Sro 16 Kwi 2008, 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też mam kogo prosić, ale w tym dniu osobiście nie byłabym w stanie nic zaśpiewać ani przeczytać... więc nawet nie proponowałam tego mojemu narzeczonemu język
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group