Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

PREZENTY
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marzena
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 284
Skąd: znienacka :))

PostWysłany: Sro 20 Sie 2008, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rajka napisał:
Szczerze to myślę ze prezent w stylu serwis obiadowy, sztućce-to bardzo fajna sprawa i pamiątka na całe zycie![dopóki sprzęd przetrwa] jesz obiad 10 lat po slubie i wiesz ze to własnie od kogos tam ten talerz....uśmiech


Też myślę, że taki serwis to dobry pomysł! Tylko chciałabym dostać taki na 12 osób. Zawsze mi się przypomina koleżanka, która kilka miesięcy po ślubie opowiadała, że dostała 5 różnych serwisów 6-osobowych, a jak w jakąś niedzielę robiła obiad dla rodziców i rodzeństwa, to przedtem pojechała do sklepu po 12-osobowy, bo nie chciała mieć na stole 2 różnych serwisów...! Confused
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
INA
bywalec
bywalec


Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 127
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Czw 21 Sie 2008, 8:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najgorsze jest to jak np będa 2 odkurzacze albo dwa serwisy obiadowe i każdy inny. a ja na własny ślub to chyba wolała bym jednak kase bo jeszcze nie mam własnego domu czy mieszkania zeby sie urządać a chciała bym na ten cel poślubie zbierać kase (własny dom). ale np serwis obiadowy też się przyda ale jak dla mojej rodziny to 12 - osobowy to i tak mało ( rodzine mam bardzo dużą).
_________________
Karolina



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
japcio_80
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 987

PostWysłany: Pią 20 Lut 2009, 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podwójne prezenty? na szczęście jest Allegro oczko A tak na poważnie, wolę dawać i dostawać kasę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 20 Lut 2009, 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja wolę zrobić listę prezentów i zaoszczęzić sobie i gościom kłopotu oczko

Cytat:
A jak oceniacie po prostu pieniądze w kopercie? No i oczywiście...ile wypada dać...


dokładnie tak:
Cytat:
czasem faktycznie lepiej kupić ładny prezent, ale niekoniecznie bardzo drogi, niż wystrzelić z drobnymi


my przyjacielowi kupiliśmy dobrej jakości funkcjonalny parowar, bo wiemy, że chciał coś takiego mieć w domu uśmiech i zastanawiamy się, czy nie wypadałoby jeszcze czegoś dokupić z racji tego, ze to jedna z najbliższych nam osób.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
margeritta
gaduła
gaduła


Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 279
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob 21 Lut 2009, 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też wolę dawać kasę, no chyba żebym wiedziała że komus cos konkretnego jest potrzebne.

Sama też wolałabym dostać pieniądze.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sony85
maniak
maniak


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 1152
Skąd: śląsk

PostWysłany: Sob 21 Lut 2009, 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.....właśnie Japcio dobrze że jest Allegro lol
...ale osobiście też bym niechciała dostać jakiegoś hłamu lub czegoś czego niepotrzebuje... Confused
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
encefalo
początkujący
początkujący


Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 4
Skąd: wieliczka

PostWysłany: Nie 1 Mar 2009, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

np ja sam wolę dawać kaske i oczywiście wolę ją dostać a biorąc pod uwage że coraz więcej ludzi tak robi ciężko ost z powtarzaniem się prezentów na weselach których byłem.

a inna sprawa jak u Was z kwestią kwiatów znajomi raczej niechcą kwiatów tylko albo słodycze albo maskotki kwiaty i tak zawsze ktoś przyniesie a po co ich tyle my np osobiście mamy zamiast kwiatów i innych dupereli powiedzieć zaproszonym żeby kupili zdrapki lub totolotka a może się coś trafi i będzie mozna myśleć np o adaptacji poddasza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Nie 1 Mar 2009, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zawsze dajemy wyłącznie pieniądze, nie ma u nas zwyczaju dawania prezentów od jakiś paru lat. Jeśli młodzi chcą coś konkretnego, to wpisują na listę prezentów, jeśli listy nie ma jest to jednoznaczne, że chcą pieniądze.
My listy nie robimy, więc mamy pewność, że nie będzie odkurzaczy, garnków, czy serwisów. Ja jeśli chodzi o mój dom, jestem bardzo wybredna i wszyscy to wiedzą, więc nikt nie odważy się chyba kupić mi nic do domu
Very Happy
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Korek
maniak
maniak


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 1312
Skąd: śląskie

PostWysłany: Sro 4 Mar 2009, 1:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angel1978 napisał:
My zawsze dajemy wyłącznie pieniądze, nie ma u nas zwyczaju dawania prezentów od jakiś paru lat. Jeśli młodzi chcą coś konkretnego, to wpisują na listę prezentów, jeśli listy nie ma jest to jednoznaczne, że chcą pieniądze.
My listy nie robimy, więc mamy pewność, że nie będzie odkurzaczy, garnków, czy serwisów. Ja jeśli chodzi o mój dom, jestem bardzo wybredna i wszyscy to wiedzą, więc nikt nie odważy się chyba kupić mi nic do domu
Very Happy


nic dodać, nic ująć lol lol napisaliśmy wszystkim nawet bezczelne a śmieszne wierszyki z prośbą o kasę i nie mamy żadnej listy prezentów (bo wszystko już mamy, heh)
rozumiem Angel, jeśli chodzi o wybredność Exclamation Exclamation Evil or Very Mad nawet moja Mama, która mnie dobrze zna, boi się cokolwiek mi kupić w stylu niespodzianki Wink nie lubię niespodzianek Evil or Very Mad
_________________
ślub cywilny uśmiech

ślub kościelny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
margeritta
gaduła
gaduła


Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 279
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro 4 Mar 2009, 7:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też zdecydowanie nie lubię niespodziewanych prezentów, bo one rzadko trafiają w mój gust. No chyba że daje je mój PM Very Happy Szczególnie dotyczy to prezentów ślubnych, które jeżeli nie ma listy to chyba rzadko okazują się być potrzebne.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group