Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

jak długo po slubie zdecydowaliście się na dziecko?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 42, 43, 44  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 23 Lut 2009, 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba nasz magdaberbec juz urodziła Hanusie, bo dawno jej tu nie bylo...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Wto 24 Lut 2009, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesteśmy jeszcze spakowane razem. strasznie mi się dłużą te ostatnie tygodnie. na forum rzadko zaglądam bo mnie plecy zaczynają szybko boleć siedząc przy kompie.
Bardzo milutko jest przeczytać Wasze posty o mnie. Dzięki za pamięć uśmiech uśmiech uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Pią 20 Mar 2009, 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magdaberbec napisał:


A nawiązując do tego że żadko mówi się o tym że nie wszystkim się udaje,to podam przykład mojej kuzynki.
Ślub wzieki 2,5 roku temu.Postanowili wybudować dom,ale nie mieli na to nawet złotóweczki.Dlatego zaraz po ślubie ON wyjechał do Anglii w poszukiwaniu pracy.ONA została w Polsce,miała całkiem niezłą prace,nie najgorzej płatną/on przed wyjazdem też nie źle zarabiał,ale chciał więcej/.W zawodzie pracy nie znalazł,ale jakąś dorywczą.Niby zarabiał sporo,ale część szła na jego utrzymanie,część wysyłał jej,więc za wiele odłożyć nie mogli.Po paru miesiącach ona do niego ojechała.Tu porzuciła prace.Tam-nic ciekawego nieznalazła.Jakaś dorywcza robota,ale zaraz potem załsza w ciąże.Pracować nie mogła,więc wróciła do Polski,on został.Tu pracy nie znalazła,do starej już jej nie chcieli.I znowu-on tam,pieniądze przysyła,ona sie za nie utrzymuje nie odkładają nic.A teraz sytuacja wyglada tak,że ona jest w Polsce,mieszka u rodziców,nie pracuje,nie zarabia,wychowuje dziecko.On tam się zacharowuje,ale pieniądze się rozchodzą.Dziecko widział raz przez 2 dni.I w sumie po ślubie 2,5 roku a spędzili ze sobą najwyzej 10 miesięcy.
Mógłby wrócić,ale uparli sie że nie zamieszkaja z jej rodzicami/a warunki mają bo to dom trzy piętrowy,a rodzice sa sami-daja im dwa piętra,osobne wejście,chociaz na poczatek mogliby byc u nich/I teraz ani własnego domu,ani męża pod ręką,nie wiem ile tak pociągną.
Ale na przerost ambicji nie którym nic nie pomoże.



smutna historia...
każda z nas mogłaby przynajmniej jedną taką parę opisać.
mój narzeczony wie że nie puściłabym go za granicę. cenniejsze jest dla mnie to że jest ze mną niż to że moglibyśmy sobie pozwolić na więcej niż teraz. przez dwa lata studiowaliśmy w oddzielnych miastach i widywaliśmy się raz na tydzień lub dwa i to mi wystarczyło...nie wyobrażam sobie ponownej rozłąki.


To nie jest nawet smutne, to tragiczne. Głupota ludzka nie zna granic.
Po co rodzinę zakładać, jak się nie ma zamiaru nią być.
Ja często jeżdżę do Anglii,w interesach, i czasem muszę zostać tam dłuższy czas. Wiem, jak żyje większość Polaków. W Polsce udają państwo, przyjeżdżają do kraju samochodami za grosze w Anglii kupionymi(zwykle pasaty, albo BMW), a tam w 6 na kupie mieszkają i fasolkę z puszki jedzą.
Oczywiście, wyjątki są, ale trzeba do tego mieć dobra pracę i znać angielski, trzymać się z daleka od polaków i inwestować w przyszłość( szkolenie języka, kursy zawodowe)
Takich niby małżeństw, to tam na pęczki jest, on tu, ona tam z dzieckiem, on oczywiście ktoś na boku, koledzy, imprezki. Albo polki jadące na wyspy dzieci rodzic i siedzieć na benefitach-żenada jak dla mnie, za grosz ambicji.
Nie dajcie sobie oczu zamydlić, życie na obczyźnie to nie bajka, zawsze cię będą traktować jak obywatela drugiej kategorii.
Jak kiedyś poszukiwaliśmy pracowników do pracy w hurtowni spożywczej w Londynie, to takie elementy przychodziły, że niestety z 8 osób tylko 2 polaków zatrudniliśmy. Znam oczywiście wykształcone i ambitne osoby, które sobie świetnie tu radzą, ale to naprawdę znikomy procent.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*AGNIESZKA*
maniak
maniak


Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 1546
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 20 Mar 2009, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angel1978 masz rację, pchają się, bo uwazają, że zagranica odrazu kupe kasy zarobia i wogóle, tak jak napisałaś włąśnie...rzeczywistość jest czasami inna. Tragiczna historia, ja bym nie pozwoliła jechac za granice swojemu mężowi, bo uważam, że własnie tak by to się skończyło, są wyjątki oczywiście, ale sa to raczej wykształceni ludzie, znający język itd.którzy osiągaja tam naprawdę dużo, jednak mi sie to nie podoba.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caliope8
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 813
Skąd: chatka pod lipami

PostWysłany: Pią 27 Mar 2009, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko to niestety prawda tym bardziej że czasami już wykształcenie i język nic nie dają zwłaszcza teraz w czasach kryzysu, który zaczyna być tu widać, ale jak zwykle każdy medal ma 2strony: niektórym mimo, że przyjechali tu ze słabą znajomością języka i zaczynali od pracy w fabryce całkiem nieźle się powodzi.
Ja w innych okolicznościach na pewno bym tu nie przyjechała, no ale jestem i...podoba mi się bo życie jest całkiem inne, normalne a nie ciągły stres jak dociągnąć do 1szego i ile nadgodzin zrobić by na wakacje wyjechać, a poza tym wiosnę już mamy Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
anjas17
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 631
Skąd: Tarnów/Doncaster

PostWysłany: Nie 29 Mar 2009, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czasem to nawet szkoda pisac o Polakach w Anglii... nam czesto wstyd za nich i w wiekszosci przypadkow staramy sie trzymac od nich z daleka... Angela swietnie napisala o tym jak zyja ludzie tutaj a co prezentuja w Polsce... mamy wiele takich przykladow do opisania ale szczerze mowiac szkoda na nich czasu... my w Polsce sie nie obnosimy bo nie zyjemy tutaj jak inni... dla mnie Polska teraz to za drogi kraj jesli chodzi np. o zakupy ciuchow czy kosmetykow... jak widze ceny w Polsce to skretu kiszek dostaje... jedyne co przywozimy to jakies jedzonko i ksiazki uśmiech czasem leki ale to ze wzgledu na wykorzystanie znajomosci z lekarka i posiadanie domowej apteczki hehe.... zenada z niekotrymi i tyle... szkoda bo wstyd przynasza tej reszcie normalnych Polakow na wyspach, ktorzy zyja jak normalni ludzie... moze nie mamy superasnej pracy ale mieszkamy w slicznym domku sami i nie zalujemy sobie jakos szczegolnie na wydatkach (choc czasem moglibysmy sie ograniczac hehe)... i chemy tu zostac i caly czas isc do przodu
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anjas17
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 631
Skąd: Tarnów/Doncaster

PostWysłany: Nie 29 Mar 2009, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ahhh i jeszcze jedno... Anglia jest dla nasz szczegolna bo tu sie poznalismy i pokochalismy i tutaj tez poznalismy wspanialych przyjaciol lol lol lol
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Nie 29 Mar 2009, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja z Polakami mam krotka historie.Moze jakies 3 tygodnie na poczatku.Potem poszlam swoja droga bo nie umiem isc jak owca za tlumem.Mam swoje pomysly na zycie i prace i nie zamierzam podazac za kims kto sie gniezdzi warstwowo w 8 w jednej sypialni!!
Wiec szybko sie soba zajelam i bylam w stanie usamodzielnic.Nie lubie grac jasnie pani przyjezdzajac do Polski bo nie musze dowartosciowywac sama siebie.Kupuje ksiazki w Polsce i przywoze jedzenie (zabieram mame na zakupy zywieniowe a ona przyrzadza nam smakolyki).Lubie tylko w jednej sytuacji blysnac kasa.Jak zabieram mame gdzies czy to do fryzjera czy to spa czy gdzie tam ma ochote.Milo jest mi wtedy po prostu wyciagnac banknocik i spelnic jej marzenia.Ale coraz czesciej mysle o kolejnej wycieczce dla niej.Gdzies w tropiki
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Joanka
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 37
Skąd: Harlington

PostWysłany: Pon 6 Kwi 2009, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozumiem was doskonale i popieram w 100% na polakach mieszkajacych w anglii sie juz poznalam -oczywiscie mozna znalezc kogos na poziomie ale wiekszosc ludzi tu przyjezdzacych nie zna angielskiego ale to nie jest jeszcze najgorsze bo jezyka mozna sie nauczyc-problem w tym ze niektorym sie po prostu nie chce i sa tu po pare lat i slowa nie powiedza....ja mam tylko paru znajomych z polski , dlatego ze przejechalam sie na paru ktorym pomoglam...oddalilam sie od wszystkich tych ktorzy tylko potrafia przeklinac anglikow i mieszkac po 10 osob na pokoj ogladajac polska tv lol i dobrze mi z tym, nie narzekam a nawet sie ciesze bo czasem mi po prostu wstyd, nie szpanuje tym ze tu mieszkam bo nie ma czym ciesze sie ze mam na rachunki,to co potzrebuje do ubrania, wyjscie do kina i jedzenie a raz do roku wakacje...po to tu jestem a co do rodzin 'rozbitych' w anglii...wiadomo ze w polsce jest ciezko ale nie pozwolilabym zeby moj maz byl za granica a ja i dziecko osamotnione...co to za zycie?pytajnik??wiem cos na ten temat bo mama wyjechala do uk w czasie mojej matury i zostawila 4letniego synka za soba....wiem ze musiala ale nie wiem jak to mogla to przezyc i wiem jak cierpiala...po tym powiedzialam sobie ze ja do tego nigdy nie dopuszcze...rodzina powinna trzymac sie razem
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger
Iwi
gaduła
gaduła


Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 251
Skąd: Wlochy

PostWysłany: Pią 10 Kwi 2009, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomylka!!
_________________



Ostatnio zmieniony przez Iwi dnia Pią 10 Kwi 2009, 14:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 42, 43, 44  Następny
Strona 12 z 44

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group