Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ślub cywilny w tym roku czy konkordatowy w przyszłym???????
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asia871
kandydat
kandydat


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 29
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro 14 Kwi 2010, 11:38    Temat postu: ślub cywilny w tym roku czy konkordatowy w przyszłym??????? Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich, mam dylemat uśmiech jestem z narzeczonym od ponad 6 lat, miesiąc temu dostałam pierścionek. i teraz zastanawiamy się co zrobić. możemy albo wziąść ślub konkordatowy za półtorej roku (tak sobie wymyśliłam że chciałabym tylko latem), albo cywilny w tym roku w sierpniu, co nie ukrywam pomogłoby w sprawie kredytu hipotecznego. jeżeli teraz weźmiemy cywilny to raczej nie da rady wziąść kościelnego za rok, czyli albo wymarzony ślub i kolejny rok wynajmowania mieszkania, albo szybciej ślub, i życie "na swoim". co byście zrobili?pytajnik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 14 Kwi 2010, 12:08    Temat postu: Re: ślub cywilny w tym roku czy konkordatowy w przyszłym???? Odpowiedz z cytatem

asia871 napisał:
jeżeli teraz weźmiemy cywilny to raczej nie da rady wziąść kościelnego za rok

dlaczego??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asia871
kandydat
kandydat


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 29
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro 14 Kwi 2010, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ze względu na to że finansować będą rodzice. już tłumacze. rodzice z obu stron uważają że fajnie by było, gdybyśmy mieli za jednym razem też kościelny. przekonują nas tym, że jak chcemy robić cywilny i zapraszać 35 osób (tyle wyszło i nie da się nikogo ominąć nawet jak to tylko cywilny) na obiad to lepiej zrobić na 90 osób z weselem za jednym razem. że to podwójny wydatek itp. no i ciężko się tak właściwie z nimi nie zgodzić. a nie chcę robić tak, żeby brać teraz cywilny a za 2 lub 3 lata kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 14 Kwi 2010, 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli nie chcecie brać dwóch ślubów osobno to poczekajcie i weźcie jeden. albo weźcie konkordat jeszcze w tym roku.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asia871
kandydat
kandydat


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 29
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro 14 Kwi 2010, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak chyba będę musiała zrobić, chociaż już tak bardzo się nie mogę doczekać uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 14 Kwi 2010, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też. ale albo ma się cukierka, albo ma się 5groszy. ja bym miała trochę inną sytuację, bo to nierodzice finansują nasza impreze, dlatego jakbym naprawdę nie mogła już wytrzymać i jeszcze chciałabym wziąć szybko kredyt na mieszkanie (o czym zreszta przecież myśleliśmy) to nie zastanawiałabym się i wzięłabym osobno szybki cywilny.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kociątko81
gaduła
gaduła


Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 349
Skąd: Wawa

PostWysłany: Sro 14 Kwi 2010, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym zdecydowała inaczej niż większość. Cywilny w tym roku z weselem uśmiech Chyba, że jesteście mocno wierzący.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asia871
kandydat
kandydat


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 29
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro 14 Kwi 2010, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zawsze marzyłam o takim ślubie kościelnym, więc jak w końcu dostałam pierścionek to byłam wniebowzięta uśmiech chcieliśmy wziąć kredyt hipoteczny, poszliśmy do doradcy finansowego i okazuje się że jako małżeństwo mamy dużo lepsze warunki kredytu. no to przyspieszamy ze ślubem uśmiech ale po chwili mam wątpliwości. czy dla kredytu to warto przyspieszać. a nawet jeżeli warto, to nie wiadomo czy Piotrek nie zmieni pracy za miesiąc i wtedy i tak trzeba będzie z kredytem czekać pół roku aż drugą umowę z nowym pracodawcą podpisze i wtedy całe przyspieszanie traci sens.. Rolling Eyes takie to zakręcone wszystko jest Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asia871
kandydat
kandydat


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 29
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob 17 Kwi 2010, 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i postanowione uśmiech przyszły rok lipiec. teraz tylko szukamy jakiegoś ładnego miejsca lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sob 17 Kwi 2010, 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asia871 napisał:
no i postanowione uśmiech przyszły rok lipiec. teraz tylko szukamy jakiegoś ładnego miejsca lol


Koniecznie się pochwal datą i miejscem. Lipiec jest mi szczególnie bliski oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group