Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

co na głowę - welon , kapelusz , kwiaty....??
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 90, 91, 92  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 12 Paź 2014, 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się nie podobają toczki. Wyglądają tak staroświecko. Welony też są przestarzałe, jednak ja jestem tradycjonalistką i sukni ślubnej bez welonu sobie nie wyobrażam. Welon to symbol dziewictwa... i to chyba powinien być argument, dlaczego Panna Młoda nie powinna mieć welonu uśmiech język (nie mówię, że każda, ale większość na pewno język), bo która PM jest dziewicą? Rzadko można taką spotkać. Nawet ja nie jestem język, Cóż... czasy się zmieniają i mentalność ludzka się zmienia... ale mimo wszystko welon to taki atrybut Panny Młodej. Ja jestem zdania, że musi być biała, długa, piękna suknia i biały welon.
Ale co Panna Młoda, to inne poglądy, gusta i wyobrażenia oczko
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oldziiaa
guru
guru


Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 3655
Skąd: W-wa

PostWysłany: Nie 12 Paź 2014, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Staroświeckie nie staroświeckie, ale niektórym PM nadają wiele elegancji i dostojności, a welon w sumie też nie każdemu pasuje uśmiech
Choć sama bez welonu sobie ślubu nie wyobrażałam uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Nie 12 Paź 2014, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy zakłada co lubi uśmiech Chociaż nie powiem, śmiesznie wyglądała żona kuzyna (rozwódka z dzieckiem) w długiej białej sukni i welonie Shocked Wszyscy się z tego nabijali
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malenka00
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 615
Skąd: OH

PostWysłany: Nie 12 Paź 2014, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początku rozważałam możliwość zrezygnowania z welonu, ale jakoś się przekonałam, później moja fryzjerka namawiała mnie, żeby mieć welon tylko do kościoła, a na sali bez, a w końcu przetańczyłam cały dzień i wieczór (do oczepin) i aż żal na koniec było się z nim rozstać.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ayame
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 28
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie 12 Paź 2014, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pluszak napisał:
Każdy zakłada co lubi uśmiech Chociaż nie powiem, śmiesznie wyglądała żona kuzyna (rozwódka z dzieckiem) w długiej białej sukni i welonie Shocked Wszyscy się z tego nabijali

P
Po pierwsze wydaje mi się to jakieś nieeleganckie. Takie docinki są azupełnie nie na miejscu, zwłaszcza, ze teraz w grę wchodzi tradycja nie symbolika.
Biała kiecka i welon bo to ślub a nie dlatego, ze dziewica.

Średniowieczne przesądy... Ile dziewczyn idzie do ślubu jako dziewice? A im nikt tego nie wypomina. Tymczasem w kontekkście symboliki żadna różnica czy rozwódka z dzieckiem czy panna.

Uważam, ze każda powinna iśc jak chce. W końcu to sprawa samej kobiety jak się tego dnia ubierze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Nie 12 Paź 2014, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno, jednak jesteśmy średniowiecznymi ludźmi uśmiech Dla mnie nieelegancki był jej ślubny iimage i tyle.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto 14 Paź 2014, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewica, czy nie dziewica... nie każdy z rodziny musi wiedzieć, czy jestem dziewicą, czy nie. To jest nasza sprawa, jak podchodzimy do spraw łóżkowych. Rodzina może się domyślać, ale przecież nie muszę otwarcie się chwalić, że uprawiam seks przedmałżeński ze swoim narzeczonym. Welon to jednak tradycja, jak już ktoś tu pisał. To atrybut panny młodej uśmiech W moim przekonaniu welon musi być.
Jednak jeśli mowa jest o pannie z dzieckiem... to dla mnie już inna sprawa. Tu bym już welonu nie założyła, po prostu głupio bym się w nim czuła. Tu Pannie Młodej wypada założyć woalkę, toczek, kwiat we włosy, ale nie welon. Nie dziwi mnie wcale nabijanie się czy dogadywanie rodziny. Moim zdaniem welon jest dla tej Panny bezdzietnej (choć i ona może zrezygnować z welonu).
Ale oczywiście każdy może mieć inne poglądy, co do tego.
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ayame
kandydat
kandydat


Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 28
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 14 Paź 2014, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja po prostu rozumiem, ze każda w tym dniu (a on zawszae wydaje się jedynym i najważniejszym - choćby i po raz drugi) chce wyglądać wyjątkowo. We francji ślub kościelny może mieć każdy - byle przyszedł do kościoła. W wieku krajach nie ma znaczenia, czy ktokolwiek ma dzieci. Jest ślub, jewst biała kiecka i welon. Jako znacznik wyjątkowości.
Tymczasem w krajach muzułmańskich choćby sam korzystał z prostytutek, to pan mołody i tak sprawdzi, czy żonka jest dziewicą. (Na szczęście dla dziewczyn dowód cnoty można sobie załatwić). Ale jak myślę o tamtejszej hipokryzji, to jednak nie umiem - by uznac się za obiektywną - czepić się tego welonu uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 15 Paź 2014, 8:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co kraj, to obyczaj, więc nie ma co się rozwodzić nad tym, jak jest we Francji czy krajach muzułmańskich oczko W Polsce śluby tym się charakteryzują, że panna zakłada białą suknię i biały welon (czy jest dziewicą czy nie, to nie ma znaczenia, współcześnie stosunek do seksu i cnoty bardzo się zmienił) - to już jest tak zapisane w tradycji. Ale jak już welon zakłada panna z dzieckiem, to trochę się to "gryzie"... i nie ukrywajmy, ale "bije po oczach" język
No ale każda z nas jest inna, ma swój własny światopogląd, jedne panny się przejmują tym, co powiedzą inni, inne mają to w nosie.
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marti1987
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 263

PostWysłany: Sro 15 Paź 2014, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ogólbie nie chce mieć welonu. Mało mi się to podoba. Wolę jakąś woalkę na twarz..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Strój Panny Młodej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 90, 91, 92  Następny
Strona 91 z 92

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group