Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

kłopotliwy polter
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Czw 11 Gru 2008, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio zastanawiałam się właśnie jak zorganizować polterabend. Kiedy ślub brała moja siostra nie było większego problemu. Był lipiec i impreza odbyła się na dworze przed bramą. Ale w październiku raczej gości na dworze trzymać nie będę. A znowuż zapraszanie gości do domu przeddzień ślubu to dodatkowe zawracanie głowy i sprzątanie. Wszystko w zasadzie zależy od pogody. Mam nadzieję, że do tego czasu wpadnie mi do głowy jakiś rozsądny pomysł rozwiązania tej sytuacji.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Sro 17 Gru 2008, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze to i fajny zwyczaj,ale osobiscie ciesze sie ze u mnie go nie ma:P
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
luciola86
bywalec
bywalec


Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 201
Skąd: Zakliczyn

PostWysłany: Czw 18 Gru 2008, 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez sie ciesze ze u nas nie ma takiego zwyczaju. Wiadomo ze przed weselem kazdy bedzie chcial sie wyspac, a tacy nieporszeni goscie potrafia naprawde dlugo siedziec. U nas na cale szczescie przygotowania skoncza sie na bramach w czwartek, w piatek narzeczeni maja juz spokoj
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Czw 18 Gru 2008, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bramy w czwartek? Nie są robione przed młodymi w drodze ze ślubu na salę weselną?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Czw 18 Gru 2008, 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie o tzw "korony" chodzi (przynajmniej u nas tak to się nazywa). Czyli o ozdobienie wejść do domów co? My chyba nie będziemy robić takich prawdziwych, bo w bloku to tak dziwnie, tylko trochę ozdobimy wejście do klatki i wejście do naszych mieszkań
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Czw 18 Gru 2008, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o właśnie-KORONA.O takim zwyczaju to slyszalam,ale to w rodzinnej miejscowosci rodzicow.i faktycznie nie ktore moje siostry cioteczne to mialy,ale tylko te co mieszkaja tam gdzie reszta mojej rodzicny no i te co mają domy.w bloku jeszcze chyba u nas nikt tego niepraktykowal,no i u nas nic takiego nie bedzie.
dzien przedslubem to bedziemy "wypoczywac",czyli nerwy nerwy i jeszcze raz nerwy.No i pewnie nieprzespana noc i tysiac mysli na sekunde:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia-inez
początkujący
początkujący


Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 4

PostWysłany: Pią 22 Maj 2009, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas też ta tradycja. Nazywa się pulter lub pulteram:) Nie jest to aż takie straszne, o ile nie robi się tego dzień przed:) Nie ma co być nerwusem, że to przymus - samo organizowanie, bo to naprawdę miła tradycja. Przynajmniej człowiek czuje jak cała wioska cieszy sie z nim:) Są owszem koszty: wódka i placek, ale co zrobić, wszystko kosztuje:) Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Sob 23 Maj 2009, 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasia-inez napisał:
Nie jest to aż takie straszne, o ile nie robi się tego dzień przed:) Nie ma co być nerwusem, że to przymus - samo organizowanie, bo to naprawdę miła tradycja. Przynajmniej człowiek czuje jak cała wioska cieszy sie z nim:) Są owszem koszty: wódka i placek, ale co zrobić, wszystko kosztuje:) Pozdrawiam!


Widocznie w twoim regionie tak jest, ale u mnie to odbywa się wyłącznie przeddzień ślubu. Nawet gdybym powiedziała, ze organizuję to wcześniej, ludzie i tak przyszliby w piątek. I tak naprawdę nie chodzi tu o koszty, tylko właśnie o tę organizację i czas, kiedy powinnam wypoczywać, a nie obsługiwać panów, którzy większość swojego życia spędzają pod sklepem.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewelka
początkujący
początkujący


Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 1

PostWysłany: Sob 30 Maj 2009, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam

ja mam pytanie odnosnie poltera. u nas w wielkopolsce po prostu mowi sie na to pulter mruga) to fajny zwyczaj , ale juz sie nie robi w przed dzien slubu , tylko tydzien wczesniej , ale do pytania
moze ktos zna lub podpowie bo chcialabym w wyznaczonym miejscu to zwyczajowego bicia szkla na szczecie dac jakis fajny wierszyk (cos na styl jak byl tu na forum do weselnego Kolacza), wiem ze takie cos jest ale nigdzie nie moge znalesc , cos o szczesciu i wlasnie owym biciu szkla , moze ktos cos podpowie pytajnik?
z gory dzieki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Przemo26
początkujący
początkujący


Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 1
Skąd: Chodzież

PostWysłany: Czw 27 Sie 2009, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
W mojej miejscowosci jeszcze kiedys robilo sie polter w piatek, dzien przed weselem. Od prawie dwoch lat przyjol sie zwyczaj aby polter robic tydzień naprzod. Mieszkam w Chodzieży ( wielkopolska) czyli miasto porcelany, wiec jest co tluć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 9 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group