Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

pielęgnacja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wec-krakow
początkujący
początkujący


Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 9
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob 22 Lis 2008, 10:02    Temat postu: Jak pielęgnować obrączki? Odpowiedz z cytatem

Stosując się do poniższych porad możecie sprawić że Wasza biżuteria (nie tylko obrączki) przez długie lata zachowa piękno i blask.

Złoto jest metalem drogim, lecz pomimo to najpopularniejszym materiałem przy produkcji biżuterii. Aby biżuteria złota jak najdłużej cieszyła Wasze oczy należy ją odpowiednio pielęgnować!

1.przy jakichkolwiek pracach domowych ściągać biżuterię (przede wszystkich z rąk). Możemy bowiem uszkodzić ją mechanicznie (porysowania), lub chemicznie (np. pęknięcia lutów pod wpływem niektórych detergentów.

2.staraj się systematycznie swą biżuterię czyścić. Najlepiej raz w miesiącu przemyć (za pomocą starej szczoteczki do zębów i np. "ludwika" z zanieczyszczeń mechanicznych (kremy, pot, itp.) , a następnie zanurzyć w specjalnym płynie do czyszczenia "gold silver", przeszczotkować i dokładnie wypłukać. Biżuteria pielęgnowana w ten sposób rzadziej będzie wymagała wizyt u jubilera.

3.wyroby rzadko noszone należy przechowywać owinięte w miękką szmatkę w szczelnie zamkniętych torebkach (np. foliowe z zaciskiem strunowym). Dzięki temu ograniczymy dostęp do biżuterii powietrza i zmniejszymy możliwość powstawania na niej tlenków.

4.jeżeli jednak spostrzeżesz się że osad który na niej powstał jest tak trwały, że nie możesz go usunąć, spakuj te wyroby i zanieś je do jubilera. Tylko tam będzie można je wyczyścić w fachowy sposób, nie narażając ich na uszkodzenia.

Pozdrawiam
_________________
wec-krakow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Sob 22 Lis 2008, 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja swój pierścionek zaręczynowy mam właśnie z firmy Wec... język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wec-krakow
początkujący
początkujący


Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 9
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob 22 Lis 2008, 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ladysunshine napisał:
Ja swój pierścionek zaręczynowy mam właśnie z firmy Wec... język


miło mi uśmiech
_________________
wec-krakow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wec-krakow
początkujący
początkujący


Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 9
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob 22 Lis 2008, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Murphy napisał:
A powiedzcie proszę, czy warto kupić (zapobiegliwie) obrączki o rozmiar większe? Mój pierścionek zaręczynowy tak został kupiony i oprócz tego że kręci się lekko wokół palca to jedyny dyskomfort uśmiech.


Każdy z nas raczej zna swój organizm. Zwłaszcza Panie nie powinny mieć z tym problemu, gdyż na co dzień noszą biżuterię.

U większosci osób dłonie i palce nie są cały czas takie same (oczywiście nie bierzemy pod uwagę przytycia, lub schudnięcia wesoły.
W zależności od zmęczenia organizmu, pory roku, oraz temperatury nasz organizm delikatnie "puchnie" lub się "kurczy".

W związku z tym palce również są czasem bardziej napuchniete, innym razem mniej.
Stosujac się do poniższej rady można w miarę prosty sposób ograniczyć skutki tego naturalnego trendu.

Kupujac obrączki zimą należy wziaść je ok 0,5 rozmiaru większe (gdyż gdy dopasujemy je za bardzo w lecie może być problem z założeniem), natomiast w środku lata nalezy kupować w miarę pasowne (tak aby w zimie nam nie spadały).

Oczywiście, jezeli pójdziemy do sklepu po ciezkim dniu i przymierzymy kilkanaście par obraczek, po kolejnej próbie moze się okazać że rozmiar który był dobry przed porównywaniem na palcu różnych modeli okaże się zbyt ciasny (gdy mierzycie wiele obrączek palec męczy się i puchnie).

Wszystkie te wskazówki nalezy wziąść pod uwagę. Najważniejsze jednak abyśmy potrafili obserwować zachowanie własnego organizmu, gdyż to jest podstawowe kryterium wyboru rozmiaru.

Pamietajcie, doradcy w sklepie jubilerskim moga wam doradzić, i powiedzieć jak nalezy dokonać pomiaru. Oni jednak nie czują obrączki którą Wy przymierzacie na własnej dłoni, dlatego ostateczną decyzję jaki rozmiar musicie podjąć sami.
_________________
wec-krakow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sol
gaduła
gaduła


Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 299

PostWysłany: Sob 22 Lis 2008, 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O cenne wskazówki. Przydadzą się przy wborze obrączek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Sob 22 Lis 2008, 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę sobie zapamiętać, te wskazówki... Bardo przydatne.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dziubek
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 300
Skąd: ok. Kielc

PostWysłany: Sob 22 Lis 2008, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przydatne Very Happy dzięki za informacje Wink
_________________


http://www.komtechnik.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arwenna1
bywalec
bywalec


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 111
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob 2 Kwi 2011, 13:33    Temat postu: :0 Odpowiedz z cytatem

zdecydowaliśmy się na te z białego złota. Pierścionek mam z białego- nierodowanego! wygląda bardzo elegancko! raz na 2-3 miesiące używam specjalnego czyściwa- taka "szmatka" oczko i w zasadzie to wystarczy:) mam zwyczaj ściągania biżuterii zaraz po przyjściu do domu- pewnie to też w jakiś sposób pomaga w "dbaniu" o niąuśmiech
_________________
Kasiula
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lidka1986
gaduła
gaduła


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 325
Skąd: Jarocin

PostWysłany: Sro 6 Kwi 2011, 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my kupiliśmy obrączki w listopadzie:)i teraz leżą ładnie w pudełeczku w szafce narzeczonego. jubiler powiedział aby miesiąc przed przymierzycć i sprawdzić czy pasuja. Mamy klasyczne więc nie będzie problemu z ewentualnym powiększeniem. ale powiedzcie mi czy w przypadku powiększenia będzie to widoczne na obrączce??że cos tam jest powiększone??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ART. DECO JUBILER
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 352

PostWysłany: Nie 24 Kwi 2011, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wtedy zmienia się cały rozmiar obrączek,wiec optycznie nie będzie nic widać. Odczujesz tylko różnicę na palcu. Dobry jubiler= dobre wykonanie i jakość obrączek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Obrączki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group