Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Oczywiście że tak
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 69, 70, 71 ... 137, 138, 139  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Seks przed ślubem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Pią 17 Kwi 2009, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nadal twierdzę, że wszystko zależy od tego na kogo się trafi, na jakiego księdza.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caliope8
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 813
Skąd: chatka pod lipami

PostWysłany: Pią 17 Kwi 2009, 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anjas17 napisał:

juz o tym myslelismy hehe bo pewna osoba podsunela nam ten pomysl i sprawdzil sie w jego przypadku hehe uśmiech

ja wiem nawet jaka lol mój ukochany tak zrobił przed bierzmowaniem, przed ślubem też ma zamiar, pójdzie do 3 nie do 2 ja jestem za lol ja chcę się umówić z księdzem na taką prawdziwą spowiedź, nie w konfesjonale klepanie regułki ale rozmowę i taką spowiedź od serca, raz taką miałam i do dziś twierdzę, że to była jedyna prawdziwa spowiedź w moim życiu, a do sakramentu małżeństwa chcę się przygotować więc uważam, że taka rozmowa będzie najbardziej odpowiednią formą
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Sob 18 Kwi 2009, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Caliope8 napisał:
anjas17 napisał:

juz o tym myslelismy hehe bo pewna osoba podsunela nam ten pomysl i sprawdzil sie w jego przypadku hehe uśmiech

ja wiem nawet jaka lol mój ukochany tak zrobił przed bierzmowaniem, przed ślubem też ma zamiar, pójdzie do 3 nie do 2 ja jestem za lol ja chcę się umówić z księdzem na taką prawdziwą spowiedź, nie w konfesjonale klepanie regułki ale rozmowę i taką spowiedź od serca, raz taką miałam i do dziś twierdzę, że to była jedyna prawdziwa spowiedź w moim życiu, a do sakramentu małżeństwa chcę się przygotować więc uważam, że taka rozmowa będzie najbardziej odpowiednią formą


Mnie zawsze nasz ksiądz spowiada poza konfesjonałem, mogę mu powiedzieć całą prawdę, zawsze mi doradzi, nigdy nie potępia mojego postępowania, ani np: tego, że nie chcę mieć dzieci. Wszyscy księża tacy powinni być, wtedy ludzie spowiadali by się właśnie prawdziwie i szczerze, a nie dla karteczki potrzebnej do wzięcia ślubu.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Nie 19 Kwi 2009, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też myślałam o umówieniu się z księdzem. Zresztą już od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy właśnie nie znaleźć sobie stałego spowiednika i wtedy każda spowiedź wyglądałaby w ten sposób.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Pon 20 Kwi 2009, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie wiedziałam, że można się tak umawiać z księdzem. Najchętniej pojechałabym za księdzem, który mnie spowiadał przez parę dobrych lat i przed ślubem bym się też chciała u niego wyspowiadać, ale nie bardzo wiem, gdzie go szukać.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angel1978
maniak
maniak


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 1412

PostWysłany: Pon 20 Kwi 2009, 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie z każdym księdzem tak można, ale moim zdaniem warto sobie takiego powiernika znaleźć. O księdza zawsze można się popytać w parafii albo do kurii napisać. Dla chcącego nic trudnego.
_________________
Mój wielki dzień 08.08.09. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam przyszłe panny młode:)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Pon 20 Kwi 2009, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angel1978 napisał:
O księdza zawsze można się popytać w parafii albo do kurii napisać. Dla chcącego nic trudnego.

Wiesz, niby masz rację. Tylko czasem, jak szukasz konkretnego księdza, to może być w dwojaki sposób pojęte. Kiedyś miałam taką przygodę, że szukałam braciszka, z którym się "zakolegowałam" i zostałam potraktowana w bardzo nieprzyjemny sposób. Co najmniej, jakbym chciała go sprowadzić na złą drogę, albo zmusić do wystąpienia z zakonu. Dlatego teraz jestem ostrożniejsza w tej kwestii.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caliope8
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 813
Skąd: chatka pod lipami

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 0:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do takich spowiedzi to wiem, że są już Kościoły które takie coś wprowadzają z tego co pamiętam to np Dominikanie w Poznaniu, w Częstochowie też można się tak wyspowiadać.
Ja w mojej parafii kiedyś taką spowiedź miałam, teraz co prawda do innego Księdza pójdę ale znam go trochę osobiście, widzę jakie ma podejście i mam do Niego zaufanie więc dlatego chcę spróbować, a w przyszłości mam nadzieję, że też jak Angela znajdę "swojego" ale najpierw to muszę się gdzieś zadomowić póki co praktycznie ciągle w ruchu
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
eedytka
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 192

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj bylismy u księdza spisać protokuł... i oto wysłuchaliśmy pokornie kazania na temat czystości. Ksiądz cały czas myślał że ja w ciązy jestem bo 3 miechy przed ślubem dopiero do niego przyszliśmy.
I wczoraj również byliśmy w poradni- również duzo słyszałam o czystości.

Teraz się zastanawiam czy chodziło im o higienę czy o seks...heheh żartuje

Na katechezach przedmałżenskich ksiądz prowadzący powiedział " Jeśli śpicie w jednym łóżku a chłopaka to nie ruszy, to znaczy że jest z nim coś nie tak" - spoko stwierdzenie

Polecam oglądaliśmy to na kursie niezłe jaja ale fajnie ten ksiądz gada uśmiech
http://www.youtube.com/watch?v=gUbO6DawsLE....itd ks. Piotr Pawlukiewicz poszukajcie njelpsza jest wersja audio


http://www.wrzuta.pl/szukaj/pawlukiewicz%20piotr%20 audio
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Wto 21 Kwi 2009, 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eedytka napisał:
Na katechezach przedmałżenskich ksiądz prowadzący powiedział " Jeśli śpicie w jednym łóżku a chłopaka to nie ruszy, to znaczy że jest z nim coś nie tak" - spoko stwierdzenie

I jak tu dogodzić Question Jak go rusza, to źle i jak go nie rusza też źle. lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Seks przed ślubem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 69, 70, 71 ... 137, 138, 139  Następny
Strona 70 z 139

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group