Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Pretensje o brak wesela
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lilian67
początkujący
początkujący


Joined: 04 Feb 2017
Posts: 5

PostPosted: Tue 23 May 2017, 19:48    Post subject: Pretensje o brak wesela Reply with quote

Ślub i wesele nigdy nie były dla mnie tematem wow, po prostu normalna kolej rzeczy. Ale teraz jestem niestety na takim etapie, że jakakolwiek myśl na ten temat wywołuje u mnie ból brzucha i masę stresu. Nie mam/nie mamy pojęcia jak to ogarnąć. Chcemy cichy ślub, bez wesela. Myśleliśmy o kościelnym. Najchętniej wyjechalibyśmy w bieszczady i w jakimś małym kościółku wzięli ślub a potem kilka dni wycieczki coś a'la podróż poślubna. No ale rodzina. Rodzice, rodzeństwo.. wiec w grę wchodziłby również ślub u nas a potem obiad w w jakiejś małej knajpce tylko właśnie dla najbliższych, dla rodziców i rodzeństwa. Nawet bez chrzestnych, bo nie utrzymujemy kontaktu, wiec po co.
Ostatnio doznałam niemałego szoku przy rozmowie z mamą, która twierdzi że wyprawi mi wesele, bo jak to tak bez, każdy ma wesele, nawet skromne, bez tańców, ale całą rodzinę trzeba zaprosić i odbębnić parę godzin przy stole. Według niej trzeba będzie zaprosić całą rodzinę, bo się ludzie poobrażają, że to rodzina i nigdy nie wiesz jak to kiedyś będzie (w sensie, że kiedyś będę mogła na nich liczyć, a jak nie zrobię wesela to pewnie nie..)
Mi to jest całkowicie obojętne. Mam jedną kuzynkę, którą lubię i z którą widujemy się raz na miesiąc czy dwa, ale tu akurat myślę, że zrozumie. Reszta rodziny to hmm.. nie zbyt mamy kontakt. Ja nie mieszkam już w domu rodzinnym od prawie 10 lat, więc spotykamy się może raz do roku od wielkiego święta. Poza tym mam 30 lat, ślub to u nas trochę taka formalność (jednak obydwoje go chcemy), żyjemy z tż już jak stare małżeństwo i naprawdę nie mamy ochoty robić z tego wielkiego zdarzenia, wynajmować całej restauracji itp. Mi jest nawet obojętna suknia, pewnie zamówię jakąś na internecie, bukiety, mam gdzieś jakieś próbne fryzury czy makijaże, chciałabym zrobić to w miarę tanim kosztem, bo z kasą u nas ciężko.
Jak myślicie, co powinniśmy zrobić? Ulec rodzicom i mieć niechciane wesele/duże przyjęcie, które oni by zasponsorowali? Wyjechać gdzieś i wziąć ten ślub po cichu? Wziąć tylko cywilny, bo przecież na cywilny nie zaprasza się całej rodziny? Robić po swojemu, wysłuchiwać żalów ze strony rodziców mimo wszystko? Mam dużego doła, myślałam że przygotowania do ślubu i samo myślenie o nim będą cieszyć a tymczasem zaczyna być całkiem odwrotnie.
Back to top
View user's profile Send private message
Susanna
kandydat
kandydat


Joined: 09 Jun 2017
Posts: 13
Location: Poznań

PostPosted: Fri 9 Jun 2017, 11:27    Post subject: Reply with quote

Jeśli nie chcecie dużego, wystawnego wesela to chyba nie ma sensu się do tego zmuszać. To Wasza decyzja, Wasze święto i jeśli miałabyś się męczyć z grupą osób, które średnio znasz czy lubisz, to uważam, że nie warto.
Każda osoba organizująca kiedyś swój własny ślub i wesele powinna zrozumieć, że nie chcecie wydawać pieniędzy na wystawne wesele. Myślę, że ładnym gestem będzie jednak wręczenie rodzinie zaproszeń na ślub - kto będzie chciał, wykaże się klasą i przyjdzie do kościoła (bo uważam, że jak ślub, to tylko kościelny/ konkordatowy). Resztą rodziny nie warto się przejmować.
Back to top
View user's profile Send private message
riiki445
początkujący
początkujący


Joined: 19 Dec 2017
Posts: 1

PostPosted: Tue 19 Dec 2017, 7:43    Post subject: Reply with quote

ale co z tego
Back to top
View user's profile Send private message
hitoop
początkujący
początkujący


Joined: 21 Feb 2018
Posts: 3
Location: Białystok

PostPosted: Wed 21 Feb 2018, 12:00    Post subject: Reply with quote

Po co się pakować w duże wesele jak nie macie na to ochoty, weście ślub cywilny małe przyjęcie dla najbliższych a za kasę którą mielibyście wydać na duże wesele zróbcie sobie super miesiąc miodowy uśmiech
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
elgreta
początkujący
początkujący


Joined: 06 Mar 2018
Posts: 7

PostPosted: Tue 6 Mar 2018, 11:26    Post subject: Reply with quote

Skoro już macie po 30 lat, to serio będziesz się mamy słuchać, jak ma wyglądać Twoje wesele? Zakładam, że sami za nie płacicie? Bądź poważna i nie daj sie wmanewrować w wielkie imprezy, skoro nie czujesz tego klimatu... Będzie dobrze! uśmiech
Back to top
View user's profile Send private message
agatka12
początkujący
początkujący


Joined: 09 Mar 2018
Posts: 4

PostPosted: Tue 13 Mar 2018, 11:59    Post subject: Reply with quote

Witam jak masz mieć o siebie wyrzuty sumienia to zrób ślub jaki marzysz bez sensu aby Cię zawsze jak tylko o tym pomyślisz bolał brzuch. Możesz wyjechać z 2 znajomych na Dominikanę i tam wziąć ślub
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ula55
początkujący
początkujący


Joined: 24 Apr 2018
Posts: 1

PostPosted: Tue 24 Apr 2018, 19:30    Post subject: Re: Pretensje o brak wesela Reply with quote

Lilian67 wrote:
Ślub i wesele nigdy nie były dla mnie tematem wow, po prostu normalna kolej rzeczy. Ale teraz jestem niestety na takim etapie, że jakakolwiek myśl na ten temat wywołuje u mnie ból brzucha i masę stresu. Nie mam/nie mamy pojęcia jak to ogarnąć. Chcemy cichy ślub, bez wesela. Myśleliśmy o kościelnym. Najchętniej wyjechalibyśmy w bieszczady i w jakimś małym kościółku wzięli ślub a potem kilka dni wycieczki coś a'la podróż poślubna. No ale rodzina. Rodzice, rodzeństwo.. wiec w grę wchodziłby również ślub u nas a potem obiad w w jakiejś małej knajpce tylko właśnie dla najbliższych, dla rodziców i rodzeństwa. Nawet bez chrzestnych, bo nie utrzymujemy kontaktu, wiec po co.
Ostatnio doznałam niemałego szoku przy rozmowie z mamą, która twierdzi że wyprawi mi wesele, bo jak to tak bez, każdy ma wesele, nawet skromne, bez tańców, ale całą rodzinę trzeba zaprosić i odbębnić parę godzin przy stole. Według niej trzeba będzie zaprosić całą rodzinę, bo się ludzie poobrażają, że to rodzina i nigdy nie wiesz jak to kiedyś będzie (w sensie, że kiedyś będę mogła na nich liczyć, a jak nie zrobię wesela to pewnie nie..)
Mi to jest całkowicie obojętne. Mam jedną kuzynkę, którą lubię i z którą widujemy się raz na miesiąc czy dwa, ale tu akurat myślę, że zrozumie. Reszta rodziny to hmm.. nie zbyt mamy kontakt. Ja nie mieszkam już w domu rodzinnym od prawie 10 lat, więc spotykamy się może raz do roku od wielkiego święta. Poza tym mam 30 lat, ślub to u nas trochę taka formalność (jednak obydwoje go chcemy), żyjemy z tż już jak stare małżeństwo i naprawdę nie mamy ochoty robić z tego wielkiego zdarzenia, wynajmować całej restauracji itp. Mi jest nawet obojętna suknia, pewnie zamówię jakąś na internecie, bukiety, mam gdzieś jakieś próbne fryzury czy makijaże, chciałabym zrobić to w miarę tanim kosztem, bo z kasą u nas ciężko.
Jak myślicie, co powinniśmy zrobić? Ulec rodzicom i mieć niechciane wesele/duże przyjęcie, które oni by zasponsorowali? Wyjechać gdzieś i wziąć ten ślub po cichu? Wziąć tylko cywilny, bo przecież na cywilny nie zaprasza się całej rodziny? Robić po swojemu, wysłuchiwać żalów ze strony rodziców mimo wszystko? Mam dużego doła, myślałam że przygotowania do ślubu i samo myślenie o nim będą cieszyć a tymczasem zaczyna być całkiem odwrotnie.



Trzeba postawić przed faktem dokonanym.A w ogóle to podoba się mi wasz pomysł.
_________________
http://www.airtechnika.com.pl/
Back to top
View user's profile Send private message
Lilian67
początkujący
początkujący


Joined: 04 Feb 2017
Posts: 5

PostPosted: Sat 30 Jun 2018, 12:20    Post subject: Reply with quote

elgreta wrote:
Skoro już macie po 30 lat, to serio będziesz się mamy słuchać, jak ma wyglądać Twoje wesele? Zakładam, że sami za nie płacicie? Bądź poważna i nie daj sie wmanewrować w wielkie imprezy, skoro nie czujesz tego klimatu... Będzie dobrze! uśmiech


Nie będę się słuchać mamy, chodzi o to że będę słuchać, że tak się nie robi, że rodzinę mam tylko jedną, że robię tak, jak żadna z moich koleżanek nie zrobiła, że jeszcze pożałuję, bo kiedyś jak będę chciała dziecko ochrzcić to kto zgodzi się na chrzestnego, a w razie nieszczęścia bla bla bla..
Wiem, że trzeba by to przetrwać, bo takie gadanie i obraza może trwać nie wiem.. kilka miesięcy, tylko że ja psychicznie nie jestem chyba na to gotowa.
Back to top
View user's profile Send private message
Lilian67
początkujący
początkujący


Joined: 04 Feb 2017
Posts: 5

PostPosted: Sat 30 Jun 2018, 12:22    Post subject: Reply with quote

agatka12 wrote:
Witam jak masz mieć o siebie wyrzuty sumienia to zrób ślub jaki marzysz bez sensu aby Cię zawsze jak tylko o tym pomyślisz bolał brzuch. Możesz wyjechać z 2 znajomych na Dominikanę i tam wziąć ślub


Świetny pomysł, ale niestety nierealny, chyba że wygram w totka oczko
Back to top
View user's profile Send private message
janinka
początkujący
początkujący


Joined: 19 May 2019
Posts: 5
Location: Warszawa

PostPosted: Fri 28 Jun 2019, 21:16    Post subject: Reply with quote

Lilian67 wrote:
elgreta wrote:
Skoro już macie po 30 lat, to serio będziesz się mamy słuchać, jak ma wyglądać Twoje wesele? Zakładam, że sami za nie płacicie? Bądź poważna i nie daj sie wmanewrować w wielkie imprezy, skoro nie czujesz tego klimatu... Będzie dobrze! uśmiech


Nie będę się słuchać mamy, chodzi o to że będę słuchać, że tak się nie robi, że rodzinę mam tylko jedną, że robię tak, jak żadna z moich koleżanek nie zrobiła, że jeszcze pożałuję, bo kiedyś jak będę chciała dziecko ochrzcić to kto zgodzi się na chrzestnego, a w razie nieszczęścia bla bla bla..
Wiem, że trzeba by to przetrwać, bo takie gadanie i obraza może trwać nie wiem.. kilka miesięcy, tylko że ja psychicznie nie jestem chyba na to gotowa.


Mam dokładnie ten sam problem - podziwiam ludzi, którzy umieją postawić się swojej rodzinie i olać to gadanie, że coś trzeba!
_________________
Czas robi swoje. A ty człowieku?

S.J. Lec
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group