Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

nauki przedmałżeńskie a przedślubne

 
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kail12
początkujący
początkujący


Joined: 07 Nov 2016
Posts: 1

PostPosted: Mon 7 Nov 2016, 18:59    Post subject: nauki przedmałżeńskie a przedślubne Reply with quote

WItam,
mam pytanie, otóż w parafii (archidiecezja Rzeszowska) w której zamierzamy wziąc slub wymagane jest przedstawienie swiadectwa ukonczenia katechez przedmałżeńskich i katechez przedślubnych. Aktualnie mieszkam w Krakowie i tutaj chciałem odbyć nauki, zapisałem się na kurs przedmałżeński (czy jest to odpowiednik katechez przedmałżeńskich?), gdzie dostałem książeczke z 4 katechezami oraz 3 wizytami w poradni rodzinnej.

I tutaj rodzi się pytanie czy katechez przedślubne wymagane w mojej parafii to po prostu wizyty w poradnii a katechezy przedmałżeńskie są odpowiednikiem kursu przedmałżeńskiego na który się zapisałem (4 spotkania co tydzień)?

Dodam, że narzeczona uczęszczała na nauki przedmałżeńskie jeszcze w czasie liceum i te nauki właśnie chce nadrobić.

Mam nadzieje, że nie ma róznic jesli chodzi o wymagania w różnych Archidiecezjach i te nauki które odbędę bedą OK.
Back to top
View user's profile Send private message
catiaszkolenia
początkujący
początkujący


Joined: 10 Nov 2016
Posts: 3

PostPosted: Thu 10 Nov 2016, 12:28    Post subject: Reply with quote

Mam taki sam problem ponieważ w szkole średniej nie chodziłam na te katechezy i nie wiem co w związku z taką sytuacją...
_________________
CATIA jest czołowym produktem Dassault Systemes a dodatkowo międzynarodowym liderem w branży wirtualnego tworzenia Catia
Back to top
View user's profile Send private message
mirrek556s
początkujący
początkujący


Joined: 11 Dec 2016
Posts: 5

PostPosted: Sun 11 Dec 2016, 12:36    Post subject: Reply with quote

U nas nauki było tak trudno załatwić, że stwierdziliśmy, że mamy to w nosie... Na razie ślub cywilny musi nam wystarczyć
_________________
Detektyw Koszalin
Back to top
View user's profile Send private message
laurayeez
początkujący
początkujący


Joined: 28 Feb 2017
Posts: 2

PostPosted: Tue 28 Feb 2017, 13:43    Post subject: Reply with quote

lol Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
scholkaphy
początkujący
początkujący


Joined: 26 Jul 2017
Posts: 2

PostPosted: Wed 26 Jul 2017, 8:19    Post subject: Reply with quote

witam hej hejoo
Back to top
View user's profile Send private message
mirek334a
początkujący
początkujący


Joined: 19 Apr 2018
Posts: 1

PostPosted: Thu 19 Apr 2018, 7:35    Post subject: Reply with quote

Ja słyszałem że takie nauki można łatwo załatwić u księdza jak ma humor
Back to top
View user's profile Send private message
antka
początkujący
początkujący


Joined: 13 Jul 2018
Posts: 2

PostPosted: Fri 13 Jul 2018, 6:31    Post subject: Reply with quote

hej czesc wam
Back to top
View user's profile Send private message
PawełW
gaduła
gaduła


Joined: 21 Dec 2021
Posts: 362

PostPosted: Tue 28 Dec 2021, 20:50    Post subject: Reply with quote

Jaką chcesz,na kiedy chcesz i tanio Sprzedaż spółek https://optioffice.pl/sprzedaz-spolek
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group