Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Tort weselny
Goto page 1, 2, 3 ... 73, 74, 75  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Tort weselny
View previous topic :: View next topic  
Author Message
NoStress Opole
początkujący
początkujący


Joined: 30 Jul 2007
Posts: 3

PostPosted: Mon 30 Jul 2007, 20:33    Post subject: Tort weselny Reply with quote

Jeżeli chodzi o tort weselny, zazwyczaj w lokalu wiedzą o której trzeba z nim wjechać na salę zauważyłem że jest to tak miedzy 20 a 22 myślę jednak że zależy to od uzgodnienia Pary Młodej to Oni decydują o tym kiedy ma wjechać. Jeśli natomiast chodzi o to, kto pierwszy kroi ,nie ma ustalonej reguły. Jest takie przeświadczenie, zgodnie ze staropolską tradycją, zgodnie z wierzeniami. Że gdy do reki weźmie nóż Pani Młoda to Ona będzie "rządziła" w domu, jeżeli Pan Młody decydujący głos będzie miał on. Ważne aby ten tort pokroić wspólnie!wykrzyknik A tu pojawia się następne wierzenie: Jeżeli tortu zostanie aż nadto wtedy oznacza to że Młodzi w przyszłości będą oszczędni aż do przesady, jeżeli braknie będą rozrzutni, gdy wszyscy goście otrzymają po kawałku tortu "do zera" znaczy to że Państwo Młodzi będą znakomitymi gospodarzami. Jest to oczywiście traktowane pół żartem, pół serio. W każdym jednak wierzeniu tkwi ziarenko prawdy. A jeżeli chodzi o to, komu pierwszemu podać nie ma to bynajmniej tutaj aż takiego znaczenia gdyż raczej to goście podchodzą z talerzykami do Małżonków. Tak bynajmniej od dawien dawna praktykowane jest w moich rodzinnych stronach.
_________________
Wojtek
Back to top
View user's profile Send private message
basiaa
początkujący
początkujący


Joined: 08 Nov 2007
Posts: 3

PostPosted: Thu 8 Nov 2007, 12:50    Post subject: czekoladowa fontanna zamiast tortu Reply with quote

Ja na swoim weselu nie miałam takiego typowego tortu. Zamiast tego na stole stała czekoladowa fontanna www.fontannycarmen.pl Czekoladowa fontanna zainteresowała wszystkich gości, a szczególnie tych najmłodszych. Polecam taką atrakcję na weselu.
Back to top
View user's profile Send private message
basiaa
początkujący
początkujący


Joined: 08 Nov 2007
Posts: 3

PostPosted: Thu 15 Nov 2007, 11:09    Post subject: Reply with quote

Teraz staram sie przekonać moją przyjacióvkę do takiej fontanny. Chyba jednak mi sie nie uda Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message
Eliska
początkujący
początkujący


Joined: 26 Jan 2008
Posts: 1

PostPosted: Sat 26 Jan 2008, 21:21    Post subject: :) Reply with quote

Fajny pomysł z tą fontannąuśmiech Może pomyślę o tym na swoim ślubie:)
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
m.a.r.t.a
kandydat
kandydat


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 45

PostPosted: Wed 19 Mar 2008, 16:53    Post subject: Reply with quote

Rzeczywiście ta fontanna robi ostatnio niezłą furorę. Ja jednak nie jestem do niej przekonana ze wzg higienicznych.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
magdaberbec
maniak
maniak


Joined: 12 Feb 2008
Posts: 1772
Location: Krasnystaw

PostPosted: Wed 19 Mar 2008, 22:22    Post subject: Reply with quote

ja zawsze widziałam że tort podaje się dopiero po oczepinach czyli po północy. to jest moment od którego goście mogą wychodzić, więc nie chciałabym aby zaczęli już wychodzić po 20.00 lub 22.00
_________________

Back to top
View user's profile Send private message
m.a.r.t.a
kandydat
kandydat


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 45

PostPosted: Wed 19 Mar 2008, 22:47    Post subject: Reply with quote

U mnie w rejonie tort podawany jest tak samo o 20.00-22.00, goście wychodzą grubo po oczepinach. Very Happy
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
martita85
początkujący
początkujący


Joined: 08 Jan 2008
Posts: 9
Location: Żory, Rybnik

PostPosted: Thu 20 Mar 2008, 8:29    Post subject: Reply with quote

U mnie tort wjeżdża na samym początku przyjęcia uśmiech Nie wyobrażam sobie tortu wieczorem, a tym bardziej po oczepinach...
Back to top
View user's profile Send private message
dianicho
maniak
maniak


Joined: 19 Mar 2008
Posts: 1089

PostPosted: Tue 25 Mar 2008, 12:25    Post subject: Reply with quote

u mnie tort wyjeżdza po północy, po oczepinach uśmiech
będziemy mieli piętrowy z owocami, podobno najlepiej, żeby był śmietanowy, żeby sukni nie pobrudzić uśmiech - bo planuję swoją sprzedać później, więc czekoladę lub krem orzechowy mogłoby być ciężko sprać...
_________________


Back to top
View user's profile Send private message
ania_411
kandydat
kandydat


Joined: 22 Feb 2008
Posts: 96
Location: kujawsko-pomorskie

PostPosted: Thu 27 Mar 2008, 17:47    Post subject: Reply with quote

u nas około 23.00
zgasna wszystkie światła, DJ puści fragment SEKSMISJI "ciemność, widzę ciemność" i na sale wjedzie tort ze sztucznymi ogniami Exclamation ale będzie fajnie Exclamation
_________________
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Tort weselny All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 73, 74, 75  Next
Page 1 of 75

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group