Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Mit o naukach przedmałżeńskich
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
View previous topic :: View next topic  
Author Message
rafcioo1988
początkujący
początkujący


Joined: 02 Jul 2011
Posts: 5

PostPosted: Wed 20 Mar 2013, 22:55    Post subject: Mit o naukach przedmałżeńskich Reply with quote

Witam. Moja dziewczyna ma wątpliwości w sprawie ślubu kościelnego. Nie chce chodzić na nauki przedmałżeńskie. Przeczytała taką informacje iż na tych naukach kobiety są źle traktowane. Jeśli ktoś przeżył taką sytuacje? Czekam na wasze opinie piszcie. Po drugie spotkanie z lekarzem. Nie należy do przyjemności podobno kobiecie pokazuje się różne dziwne rzeczy.
_________________
Rafał i Olcia


Last edited by rafcioo1988 on Thu 21 Mar 2013, 22:09; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
agattt
moderator
moderator


Joined: 17 Feb 2011
Posts: 13577

PostPosted: Wed 20 Mar 2013, 23:01    Post subject: Reply with quote

Po pierwsze w jakim języku jest tytuł tego wątku? Bo na pewno nie po polsku Rolling Eyes

Po drugie wystarczyłoby przejrzeć ten dział, by zobaczyć na czym polega przygotowanie do ślubu kościelnego. Cykl nauk przedmałżeńskich+dzień skupienia dla narzeczonych+ spotkania w poradni rodzinnej. Przygotowania obejmują oboje narzeczonych, we wszystkim uczestniczą razem.
_________________

Back to top
View user's profile Send private message
kamilka
maniak
maniak


Joined: 13 Apr 2012
Posts: 1690

PostPosted: Fri 22 Mar 2013, 17:05    Post subject: Reply with quote

agattt, nie wszędzie tak to wygląda.
u nas nie ma dnia skupienia. są dwa spotkania z księdzem grupowe, jedno grupowe w poradni rodzinnej i jedno w poradni indywidualne (w sensie, że 1 para ma jakieś konsultacje, mozna tak to nazwac). ot i cała filozofia.
mój narzeczony też nie chciał chodzic na prekany, ale mu przemówiłam do rozsądku oczko

a o co chodzi ze spotkaniem z lekarzem - pierwsze słyszę...
_________________

Back to top
View user's profile Send private message
ewelajn
moderator
moderator


Joined: 30 Aug 2011
Posts: 13532
Location: za 7 górami, za 7 lasami...

PostPosted: Fri 22 Mar 2013, 18:57    Post subject: Reply with quote

Lekarz- psychiatra? język

Chodzi chyba o panią z poradni uśmiech

A dlaczego chcecie ślub kościelny ? Bo tak trza ? Ludziom wierzącym nauki nie przeszkadzają, ba uważają,że są fajne ( jeśli są dobrze prowadzone )
Faktycznie nie ma sensu,żeby osoba która ma z tym problem brała na siłę ślub kościelny,
_________________

Back to top
View user's profile Send private message
rafcioo1988
początkujący
początkujący


Joined: 02 Jul 2011
Posts: 5

PostPosted: Sat 23 Mar 2013, 19:43    Post subject: Reply with quote

W tym cały problem że ona się boi że będą źle prowadzone. Dlatego się spytałem czy spotkaliście na swojej drodze jakieś dziwne pytania, zachowania itp.?
_________________
Rafał i Olcia
Back to top
View user's profile Send private message
Karolina1984
guru
guru


Joined: 31 Jul 2011
Posts: 6034

PostPosted: Sat 23 Mar 2013, 19:45    Post subject: Reply with quote

Nie słuchaj debilizmów. To są normalne spotkania, najczęściej prowadzone tak, że nikt o nic Cię nie pyta w tym czasie. Nikt nie pyta ani o poglądy, zapatrywania, życie seksualne czy cokolwiek. No mogą być źle prowadzone albo nudne, jak z wykładami na studiach- zależy od wykładowcy.

Szczerze, troszeczkę mnie rozśmieszyły te wątpliwości Twisted Evil .
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
agattt
moderator
moderator


Joined: 17 Feb 2011
Posts: 13577

PostPosted: Sat 23 Mar 2013, 19:55    Post subject: Reply with quote

Jak Karolina zauważyła nauki w większości przypadków można porównać do wykładu na studiach, w zależności od prowadzącego wykładu mniej lub bardziej ciekawego. Nie wiem czego tu się bać język
_________________

Back to top
View user's profile Send private message
ewelajn
moderator
moderator


Joined: 30 Aug 2011
Posts: 13532
Location: za 7 górami, za 7 lasami...

PostPosted: Sat 23 Mar 2013, 22:17    Post subject: Reply with quote

My trafiliśmy na fantastyczne nauki, poszukajcie na jakimś regionalnym forum opinii o kursach i wybierzcie fajny.
_________________

Back to top
View user's profile Send private message
szdzisaw
początkujący
początkujący


Joined: 14 Jul 2014
Posts: 8

PostPosted: Sat 23 Aug 2014, 7:20    Post subject: Reply with quote

Nauki są ważną częścią przygotowań do ślubu kościelnego,żadne dziwne sytuacje nie mają na nich miejsca.To tylko mit.
Back to top
View user's profile Send private message
denim106
początkujący
początkujący


Joined: 07 Oct 2014
Posts: 9
Location: Olsztyn

PostPosted: Tue 7 Oct 2014, 13:07    Post subject: Reply with quote

Można bronić księży, ale ja obstaję przy tym - według mnie osoba, która nigdy nie miała żony i dzieci nie może o rodzinie wiedzieć nic, dlatego nauki przedmałżeńskie to jedna wielka żenada uśmiech
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group