Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Moderacja działu.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Sob 23 Lut 2013, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicjamedia napisał:

To właśnie odpycha od forum osoby, które mogą wnieść poglądy "od drugiej strony"


Jak Polska długa i szeroka i licznymi forami dyskusyjnymi stojąca, powtarza się ten sam schemat. Wpływowe towarzystwo wzajemnej adoracji, które przytakuje sobie przy wtórze licznych uśmieszków i deklaracji wzajemnej sympatii. Potrafi ono z zawziętością godną lepszej sprawy zwalczać przeciwników faktycznych i - co występuje częściej - domniemanych. Ataki bardzo rzadko mają merytoryczny charakter, najczęściej są to personalne złośliwe uwagi. Haka szuka się gorliwie przeglądając wcześniejszą aktywność ofiary na forum, ewentualnie jego stronę internetową. Bywa, że prywatne lub zawodowe życie ofiary która jakoś wyjątkowo się naraziła jest wywlekane.
Ofiary rekrutują się z osób które przejawiają asertywność, mają i potrafią bronić swojego zdania.
Wiele wartościowych osób "mających swoje zdanie" rezygnuje z pisania na forach nie chcąc być gwałcona jak wyżej.

Koleżanka Ariene jest lubiana na tym forum, ponieważ unika pisania rzeczy które komuś mogłyby się nie spodobać. Przypominam sobie sytuację, w której uwikłała się w kontrowersyjny wątek, po czym chciała zrezygnować z tego forum. Przekonała się, że gdy nie płynie się z prądem robi się nieprzyjemnie.
Jeszcze słówko do kolegi Alicjamedia. W 90% pozostaje mi się podpisać pod Twoimi merytorycznymi uwagi nt. usług w branży. Są jednak kwestie nie tak oczywiste, czasem uzależnione od gustu czy innych ulotnych czynników. Narzucanie komuś w takiej sytuacji swojego poglądu w tonie nie znoszącym sprzeciwu, wywołuje uzasadnioną irytację i jest "sianiem wiatru", więc nie dziw się, że czasem nad Tobą na tym forum zbiera się burza uśmiech

Ot moje SUBIEKTYWNE spojrzenie na to forum.
_________________
Kamerzysta i fotograf ślubny - Kraków - Olkusz - Katowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Sob 23 Lut 2013, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicja - powiem tyle, poza branżowymi wypowiedziami, bo na tym się nie znam Twoja wypowiedź zdaje się w dziale "teściowie" czy coś w tym guście najbardziej zapadła mi w pamięć język lol to było coś co mnie rozbroiło ( tak pozytywnie język) lol

Tak też uważam,że Wasze wypowiedzi są równie cenne;-)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Nie 24 Lut 2013, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicja, urządzam ostatnio mieszkanie i spotykam się z taką "lojalnością" usługodawców cały czas. Tylko nikt mi jeszcze nie powiedział, że skoro chciałabym taniej, to znaczy że jestem głupia i robię byle jak. Za to często spotkałam się z radami, sugestiami, albo wręcz odwrotnie - chcąc droższy materiał frontu szafy informację, że lepiej te pieniądze przeznaczyć na coś bardziej funkcjonalnego, a front wybrać tańszy. To jest rzetelność i pomoc. W Waszym przypadku często jest inaczej. Co tańsze to gorsze, usługodawca mniej znany - trzeba skreślić. Rezygnacja z czegoś, co kojarzy się z kiczem i wieśniactwem jest krytykowana. To nie jest lojalność, po prostu pisanie we własnym interesie, lub narzucanie osobistych subiektywnych przekonań.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Nie 24 Lut 2013, 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
Alicja, urządzam ostatnio mieszkanie i spotykam się z taką "lojalnością" usługodawców cały czas. Tylko nikt mi jeszcze nie powiedział, że skoro chciałabym taniej, to znaczy że jestem głupia i robię byle jak. Za to często spotkałam się z radami, sugestiami, albo wręcz odwrotnie - chcąc droższy materiał frontu szafy informację, że lepiej te pieniądze przeznaczyć na coś bardziej funkcjonalnego, a front wybrać tańszy. To jest rzetelność i pomoc. W Waszym przypadku często jest inaczej. Co tańsze to gorsze, usługodawca mniej znany - trzeba skreślić. Rezygnacja z czegoś, co kojarzy się z kiczem i wieśniactwem jest krytykowana. To nie jest lojalność, po prostu pisanie we własnym interesie, lub narzucanie osobistych subiektywnych przekonań.


Porównanie nie do końca trafione bo my nie posługujemy się materiałami przy wykonaniu usługi tylko tą usługę kreujemy takimi a nie innymi umiejętnościami i takim a nie innym sprzętem. Właśnie za te umiejętności i sprzęt się płaci, więc w usługach wideo i foto nie zaoszczędzisz na materiałach czy mało istotnych opcjach. Zaoszczędzić za to możesz na lepszym lub gorszym kamerzyście / fotografie i jego lepszym lub gorszym sprzęcie.
_________________
Kamerzysta i fotograf ślubny - Kraków - Olkusz - Katowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pon 25 Lut 2013, 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andrzejz napisał:

Jak Polska długa i szeroka i licznymi forami dyskusyjnymi stojąca, powtarza się ten sam schemat. Wpływowe towarzystwo wzajemnej adoracji, które przytakuje sobie przy wtórze licznych uśmieszków i deklaracji wzajemnej sympatii.


A ja mam ochotę to sparafrazować: jak Internet długi i szeroki i licznymi forami stojący, powtarza się ten sam schemat. Ot "obiektywny", ktoś "z boku" z zażenowaniem przygląda się, jak inni trollują forum, wzajemnie się adorują i uaktywnia po to, żeby to powiedzieć. Ale już wskazać konkretne przykłady- nie bardzo, wszak obiegowe opinie i stare prawdy dużo lepiej się sprawdzają. Poprosiłam o konkretne wskazanie i nie doczekałam się.

Ja tutaj widzę nadinterpretację pewnych faktów. Parę razy złożyło się, że w którymś momencie (a konkretnie na styku "interesów" tj. panny młode vs 'usługodawcy') poprztykaliśmy się- normalna sprawa, dyskusja z dwóch stron barykady i patrzenie z różnych perspektyw i bach: utarło się, że kółeczko wzajemnej, że nienawidzimy wszystkich, którzy oferują usługi ślubne i będziemy z nimi walczyć, kuriozum zupełne Wink
Zamiast przejść do porządku dziennego nad tym, że mamy różne poglądy (czy mniej, czy bardziej słuszne- zostawiam) i strać się wypracować jakiś konsensus, lepiej jest powiedzieć: tu jest taka atmosfera i koniec. Jak dla mnie bezsensu, bo przecież dyskusje powinny prowadzić do jakichś wniosków, a nie obrażania się na siebie i przyklejania sobie etykiet.
Co wnosi bezustanne pisanie o kółku wzajemnej adoracji i stygmatyzowanie, że "aktywistki" (a swoją drogą nawet znalazło się pejoratywne określenie na użytkowniczki!) zeżrą każdego, oprócz tego, że wbija tę nieprawdę do głów? Czy jest jakiś pożytek z tego?

Druga strona medalu jest taka, że czasem- pewnie nieświadomie- celowo prowokujecie niektóre zachowania takim wszystkowiedzącym i nieznoszącym sprzeciwu tonem. Ja rozumiem, że znacie się na swojej robocie, macie w tym doświadczenie, jesteście artystami, macie swoją wrażliwość etc. i na pewne rzeczy będziecie dosadnie reagować, bo Wam się nie mieszą w głowach, ale wypowiedzenie takich ostrych, krytycznych uwag, dla osób, które nie zrozumieją że pomiar światła matrycowy, tam, gdzie powinien być punktowy (nie znam się- strzelam) to błąd, który kardynalny i Was razi- może wydawać się bardzo obcesowe uśmiech
Jesteście ekspertami od technicznej i artystycznej strony, a laicy, czyli większość młodych panien nawet fatalne technicznie zdjęcie, czy ujęcie, ale z rozmytą różą, czy innym sentymentalnym badziewiem rozczuli. I owszem- macie pełne prawo skrytykować tę fotkę, czy dany kadr, ale nie ma sensu na siłę przekonywać kogoś, że się nie zna, że jest głupi, idiotyczny tylko dlatego, że nie zna się na tych technicznych szczegółach.

Nie ma co na siłę szukać wspólnego wroga i wbijać sobie do głowy, że z nami nie pogadasz, tylko dlatego, że parę razy w wątkach nasze racje się rozminęły, no bez sensu.

Tak poza wszystkim, w dużej mierze zgadzam się z Alicjamedia, ja tam uwielbiam jego ironię i sarkazm i mam dziką satysfakcję, że choć obawiał się o mojego kamerzystę- ani jedna obawa się nie sprawdziła Wink
Można się przecież nie zgadzać w paru kwestiach, a gadać ze sobą, jak ludzie, nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Pon 25 Lut 2013, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:
andrzejz napisał:

Jak Polska długa i szeroka i licznymi forami dyskusyjnymi stojąca, powtarza się ten sam schemat. Wpływowe towarzystwo wzajemnej adoracji, które przytakuje sobie przy wtórze licznych uśmieszków i deklaracji wzajemnej sympatii.


A ja mam ochotę to sparafrazować: jak Internet długi i szeroki i licznymi forami stojący, powtarza się ten sam schemat. Ot "obiektywny", ktoś "z boku" z zażenowaniem przygląda się, jak inni trollują forum, wzajemnie się adorują i uaktywnia po to, żeby to powiedzieć. Ale już wskazać konkretne przykłady- nie bardzo, wszak obiegowe opinie i stare prawdy dużo lepiej się sprawdzają. Poprosiłam o konkretne wskazanie i nie doczekałam się.


Bo ja nie mam czasu i ochoty przekopywać archiwum tego forum żeby coś udowadniać. Swoje wypowiedzi określam jako subiektywne, ot takie po prostu odniosłem wrażenie.

Cytat:
.... Druga strona medalu jest taka, że czasem- pewnie nieświadomie- celowo prowokujecie niektóre zachowania takim wszystkowiedzącym i nieznoszącym sprzeciwu tonem ...


Ja mam taką zasadę, że jak się na czymś nie znam lub moja wiedza jest mocno powierzchowna, to nie wchodzę w polemikę z zawodowcem w danym temacie z powodów tak oczywistych, że je pominę. Problem, jeśli czyjaś ambicja powoduje, że chce sprawiać wrażenie znającego się na wszystkim.
Nie kieruje tej uwagi do kogoś konkretnie, nie każ mi więc proszę podpierać się cytatami z archiwum, bo tego nie lubię.
Podsumowując: "W jednym tylko przypadku rada nie zawadzi:
W jakim? - Gdy się pokora u mądrości radzi."
_________________
Kamerzysta i fotograf ślubny - Kraków - Olkusz - Katowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Wto 26 Lut 2013, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzeju, w takim rozumieniu, jakie podajesz wykluczasz więc dyskusję (i tu podkreślam, dyskusję, nie osobiste wycieczki i wzajemne przytyki, jakich w tym dziale było mnóstwo) zamykając usta między innymi i mnie, bo się nie znam. Nie znam się, wychodzę z założenia, że wcale nie muszę znać się na wszystkim, dzięki Bogu zresztą, bo pewnie wtedy byłoby mi ciężko wynająć kogokolwiek do czegokolwiek.
I tyle chyba ode mnie, bo zupełnie się nie rozumiemy i chcesz na siłę coś udowodnić, a ja nie bardzo wiem po co.
Mnie się wydaje, że z tego działu obydwie strony mogą wiele wynieść i na tym skorzystać, a wzajemna rozmowa raczej zawsze powinna wychodzić na dobre. Każdemu.

Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Sro 27 Lut 2013, 2:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:
Andrzeju, w takim rozumieniu, jakie podajesz wykluczasz więc dyskusję ....


Są pewne tematy na które polemika jest pozbawiona sensu, ponieważ jedna ze stron się po prostu na tym nie zna. Wtedy możecie pytać, my odpowiadać. Głównie są to tematy techniczne i związane z warsztatem.
Poza nimi jest bardzo szeroka materia związana z gustem, upodobaniami, zwyczajami, preferencjami itd. itp. i tu polemika jest jak najbardziej wskazana.
Jednym z powodów dla którego zaglądam na fora jest właśnie poznanie upodobań i trendów panujących wśród klientów. Nasze dyskusje mają jak najbardziej sens.
_________________
Kamerzysta i fotograf ślubny - Kraków - Olkusz - Katowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group