Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Moderacja działu.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Sro 20 Lut 2013, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:

Mógłbyś wskazać, gdzie zabrakło z mojej strony bezpośrednio do Ciebie szacunku? Bo takie rozmowy i nadużywanie pewnych słów jest nagminne, a jednak często w ogóle nie mają one odzwierciedlenia w rzeczywistości.
Z tego co pamiętam, a pamięć mam niezłą, to Ty mówiłeś między innymi o dyskusji z nami- użytkowniczkami, że jest to "kopanie się z końmi".
Wskaż miejsce, w którym Cię obraziłam bądź zrobiłam cokolwiek, co kwalifikowałoby mnie jako forumowego chama i pieniacza, a chętnie Cię przeproszę.


Nie chodziło mi o obrażanie ale sytuacje: skoro branża nie występuje tu anonimowo, tylko są to konkretne firmy i nazwiska to można po nich jechać jak po łysych kobyłach bo wiadomo, że nie oddadzą bo im nie wypada. Tak też może się przejawiać brak szacunku. Klientowi wolno wszystko a firma musi znosić wszystkiego jego kaprysy. Takie nastawienie czasem wyczuwałem w postach kierowanych do mnie na tym forum.
Zaś co do "braku sensu kopania się z końmi". To powiedzenie nikogo z końmi nie zrównuje, wskazuje raczej na bezsensowność działania z góry skazanego na niepowodzenie.

Cytat:
Nie, nie. Nie manipuluj. Nie ma żadnej niechęci do usługodawców.
Niechęć pojawia się do pewnych nadużyć ze strony usługodawców, którym (pewnie z racji zboczenia zawodowego, co rozumiem) z łatwością przychodzi ferowanie wyroków, że ktoś partaczy robotę, bo wy zrobilibyście to inaczej, że ktoś nie jest profesjonalistą, bo założył granatową koszulę i miał dżinsy na ślubie, bo ktoś jest idiotką (padały takie słowa), bo nie chce, by operator ustawiał i aranżował wejście do Kościoła etc.
Ja rozumiem, że na fotografii/filmowaniu znacie się znacznie lepiej od nas i pewne rzeczy widzicie na pierwszy rzut okiem, ale na prawdę nie jest przyjemnie czytać zarzutów i oskarżeń pod adresem konkurentów.


Ja osobiście nikogo publicznie nie krytykuje co nie zmienia faktu, że pewne zachowania są wiochą i nieprofesjonalizmem i należy je piętnować. Dla mnie również, 99% podmiotów działających w branży pojawiających się na tym forum przy różnych okazjach nie stanowi konkurencji. Cóż ja mam do firmy która działa na terenie oddalonym o paredziesiąt lub więcej kilometrów ode mnie ? Ja mam wystarczająco zleceń ze swojego terenu i nie musze ich szukać daleko, więc te firmy są mi obojętne.
Nie sądze więc by jeśli ktoś piętnuje negatywne lub nieprofesjonalne zachowanie kolegi / koleżanki z branży to można mu było przypiać "że jedzie po konkurencji".
_________________
Kamerzysta i fotograf ślubny - Kraków - Olkusz - Katowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sro 20 Lut 2013, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andrzejz napisał:

Nie chodziło mi o obrażanie ale sytuacje: skoro branża nie występuje tu anonimowo, tylko są to konkretne firmy i nazwiska to można po nich jechać jak po łysych kobyłach bo wiadomo, że nie oddadzą bo im nie wypada. Tak też może się przejawiać brak szacunku. Klientowi wolno wszystko a firma musi znosić wszystkiego jego kaprysy. Takie nastawienie czasem wyczuwałem w postach kierowanych do mnie na tym forum.
Zaś co do "braku sensu kopania się z końmi". To powiedzenie nikogo z końmi nie zrównuje, wskazuje raczej na bezsensowność działania z góry skazanego na niepowodzenie.


Andrzeju, rozumiem, nie zwykłam atakować ad personam czy używać inwektyw pod czyimkolwiek adresem, więc nie mówię, abyś mi wskazał epitety, jakimi Ciebie mogłabym uraczyć, ale właśnie to "jechanie, jak po łysej kobyle".
Jak powiedziałam- pamięć mam niezłą, a zaklinam nie pamiętam, więc wskaż Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Sro 20 Lut 2013, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:

5. Zabrania się podawania na forum nazw, danych teleadresowych, linków i ofert firm związanych z branżą ślubną i innymi serwisami o tematyce ślubnej, zarówno w treści, jak i podpisach oraz tematach.

Są osoby, które potrafią pomóc cennymi, rzeczowymi radami. Jakoś starcia z innymi usługodawcami nie wpływają negatywnie na stosunek do takich osób jak Ariene. Więc jednak coś musi być na rzeczy w zachowaniu konkretnych osób.


Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu ktoś wyżej napisał i z tym pozostaje mi się zgodzić jak również z tym że regulaminy są dla ludzi a nie na odwrót. Czy chcesz jednakowo stosować ten punkt regulaminu do spamera, który wchodzi na to forum tylko po to żeby go spamować swoimi linkami jak i do użytkownika, którego merytoryczny wkład w zawartość forum jest bardzo duży? Pisze ogólnie, nikogo konkretnego nie mam na myśli.
Posłużę się pewnym przejaskrawionym przykładem. Radio zaprasza prof. Miodka do audycji ale każe mu występować jako anonimowy ekspert bo przecież Miodek zarabia kupe kasy na prelekcjach i szkoleniach komercyjnych, więc mógłby się przecież w mediach lansować. Jak napisałem proporcje nie te i przykład może idealnie nie pasuje ale chcecie mieć na forum ekspertów to pozwolcie im występować nie anonimowo.
_________________
Kamerzysta i fotograf ślubny - Kraków - Olkusz - Katowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 20 Lut 2013, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy chcesz jednakowo stosować ten punkt regulaminu do spamera, który wchodzi na to forum tylko po to żeby go spamować swoimi linkami jak i do użytkownika, którego merytoryczny wkład w zawartość forum jest bardzo duży? Pisze ogólnie, nikogo konkretnego nie mam na myśli.



O tym powinien decydować administrator, nie moderator, a ty bardziej użytkownik, który regulamin zaakceptował. Nie sądzisz? oczko

Oczywiście po części się zgadzam - jednak pewnie byłyby spore rozbieżności co do pojmowania tego wkładu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sro 20 Lut 2013, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacytowałeś pkt 5 regulaminu. I słusznie. W najbliższym czasie jest planowana modyfikacja regulaminu właśnie w tym zakresie jak i innym.
Bo jak postąpić z tematem np skarga na konkretną firmę gdzie użytkownik wskazuje nazwę firmy itd. Wykasować nazwy i linki - to będzie dyskusja o czymś i o niczym. Jest więcej nieścisłości, rozmawiałem już z adminem, do projektu nowego regulaminu będą włączeni wszyscy moderatorzy, ale także będziemy sluchać sugestii od użytkowników.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sro 20 Lut 2013, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie nie przeszkadzają nazwy, ani podpisy tych, którzy się udzielają i służą pomocą, radami i swoim okiem "z drugiej strony". To powinna być decyzja właściciela forum- jeśli się zgodzi, sądzę, że nikomu nic do tego.

Widzę też możliwość dyskusji użytkowników i "usługodawców", czyli użytkowników, którzy znają się na tym, o czym tu rozmawiamy. Nie demonizowałabym również ścierania się różnych punktów widzenia- bo jaki jest sens dyskusji, jeśli wszyscy się ze sobą zgadzają i mają takie samo zdanie, przecież nie na tym ona polega. Wierzę, że jest możliwość wypracowania konsensusu i ten dział może być pomocny dla obydwu stron- zarówno dla tych, którzy dopiero szukają osób, które utrwalą ich dzień, jak i dla tych, którzy świadczą takie usługi. Rynek się zmienia, jest możliwość wymiany swoich poglądów, oczekiwań etc.
Jestem też głęboko przekonana, że bez wywalania postów w kosmos, zamykania wątków na własną modłę w ramach zasady: "bo tak", nieustannego napominania użytkowników jesteśmy w stanie stworzyć tu dobrą atmosferę.
Bardzo też się cieszę, że administracja w końcu dostrzegła problem i wyszła na przeciwko takim oczekiwaniom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 20 Lut 2013, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
Proszę Cię, nie porównuj Ariene do Alicjamedia... Rolling Eyes

Nie dyskryminuj Ariene, ona też pisze merytorycznie, a jej spostrzeżenia są interesujące. To bardzo miła dziewczyna, mogła poczuć się urażona..
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pią 22 Lut 2013, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicjamedia napisał:
agattt napisał:
Proszę Cię, nie porównuj Ariene do Alicjamedia... Rolling Eyes

Nie dyskryminuj Ariene, ona też pisze merytorycznie, a jej spostrzeżenia są interesujące. To bardzo miła dziewczyna, mogła poczuć się urażona..

Wiesz, myślę, że agattt nie to miała na myśli Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pią 22 Lut 2013, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe dobre oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 23 Lut 2013, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
Andrzej wyjaśnij co takiego robią niektórzy użytkownicy, że odstrasza to "branżę" od forum?

Bo czym wpienia ludzi WIDEO zostało już nie raz, nie dwa wyjaśnione.

Może ja wyjaśnię.
Problem leży w lojalności w stosunku do przyszłych nowożeńców.
Chciałybyście dziewczyny, żeby pisać to co chcecie usłyszeć. Są tacy, którzy to wykorzystują i są przez to lubiani, jednakże ich posty nie wnoszą żadnej wiedzy, ani nie skłaniają do refleksji.
Ja staram się sprowokować dyskusję.
Wszystko po to, żebyście mogły uniknąć błędów i nieporozumień w czasie ślubu i wesela.
Oceniając wklejane przez Was zdjęcia opisywałem na czym polegają błędy i jak można było ich uniknąć. Wymogłem też na niektórych koleżankach, aby oprócz opinii o zdjęciu "fajne" pisały uzasadnienie swoich odczuć.
Swojego czasu przewidziałem katastrofę przyjęcia jednej z wciąż aktywnych tu koleżanek. We wspomnianym wątku zostałem praktycznie zlinczowany, po kilku miesiącach okazało się, że miałem rację (nie jestem prorokiem przyszły problem z zespołem był dla mnie oczywisty).
Podobnie gdy chciałem odwieść (skądinąd miłą dziewczynę) od samochodu dostawczego, który wybrała jako pojazd na najważniejszy dzień życia.
Oczywiście to ja byłem ten zły, a forumki (mające ubaw z gafy nieświadomej dziewczyny) radziły aby trwała przy swoim i pojechała półciężarówką (one były te dobre).

Trudno dyskutować z ewelinką 89 (moderator), która z premedytacją wkleiła zdjęcia zamieszczone przeze mnie w wątku "najbrzydsze zdjęcia" sugerując złośliwie, poziom artystyczny moich prac.

Koleżanko agattt,
to przecież Ty skasowałaś mi post , za usunięcie Twoich czerwonych uwag, które po zaleconej edycji nie miały już sensu (nie zabrania tego regulamin).

Zamieściłem fotografię bardzo miłych ludzi,którzy przekazywali znak pokoju rodzicom w trakcie ślubu.
Koleżanka nie mogła pohamować się od prostackiego komentarza w stosunku do odzieży jednej z osób na fotografiii. Mimo prośby po przez prywatną wiadomość nie usunęła wpisu.
W innym wątku sugerowała, że miała okazję oglądać moje materiały filmowe i ocenia je bardzo nisko. Jest to kłamstwo, mające na celu obniżenie mojej wiarygodności.

To właśnie odpycha od forum osoby, które mogą wnieść poglądy "od drugiej strony"

Teraz moment na refleksję..
Na czyich wpisach w tym dziale forumki skorzystały najwięcej?
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group