Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Moderacja działu.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sro 20 Lut 2013, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina- trochę uściślij, o który dział chodzi, czy ten ofertowy czy ten zamknięty tzw grupa.
W ofertowym jest zasada prosta: ktoś pyta o obsługę, oferenci odpowiadają, w dniu ślubu temat zostaje zamknięty lub wcześniej po powiadomieniu. I faktycznie w tym dziale ofertowym nie dopuszcza się dyskusji bo właściwie o czym tam dystkutować.
Dział utrwalcie te chwile-po drugiej stronie.... jest wyłącznie dla usługodawców.
Dział utrwalcie te chwile jest dla wszystkich dostępny.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Sro 20 Lut 2013, 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:
andrzejz napisał:
nheledore napisał:
Nie WIDEO, problem powstał już dużo wcześniej, dlatego większość użytkowników unika tego działu jak ognia, właśnie po to, żeby nie wchodzić sobie w drogę i nie psuć niepotrzebnie nerwów.
Ostatni temat i wykasowanie moich postów zwyczajnie przelał szalę goryczy.


A czy przyszło Ci do głowy, że masa ludzi - szczególnie tych zajmujących się zawodowo ślubami i weselami - unika czy też w ogóle przestała korzystać z tego forum, ze względu na takie użytkowniczki jak ty i jeszcze kilka innych?


Nie, nie przyszło mi do głowy, bo wyobraź sobie, że usługodawcy nie są głównym targetem tego forum. Szok, nie?


Nie ma znaczenia do kogo jest targetowane to forum. Wszak szacunek należy się każdemu. W tym wątku padają stwierdzenia o złej atmosferze w tym dziale forum. A kto ją tworzy? Czyje wypowiedzi są utrzymane w aroganckim, tupeciarskim nie znoszącym sprzeciwu tonie? Kiedyś się zastanawiałem dlaczego niektórzy ludzie - pewnie w realu całkiem mili - zmieniają się w forumowych chamów? Wyszło mi, że doprowadza ich do tego anonimowość.
Ktoś mnie pyta o konkrety "co takiego zniechęca ...". Ano niechęć do ludzi z branży, którzy się tu pojawiają ze strony kilku forumowych aktywistek.
Może trochę historii. Dawno dawno temu, kiedy nie było jeszcze neostrady, no jakieś 20 lat temu, kiedy internet był młody i dziewiczy a dostęp do niego czymś - można by rzec - elitarnym, była sobie młoda społeczność internetowa. Pełna zapału i dobrych chęci, pomagająca sobie bezinteresownie, dzieląca się wiedzą i doświadczeniem z różnych dziedzin. Żyła sobie niestety niezbyt długo, bo przyszła zła neostrada a wraz z nią tabuny troli, frustratów, pieniaczy itd. Tu i ówdzie pojawia się jeszcze czasem taki pionier internetu, który próbuje dzielić się z ludźmi po staremu ale złe moce niszczą go bardzo szybko, że cwaniak jakiś, że kryptoreklame uprawia a w ogóle to Żyd i mason na co dowód znajdują rzekomo we wcześniej przez niego napisanych postach. Tyle historyjki.
Jeszcze dwie sprawy. Drogie Panie, już kiedyś o tym pisałem. Skuteczność takich forów w pozyskiwaniu klientów jest praktycznie zerowa. No chyba, że się ktoś lansuje - jak jeden z kolegów na tym forum - bardzo intensywnie. Może coś tam z tego ma ale w sumie też wątpię. Dlaczego więc z takim uporem niektóre z Was uważają, że ludzie z branży trafiają tu żeby się reklamować? Pewnie są i tacy ale to raczej desperaci, którzy mają zleceń tyle co kot napłakał i oni raczej nie piszą nic sensownego tylko ograniczają się do spamowania forum linkami do swoich stron.
Druga to nasz drogi WIDEOFILM. Rola moderatora jest bardzo niewdzięczna. Swego czasu moderowałem i kanały IRC (pradziadek dzisiejszych chatów), różne fora, chat głosowe, więc wiem, że jest to jak jazda na dzikim koniu i jak łatwo się ludziom o specyficznym podejściu do życia narazić. Nasz moderator i mnie kilka razy zirytował. Jednak jego zachowanie względem egzekwowania poprawności pisowni i pilnowanie by piszący w wątku pisali na temat są powszechne na innych forach. Powiem Wam Drogie Panie więcej. Na wielu z tych forów, taki wątek by nawet nie powstał bo użytkownicy, którzy za nic mają takie zasady, wykłócają się z tego powodu z moderatorem są ostrzegani a następnie banowani. Nikt z nimi nie dyskutuje. Taki są zasady, bo jeśli moderator nie ma autorytetu to na forum rządzą trole.
_________________
Kamerzysta i fotograf ślubny - Kraków - Olkusz - Katowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 20 Lut 2013, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIDEOFILM napisał:
Karolina- trochę uściślij, o który dział chodzi, czy ten ofertowy czy ten zamknięty tzw grupa.



Cytat:
usługowadcy mają cały wydzielony dla siebie dział- gdzie regularny użytkownik nie tylko nie może nic napisać, ale nie może nawet wejść




Właśnie widać ten szacunek, choćby bezczelnym łamaniem regulaminu..


Cytat:
Dlaczego więc z takim uporem niektóre z Was uważają, że ludzie z branży trafiają tu żeby się reklamować?


Choćby dlatego, że niektórzy się reklamują, mimo że tego zabrania regulamin. Komuś musi zależeć na tym, prawda?


Moderowanie na Ircu było o tyle wdzięczniejsze, że można było kogoś wykopać, lub nałożyć bana. Tu musimy się użerać z użytkownikami ignorującymi wszelkie zasady oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 20 Lut 2013, 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o kwestię moderowania to nie zauważyłam, żeby w pozostałej części forum panował bałagan, ataki trolli itd. Owszem, czasem zdarza się jakiś zmasowany atak spamera, ale szybki kontakt z administracją i jest ok. I jakoś da się to zrobić bez poprawiania każdej literówki w postach (my również zwracamy uwagę na poprawną pisownię, ale nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu).

A co do obecności usługodawców na forum to na atmosferę między zwykłymi użytkownikami a tymi z branży wpływają w równym stopniu obie strony. Niektórzy usługodawcy służą pomocą, doradzają, pomagają, ale dla innych jedyną dobrą usługą jest ta przez nich wykonywana i "rady", których udzielają potrafią bardziej podnieść ciśnienie niż przynieść coś dobrego.
Na pewno nie ma tu winy jednostronnej. Użytkownicy są zrażeni do usługodawców przez skandaliczne momentami zachowanie kilku ludzi z "branży", co odbija się później na tych pozytywnych usługodawcach niestety...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sro 20 Lut 2013, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andrzejz napisał:

Nie ma znaczenia do kogo jest targetowane to forum. Wszak szacunek należy się każdemu.


Mógłbyś wskazać, gdzie zabrakło z mojej strony bezpośrednio do Ciebie szacunku? Bo takie rozmowy i nadużywanie pewnych słów jest nagminne, a jednak często w ogóle nie mają one odzwierciedlenia w rzeczywistości.
Z tego co pamiętam, a pamięć mam niezłą, to Ty mówiłeś między innymi o dyskusji z nami- użytkowniczkami, że jest to "kopanie się z końmi".
Wskaż miejsce, w którym Cię obraziłam bądź zrobiłam cokolwiek, co kwalifikowałoby mnie jako forumowego chama i pieniacza, a chętnie Cię przeproszę.

Cytat:
Ktoś mnie pyta o konkrety "co takiego zniechęca ...". Ano niechęć do ludzi z branży, którzy się tu pojawiają ze strony kilku forumowych aktywistek.


Nie, nie. Nie manipuluj. Nie ma żadnej niechęci do usługodawców.
Niechęć pojawia się do pewnych nadużyć ze strony usługodawców, którym (pewnie z racji zboczenia zawodowego, co rozumiem) z łatwością przychodzi ferowanie wyroków, że ktoś partaczy robotę, bo wy zrobilibyście to inaczej, że ktoś nie jest profesjonalistą, bo założył granatową koszulę i miał dżinsy na ślubie, bo ktoś jest idiotką (padały takie słowa), bo nie chce, by operator ustawiał i aranżował wejście do Kościoła etc.
Ja rozumiem, że na fotografii/filmowaniu znacie się znacznie lepiej od nas i pewne rzeczy widzicie na pierwszy rzut okiem, ale na prawdę nie jest przyjemnie czytać zarzutów i oskarżeń pod adresem konkurentów.

Cytat:
Pełna zapału i dobrych chęci, pomagająca sobie bezinteresownie, dzieląca się wiedzą i doświadczeniem z różnych dziedzin.


Nadal tak jest, a dowodem tego jest to forum. Osobiście nie lubię demonizowania pewnych zjawisk.

Cytat:
Na wielu z tych forów, taki wątek by nawet nie powstał bo użytkownicy, którzy za nic mają takie zasady, wykłócają się z tego powodu z moderatorem są ostrzegani a następnie banowani. Nikt z nimi nie dyskutuje.


Więc to jeszcze jeden dowód na to, że forum ślubne jest wyjątkowe uśmiech


Na zakończenie: moderowanie- TAK. Ale uprawianie cenzury, zupełnie nie.


Ostatnio zmieniony przez nheledore dnia Sro 20 Lut 2013, 19:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Sro 20 Lut 2013, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:

Dlaczego więc z takim uporem niektóre z Was uważają, że ludzie z branży trafiają tu żeby się reklamować?

Choćby dlatego, że niektórzy się reklamują, mimo że tego zabrania regulamin. Komuś musi zależeć na tym, prawda?


Jeśli wypowiadam się na tematy związane z moją działalnością, nie widzę w tym nic absolutnie złego, że te wypowiedzi nie sygnuje nic nie znaczącymi i ANONIMOWYMI nickami Ziutek czy Rysiek z Klanu ale sygnaturą, która jednoznacznie mnie weryfikuje jako kogoś, kto pisze co pisze na bazie własnych doświadczeń a nie jako samozwańczy ekspert - jakich kilku jest na tym forum - co to zna się na wszystkim.
W momencie gdy ktoś mi zabroni podpisywać w ten sposób swoje wypowiedzi i nakaże anonimowość jako andrzejz - przestane w ogóle tu pisać. Zresztą chyba z 8 miesięcy mnie nie było na tym forum - więc nikt na tym nie straci oczko
Jeśli nie będą pisać takie osoby jak Alicjamedia czy Arienne i może jeszcze ktoś z branży - nie wiem bo nie jestem na bieżąco - to ten dział przestanie istnieć. Pozostaną samozwańcze ekspertki aktywistki, co to znają się na wszystkim uśmiech
_________________
Kamerzysta i fotograf ślubny - Kraków - Olkusz - Katowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 20 Lut 2013, 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę Cię, nie porównuj Ariene do Alicjamedia... Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sro 20 Lut 2013, 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:

A co do obecności usługodawców na forum to na atmosferę między zwykłymi użytkownikami a tymi z branży wpływają w równym stopniu obie strony. Niektórzy usługodawcy służą pomocą, doradzają, pomagają, ale dla innych jedyną dobrą usługą jest ta przez nich wykonywana i "rady", których udzielają potrafią bardziej podnieść ciśnienie niż przynieść coś dobrego.
Na pewno nie ma tu winy jednostronnej. Użytkownicy są zrażeni do usługodawców przez skandaliczne momentami zachowanie kilku ludzi z "branży", co odbija się później na tych pozytywnych usługodawcach niestety...

To cała prawda, działa to oczywiście w obie strony.

Nie ma też co zrzucać pogarszania atmosfery na forum, tylko na kontakt 'usługodawcy' - zwykłe użytkowniczki. Bo często i normalni forumowicze zachowują się nie fajnie i wprowadzają napiętą atmosferę :/ Tak samo jak i bywają utarczki między "ludźmi z branży"

Jeśli chodzi o poprawną polszczyznę, nie wiem, osobiście moderator uwagi nigdy mi nie zwrócił, z drugiej strony poprawność powinna być przestrzegana, łatwiej się czyta, no ale wiadomo, bez przesady. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sro 20 Lut 2013, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelinko: dział utrwalcie te chwile-po drugiej stronie obiektywu oraz dział dla tych co grają są wyłącznie dla usługodawców. Po to te działy zostały zrobione, aby usługodawcy pomiędzy sobą rozmawiali nie wtajemniczając pozostałych użytkowmików. Mogę Ciebie uspokoić, że za dużo uczestników w tych grupach nie ma a i ruch tam też niewielki. Ale stworzony jest taki dział, podobnie jak my moderatorzy tez mamy swoje forum. I zrobienie takiego dzaiłu nie jest jakimś poniżeniem dla pozostałych użytkowników.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 20 Lut 2013, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIDEOFILM napisał:
Ewelinko: dział utrwalcie te chwile-po drugiej stronie obiektywu oraz dział dla tych co grają są wyłącznie dla usługodawców. Po to te działy zostały zrobione, aby usługodawcy pomiędzy sobą rozmawiali nie wtajemniczając pozostałych użytkowmików. Mogę Ciebie uspokoić, że za dużo uczestników w tych grupach nie ma a i ruch tam też niewielki. Ale stworzony jest taki dział, podobnie jak my moderatorzy tez mamy swoje forum. I zrobienie takiego dzaiłu nie jest jakimś poniżeniem dla pozostałych użytkowników.




Ale o czym Ty do mnie w ogóle mówisz?


Cytat:
nie widzę w tym nic absolutnie złego, że te wypowiedzi nie sygnuje nic nie znaczącymi i ANONIMOWYMI nickami Ziutek czy Rysiek z Klanu ale sygnaturą, która jednoznacznie mnie weryfikuje jako kogoś, kto pisze co pisze na bazie własnych doświadczeń a nie jako samozwańczy ekspert - jakich kilku jest na tym forum - co to zna się na wszystkim.



Cytat:
5. Zabrania się podawania na forum nazw, danych teleadresowych, linków i ofert firm związanych z branżą ślubną i innymi serwisami o tematyce ślubnej, zarówno w treści, jak i podpisach oraz tematach.




Są osoby, które potrafią pomóc cennymi, rzeczowymi radami. Jakoś starcia z innymi usługodawcami nie wpływają negatywnie na stosunek do takich osób jak Ariene. Więc jednak coś musi być na rzeczy w zachowaniu konkretnych osób.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group