Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ksiądz na ślubie....
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sasetka
maniak
maniak


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 1119
Skąd: Kielce

PostWysłany: Sro 5 Lis 2008, 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dianicho napisał:
Lotta napisał:
dianicho napisał:
pamietam ze katecheta na religii w podstawowce jak pytalismy sie czemu ksiadz nie moze miec zony odpowiedzial zebysmy sobie wyobrazili ze ksiadz ma zone i dzieci - dziecko zachoruje, bedzie przeziebione - ula czasu bedzie mial ksiadz dla innych ludzi? malo, a tak nie ma zobowiazan takich, wiec moze i w nocy o polnocy jechac do chorego, do potrzebujacego.. utkwilo mi to w pamieci uśmiech

Ja wcale nie jestem pewna, czy to takie złe by było, znieść celibat...
Jestem katoliczką ale wydaje mi się że protestanci raczej nie tracą na tym, że ich duchowni mogą mieć żony uśmiech Przynajmniej nie wkurzają się, że im się ksiądz wtrąca w rodzinę, sam nie mając o tym pojęcia - protestancki duchowny z żoną i dziećmi zna z praktyki ludzkie problemy, a nie tylko teoretyzuje... ja tam bym się cieszyła, jakby znieści celibat w naszym Kościele uśmiech


tylu przystojnych ksiezy sie "marnuje" uśmiech


Z tym się akurat zgadzam. Mam takiego jednego przystojnego co nam udzielał ślubu... że ech Rolling Eyes Cool
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Sro 5 Lis 2008, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja chyba też się z wami zgodzę. Czy na prawdę posiadanie rodziny może przeszkadzać w poświęcaniu się dla innych? chyba nie...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*AGNIESZKA*
maniak
maniak


Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 1546
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 5 Lis 2008, 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeciez księża nam tez "zalecają" pomagać bliźniemu, a mamy rodziny, czy jak chcemy komus pomóc to czy ona nam w tym przeszkadza? Pomagamy bliskim, znajomym i rodzina nas wtedy wspiera, a nie "zawadza" Nie ładne tłumaczenie... Confused
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Sro 5 Lis 2008, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tym bardziej że w naszych czasach potrzeba autorytetów które pokażą jaką wartością jest rodzina. co raz częściej kanonizuje się ludzi którzy mieli własne rodziny aby mogli być dla nas przykładem do naśladowania.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*AGNIESZKA*
maniak
maniak


Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 1546
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 7 Lis 2008, 9:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak nic sie nie zmieni:)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angelsita
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 734
Skąd: Pomorze- Lębork

PostWysłany: Pon 26 Paź 2009, 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie nie zniosą celibatu a powinni..ileż się słyszy że księża odchodzą dla kobiet...
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Coni
guru
guru


Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 2526

PostWysłany: Pon 26 Paź 2009, 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angelsita napisał:
dokładnie nie zniosą celibatu a powinni..ileż się słyszy że księża odchodzą dla kobiet...


zgadzam sie. Ostatnio sie dowiedzialam, ze znajomy ktory przez kilka lat byl ksiedzem, juz nim nie jest. Zrezygnowal z kaplanstwa, bo poznal jakas kobiete i jest teraz z nia.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Pon 26 Paź 2009, 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdyby ksieza mieli mozliwosc laczenia duszpasterstwa z malzenstwem nie bylo by problemow. No i mniej zyciowych tragedii by bylo. Ale dlaczego kosciol ma zwracac uwage na cos tak malego jak osobiste szczescie swoich duszpasterzy? Rolling Eyes W koncu to takie same owieczki (albo barany) jak reszta spoleczenstwa.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angelsita
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 734
Skąd: Pomorze- Lębork

PostWysłany: Pon 26 Paź 2009, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i może więcej grzeszą niż my, zwykli ludzie....
_________________



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Czika
początkujący
początkujący


Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 4

PostWysłany: Sro 25 Lis 2009, 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też będę miała na swoim ślubie znajomego księdza, nie jest to żadna rodzina tylko ksiądz który długi czas prowadził oaze a ja na nią chodziłam i z biegiem czasu stwierdziłam że chciałąbym żeby udzielił mi ślubu. W tej chwili ten ksiądz jest już w innej parafi w Lublinie a ja jestem z okolic Łodzi i w związku z tym mam do Was pytanie: Czy mam mu osobno proponowac jakieś pieniązki za udzielenie nam ślubu i przebytą drogę czy potraktować jego przysługę jako znak sympati i nic się nie odzywać co do pieniędzy. Nie wiem czy jeśli zaproponuje mu jakieś pieniądze czy się nie wygłupie i czy on się nie poczuje urażony. Co myślicie o tym??
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group