Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Piękne kotyliony dla gości
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Pią 10 Sie 2012, 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak u innych, ale w moich okolicach to taki jakby "znak" że jesteś gościem weselnym, wszyscy mają takie same... dawniej trzymało się to na pamiątkę, razem z zaproszeniem na przykład. Na kilku ostatnich weselach w rodzinie już tego nie było.
Jest też tak, że panny/kawalerowie mają przypinane po innej stronie te kotyliony. Moi rodzice mówią, że za ich młodości nie chodziło się raczej na wesela z osobami towarzyszącymi, tylko poznawało się tam ludzi. Kotyliony trochę "pomagały".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pią 10 Sie 2012, 8:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli w dzisiejszych czasch to taki kolejny generator weselnych wydatków...u nas tego nigdy nie widziałam
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pią 10 Sie 2012, 8:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas tak samo jak Elmuszka mówi.
Ale na naszym ślubie nie będzie, nie ma sensu .
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pią 10 Sie 2012, 9:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas jeszcze z 5 lat temu były kotyliony. Teraz już od dawna nie widziałam. Pamiętam, że miałam kiedyś dużego misia, w którego wpinałam kotyliony z wesel oczko

Teraz w moich stronach praktykuje się już tylko kotyliony dla rodziców i chrzestnych.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
basia.z
bywalec
bywalec


Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 233

PostWysłany: Pią 10 Sie 2012, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A my mamy kotyliony to fajna pamiątka :p Kupiliśmy dla gości małe dla rodziców, rodziców chrzestnych i świadków duże i zapłaciliśmy ok 100 zł są piękne skromne bardzo ładne i pod kolorek sali . Bardzo jesteśmy zadowoleni uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lamorela
guru
guru


Dołączył: 23 Kwi 2012
Posty: 2142
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią 10 Sie 2012, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas to oznaka czy kawaler, czy żonaty. Co sens miało kilkanaście lat temu kiedy dużo młodych przychodziło bez partnera i było wiadomo kto wolny, a kto zajęty. Dziś to nie ma większego sensu bo ludzie sami zazwyczaj nie przychodzą.
_________________

http://kosmetyczka-lamoreli.blogspot.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 10 Sie 2012, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generator wydatków? A to teraz są jakieś ładniejsze? Ostatnio takie widziałam 5 lat temu na weselu i zazwyczaj był to tandetny kawałek wstążki zwinięty w kokardkę, ewentualnie z jakimś kwiatkiem, czy innym badziewiem. To chyba wiele kosztować nie mogło i nie dziwię się, że od tego się odeszło. W sumie po co rozpoznawać gości weselnych? Przecież jak ktoś jest na sali, to jest gościem? O coś takiego:


[img]http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/25/22/48/50/2522485047[/img]

(jak dla mnie ptaszki wymiatają;p)


Jedynie przekonujące jest, że w jakiś rejonach panny/kawalerowie się odznaczali.. Ale kurcze ludzie chyba mają języki i potrafią się komunikować? Teraz to się tak oznacza ludzi opaskami w tandetnych klubach.. ;/
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pią 10 Sie 2012, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas ta tradycja była zachowywana w latach mojego wczesnego dzieciństwa, widocznie w niektórych regionach utrzymuje się dłużej, lecz myślę, że niedługo będzie reliktem przeszłości.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pią 10 Sie 2012, 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinko, to że brzydkie to ja akurat przemilczałam, bo niektórzy jednak to kupują i mogliby poczuć się urażeni...

A to że kosztują góra stówę...no cóż tu stówa, tam stówa i weselny budżet rozrasta się w zastraszającym tempie...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 10 Sie 2012, 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może chodzi o to żeby ktoś nie wczesał się na salę na "krzywy ryj"? Oznaczanie panien i kawalerów faktycznie kiedyś miało sens. Łatwiej można było nawiązać znajomość. Teraz takie oznakowanie jest trochę nie na miejscu.
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group