Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ksiądz na ślubie....
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Wto 4 Lis 2008, 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie slyszalam o takich..
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladysunshine
guru
guru


Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 2659

PostWysłany: Wto 4 Lis 2008, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też nie...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Wto 4 Lis 2008, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pamietam ze katecheta na religii w podstawowce jak pytalismy sie czemu ksiadz nie moze miec zony odpowiedzial zebysmy sobie wyobrazili ze ksiadz ma zone i dzieci - dziecko zachoruje, bedzie przeziebione - ula czasu bedzie mial ksiadz dla innych ludzi? malo, a tak nie ma zobowiazan takich, wiec moze i w nocy o polnocy jechac do chorego, do potrzebujacego.. utkwilo mi to w pamieci uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*AGNIESZKA*
maniak
maniak


Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 1546
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 4 Lis 2008, 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo wiecie - wiara rzymskotolicka nie "pozwala księdzu" na żone i dzieci, tylko celibat Wink dlatego pytam, Mój Kochany jest wyznania mariawickiego i przechodzi na moja i u nich ksiądz może mieć? W takim razie jakiego wyznania jest Twój narzeczony? uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lotta
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 298
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 4 Lis 2008, 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dianicho napisał:
pamietam ze katecheta na religii w podstawowce jak pytalismy sie czemu ksiadz nie moze miec zony odpowiedzial zebysmy sobie wyobrazili ze ksiadz ma zone i dzieci - dziecko zachoruje, bedzie przeziebione - ula czasu bedzie mial ksiadz dla innych ludzi? malo, a tak nie ma zobowiazan takich, wiec moze i w nocy o polnocy jechac do chorego, do potrzebujacego.. utkwilo mi to w pamieci uśmiech

Ja wcale nie jestem pewna, czy to takie złe by było, znieść celibat...
Jestem katoliczką ale wydaje mi się że protestanci raczej nie tracą na tym, że ich duchowni mogą mieć żony uśmiech Przynajmniej nie wkurzają się, że im się ksiądz wtrąca w rodzinę, sam nie mając o tym pojęcia - protestancki duchowny z żoną i dziećmi zna z praktyki ludzkie problemy, a nie tylko teoretyzuje... ja tam bym się cieszyła, jakby znieści celibat w naszym Kościele uśmiech
_________________
Kiss me once and I will surely melt and die
Kiss me twice and I will never leave you side
Dreams come true

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dianicho
maniak
maniak


Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 1089

PostWysłany: Wto 4 Lis 2008, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lotta napisał:
dianicho napisał:
pamietam ze katecheta na religii w podstawowce jak pytalismy sie czemu ksiadz nie moze miec zony odpowiedzial zebysmy sobie wyobrazili ze ksiadz ma zone i dzieci - dziecko zachoruje, bedzie przeziebione - ula czasu bedzie mial ksiadz dla innych ludzi? malo, a tak nie ma zobowiazan takich, wiec moze i w nocy o polnocy jechac do chorego, do potrzebujacego.. utkwilo mi to w pamieci uśmiech

Ja wcale nie jestem pewna, czy to takie złe by było, znieść celibat...
Jestem katoliczką ale wydaje mi się że protestanci raczej nie tracą na tym, że ich duchowni mogą mieć żony uśmiech Przynajmniej nie wkurzają się, że im się ksiądz wtrąca w rodzinę, sam nie mając o tym pojęcia - protestancki duchowny z żoną i dziećmi zna z praktyki ludzkie problemy, a nie tylko teoretyzuje... ja tam bym się cieszyła, jakby znieści celibat w naszym Kościele uśmiech


tylu przystojnych ksiezy sie "marnuje" uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marzena
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 284
Skąd: znienacka :))

PostWysłany: Wto 4 Lis 2008, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jestem katoliczką ale wydaje mi się że protestanci raczej nie tracą na tym, że ich duchowni mogą mieć żony Smile Przynajmniej nie wkurzają się, że im się ksiądz wtrąca w rodzinę, sam nie mając o tym pojęcia


A to mnie właśnie wkurza, kiedy ktoś mówi, że jak jakiś ksiądz może mówić o rodzinie, skoro nie ma żony i dzieci? Nie zgadzam się z tym. Równie dobrze można powiedzieć, że nauczycielem nie może być ktoś, kto nie ma dzieci. No bo jak może wychowywać cudze, skoro nie ma swoich? To tak tylko na marginesie mówię, co mnie wkurza Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lotta
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 298
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 4 Lis 2008, 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marzena napisał:
Cytat:
Jestem katoliczką ale wydaje mi się że protestanci raczej nie tracą na tym, że ich duchowni mogą mieć żony Smile Przynajmniej nie wkurzają się, że im się ksiądz wtrąca w rodzinę, sam nie mając o tym pojęcia


A to mnie właśnie wkurza, kiedy ktoś mówi, że jak jakiś ksiądz może mówić o rodzinie, skoro nie ma żony i dzieci? Nie zgadzam się z tym. Równie dobrze można powiedzieć, że nauczycielem nie może być ktoś, kto nie ma dzieci. No bo jak może wychowywać cudze, skoro nie ma swoich? To tak tylko na marginesie mówię, co mnie wkurza Wink


No dobra, ja nie mówię, że będzie LEPSZY niż zwykły ksiądz, tylko że będzie wzbudzał większe zaufanie u ludzi szukających rady w kłopotach rodzinnych uśmiech No i będzie też przywoływał rozwiązania ze swojego życia a nie tylko te, które "powinien".

Nie przesadzajmy z tą praktyką - przecież policjant nie musi nikogo zabić, żeby złapać zabójcę oczko Po prostu uważam że Kościół nic by na tym zniesieniu celibatu nie stracił. A może by zyskał?
_________________
Kiss me once and I will surely melt and die
Kiss me twice and I will never leave you side
Dreams come true

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
LuterAnka
Gość





PostWysłany: Wto 4 Lis 2008, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O mariawitach słyszałam, czytałam w necie i uczyłam się w Szkole Biblijnej na wiedzy o wyznaniach uśmiech

Mój narzeczony jest katolikiem uśmiech To ja jestem protestantką - luteranką, jak łatwo się po nicku domyśleć. Ślub bierzemy w kościele luterańskim. Oboje mamy świetny kontakt z moim proboszczem i jego rodziną, więc chcemy księdza z żoną zaprosić też na wesele. U nas mała parafia, więc wikarego nie ma. Tylko 1 proboszcz obsługuje 2 parafie: Czerwionkę (tam jestem członkiem) i Orzesze (tam będzie ślub).

A co do tego, że jak ksiądz ma żonę i dzieci to nie może dostatecznie zająć się parafianami, to nie zupełnie tak. Różnice są kolosalne. To fakt, że nasi księża często są bardziej otwarci w rozmowach na tematy małżeństwa, rodziny itp. Od razu widać, że mają wiedzę nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną. Często podają przykłady z życia własnej rodziny. I to jest super! Z drugiej strony, wiem że rodziny księży narzekają na to, że ojca często nie ma w domu (konferencje, synody, zebrania, odwiedziny chorych, misje, szkolenia, zastępstwa w innych parafiach itp. itd.). Albo cierpią parafianie, albo rodzina... No i też protestantów jest mniej w Polsce niż katolików, więc i parafie mniejsze (szczególnie w diasporze), nabożeństwa są zazwyczaj raz w tygodniu w niedzielę (lub w sobotę np. u adwentystów), w święta i czasem w tygodniu (w większości parafii tylko w adwencie i czasie pasyjnym), a nie jak w kościele katolickim kilka mszy dziennie. Więc taki ksiądz katolicki obsługujący kilkutysięczną parafię ma oprócz 1-2 mszy dziennie + dodatkowe obowiązki w parafii, nie będzie miał wiele czasu dla rodziny. Ja myślę, że i bezżeństwo i małżeństwo wśród księży ma swoje plusy i minusy. Ale uważam, że celibat powinien być dobrowolny a nie obowiązkowy. No ale to już zeszliśmy z tematu trochę oczko
Powrót do góry
*AGNIESZKA*
maniak
maniak


Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 1546
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 5 Lis 2008, 7:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem katoliczką, ale własnie to - że ksiądz ma żone (wiara Mojego Skarbusia) mi sie podoba! I jestem za tym, że u nas powinno tez tak być, a jesli któryś ksiądz się uprze to nie musi miec żony. Poprostu i tak księża nie utrzymuja celibatu - nie oszukujmy się, a robic to po kryjomu, a na ambonie głosić o czystosci, celibacie, przy spowiedzi nie udzielac rozgrzeszenia to troszeczke nie fair, nie uważacie? Ale cóż chyba nam tak bedzie Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group