Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wiek - złożenie wniosku przez osobę niepełnoletnią
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Czw 25 Mar 2010, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nati, a Ty właściwie ile masz lat?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
chrupka
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 47

PostWysłany: Czw 25 Mar 2010, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też zaczęłam spotykać się z obecnie już narzeczonym jak miałam 17, ale teraz mam 26! Więc rachunek jest prosty - jesteśmy razem 9 lat, mieszkamy razem, jesteśmy po studiach, pracujemy. I to raczej w naszym przypadku ślub nic nie zmieni, dopiero teraz wiem, że to ten.
To nie znaczy, że nasza Młoda koleżanka ma czekać 9 lat jak ja, ale wypowiedzi to tak trochę zalatują materializmem. Jego tatuś, jego tatusia pieniądze, jego tatusia szychy 17 pokoi.....

Kurczę, ten temat tak się rozwinął, że chyba to naprawdę jakieś żarty:)
albo ktoś chce, żeby na tym spokojnym forum wojna o ideały się rozpętała
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Czw 25 Mar 2010, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też jestem zdania, że optymalny wiek to 26-27 lat. Człowiek jest po studiach, pracuje, można do tego czasu pomieszkać troszkę razem i przekonać się, że ta druga osoba to rzeczywiście partner na całe życie.
Temat się rozwija i dobrze, jestem przekonana, że oprócz forumowiczów przeczyta go nie jeden gość, na marne nie piszemy uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 25 Mar 2010, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z racji tego, że mam 21 lat nie mogę się zgodzić język Poznaliśmy się jak miałam 17 lat i nie chciałabym czekać ze ślubem 10 lat Wink Ja wyznaję inną zasadę: optymalną parą na ślub jest 3-4-letni staż związku. Można się dobrze poznać i co najważniejsze - przejść już jakiś kryzys, który bardzo dużo uczy nas o partnerze.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
..::Nati::..
maniak
maniak


Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 1030

PostWysłany: Czw 25 Mar 2010, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straszna_dama napisał:
Nati, a Ty właściwie ile masz lat?

Już któryś raz pisze w jakimś tam temacie 22 lata rocznikowo,bo urodziny w sierpniu dopiero jako mężatka już Wink

Juliette widze,że nie dość ,że jesteśmy w tym samym wieku,bo też masz 22 lata rocznikowo to nawet staż związku ten sam uśmiech Też miałam 17 lat jak się poznaliśmy z moim P
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cilusia000
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Wrz 2008
Posty: 68

PostWysłany: Czw 25 Mar 2010, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..::Nati::.. napisał:
straszna_dama napisał:
Nati, a Ty właściwie ile masz lat?

Już któryś raz pisze w jakimś tam temacie 22 lata rocznikowo,bo urodziny w sierpniu dopiero jako mężatka już Wink

Juliette widze,że nie dość ,że jesteśmy w tym samym wieku,bo też masz 22 lata rocznikowo to nawet staż związku ten sam uśmiech Też miałam 17 lat jak się poznaliśmy z moim P


Ja sie pod wami podpisuję uśmiech Bede miała 22 lata w pazdzierniku i z moim narzeczonym jestesmy razem od 17 roku życia.


Nie zgadzam sie jednak z tym że, trzeba pomieszkac razem i miec skonczone studia by zdecydować sie na małzenstwo. My nie mieszkamy razem i zaden z nas nie zamierza isc na studia, ale mamy stałą prace a to sie chyba najbardziej liczy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Czw 25 Mar 2010, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i wychodzi na to ze nie wiek jesy wyznacznikiem kiedy najlepiej brac slub... z drugiej strony i staz nie mowi ze "to juz ten moment". My bylismy juz 4 lata temu gotowi na slub - jesli chodzi o psychiczne nastawienie do zwiazku i instytucji malzenstwa. Ale materialnie chyba nie dalibysmy rady we dwoje.
Po 3-4 latach zwiazku ja mialabym 19/20 lat wiec to kwestia dojrzałosci psychicznej - nie kazda dziewczyna w tym wieku jest gotowa na malzenstwo. Ale ja bylam juz wtedy pewna ze M to ten wlasciwy. Niemniej nie zaluje ze sie to tak ciagnelo przez 7 lat w stanie niezalegalizowanym.. bylo przeciez dobrze. Teraz po prostu bedziemy Panem i Panią P.; mezem i żoną uśmiech Ale milosc jaka jest taka byął i mam nadzieje ze taka lub wieksza juz zawsze bedzie uśmiech

A jesli ludzie sa starsi, tj nie poznaja sie w wieku 15 lat, to tez mysle ze 3-4 lata to wystarczajacy czas by sie przekonac czy to jest TO uczucie i czy chce sie brac slub czy moze nie ma takiej potrzeby - bo nie wszyscy ją czują.. ale to chyba nie z tego forum język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią 26 Mar 2010, 0:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Z racji tego, że mam 21 lat nie mogę się zgodzić język Poznaliśmy się jak miałam 17 lat i nie chciałabym czekać ze ślubem 10 lat Wink Ja wyznaję inną zasadę: optymalną parą na ślub jest 3-4-letni staż związku. Można się dobrze poznać i co najważniejsze - przejść już jakiś kryzys, który bardzo dużo uczy nas o partnerze.



Coś ostatnio często się z Tobą zgadzam uśmiech Mam 22 lata i nie wyobrażam sobie (po 4 latach związku) czekać kolejnych 5, aż będę miała 27. Uważam, że nasz ślub jest dobrze przemyślany. Sami będziemy się po ślubie utrzymywać..Od dłuższego czasu mieszkamy razem.. Myślę, że to idealny moment na ślub uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Pią 26 Mar 2010, 0:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Z racji tego, że mam 21 lat nie mogę się zgodzić język Poznaliśmy się jak miałam 17 lat i nie chciałabym czekać ze ślubem 10 lat Wink Ja wyznaję inną zasadę: optymalną parą na ślub jest 3-4-letni staż związku. Można się dobrze poznać i co najważniejsze - przejść już jakiś kryzys, który bardzo dużo uczy nas o partnerze.


staż wg mnie też nie jest do końca dobrym wyznacznikiem. Znam kilka par, gdzie bycie razem długo długo beż żadnego zobowiązania ewidentnie im zaszkodziło. Nie wie skąd to się bierze, ale po jakimś czasie chyba narasta w Kobietach jakaś chęć stabilizacji, chęć powiedzenia sobie na serio, że nie jesteśmy tylko 'dziewczyną i chłopakiem' .... a jeśli partner tego nie zauważa albo nie jest gotowy i udaje głupiego to jakaś straszna podświadoma złość się z tego robi Rolling Eyes ... wiem, że nie u wszystkich tak jest, ale znam osobiście przykłady i też z wczesniejszych doświadczeń wiem co się wtedy czuje Twisted Evil Nie wiem, czy to 3-4 lata jak piszesz, bo to chyba zależy od charakteru Partnerów...

Wracając do sprawy 17-stu lat i ślubu to przesada. Podejrzewam, że Koleżanka się na nas obraziła i uciekła.... no ale prawda w oczy kole. nie można żyć marzeniami bo to najprostsza droga do nikąd. Kim byśmy były, jakbyśmy chwaliły wszystko co popadnie bez zastanowienia Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
..::Nati::..
maniak
maniak


Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 1030

PostWysłany: Pią 26 Mar 2010, 8:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cilusia000 napisał:

Nie zgadzam sie jednak z tym że, trzeba pomieszkac razem i miec skonczone studia by zdecydować sie na małzenstwo. My nie mieszkamy razem i zaden z nas nie zamierza isc na studia, ale mamy stałą prace a to sie chyba najbardziej liczy.

No ja też się z tym nie zgadzam ja nic takiego nie pisałam Wink Sami z moim Narzeczonym nie mieszkamy razem,bo nie chcieliśmy przed ślubem trzeba sobie coś zostawić na po ślubie,wtedy będzie większa z tego radość,bardziej zauważy się to że coś zmieniło,że jesteśmy małżenstwem a tak byłoby po staremu,jakbyśmy mieszkali razem już przed ślubem zero zmian tylko czysta formalizacja.
Jednak ja studiuje,ale zaocznie,więc moge spokojnie pracować i zarabiać kase,idealne połączenie jak dla mnie uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group