Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślubne srebrne obrączki..??
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Archiwum postów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paweł
początkujący
początkujący


Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 3

PostWysłany: Pon 29 Mar 2010, 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza tym srebro ma tę przewagę nad białym złotem, że zazwyczaj nie jest tak jak powyższe, pokrywane warstwą i nie będzie miało żółto-miedzianej barwy po czasie. Samo czyszczenie jest dziecinnie proste. Żona wczoraj potraktowała Nasze obrączki pastą "Elmex", która jest bardzo delikatna, nie posiada widocznych granulek, więc nie rysuje powierzchni. Kilka minut i błyszczą jak z białego złota. Można robić tak raz na kilka miesięcy jeśli obrączki nieco zmatowieją, i będzie się miało pewność, że zawsze powierzchnia będzie świecąca i nie zmieni barwy. Poza tym oszczędzamy na polerowaniu u jubilera język . Taka mała dygresja do tematu uśmiech
_________________
"Kto nie umie przysiąść na progu chwili, puszczając całą przeszłość w niepamięć, kto nie jest zdolny trwać w miejscu jak bogini zwycięstwa, nie doznając zawrotu głowy ani lęku, ten nigdy nie dowie się, czym jest szczęście." — Fryderyk Nietzsche
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ART. DECO JUBILER
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 352

PostWysłany: Nie 18 Kwi 2010, 9:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To racja,ale od razu nasuwa mi się pytanie: czy obrączki z białego złota po jakimś czasie zawsze stają się bardziej matowe i po jakimś czasie maja żółto-białą barwępytajnik Bardzo dużo zależy od jakości ich wykonania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paweł
początkujący
początkujący


Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 3

PostWysłany: Wto 27 Kwi 2010, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dużo zależy od jakości wykonania, sam się przekonałem, Biale zloto slabej jakosci juz po roku zacznie powoli tracic polysk, gładką fakturę. Tak samo jak srebro, no może nieco wolniej. Bardzo ważna jest dobra jakość materiału i precyzja wykonania. Co nie koniecznie idzie w parze z ceną..
_________________
"Kto nie umie przysiąść na progu chwili, puszczając całą przeszłość w niepamięć, kto nie jest zdolny trwać w miejscu jak bogini zwycięstwa, nie doznając zawrotu głowy ani lęku, ten nigdy nie dowie się, czym jest szczęście." — Fryderyk Nietzsche
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Sro 28 Kwi 2010, 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja lubię srebro, bardzo.
Nie mam nic przeciwko srebrnym obrączkom, jednak sama bym sie nie zdecydowała. Chyba głównie dlatego, że przez wiele lat nosiłam na palcu srebrny pierścionek - wyglądający jak obrączka, z delikatnym wzorkiem z dziurek. Teraz nosi go moja młodsza siostra. uśmiech
Dlatego chcę, żeby moja ślubna obrączka znacząco się różniła od tego, co nosiłam w liceum, czy na studiach - A nie posiadam (jeszcze) żadnej złotej biżuterii (tzn. mam medalik od chrztu, ale...).
Dlatego pierścionek zaręczynowy, a potem obrączka to będzie dla mnie coś bardzo małżeńskiego, coś czego nigdy wcześniej nie miałam - coś złotego (żółte złoto). uśmiech
dla mnie osobiście to będzie symbol zmiany w życiu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Annoula
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 333

PostWysłany: Sro 28 Kwi 2010, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smużko ja też całe życie nosiłam srebro, ponieważ nie lubiłam złota ale teraz odkiedy mam złoty pierścionek zaręczynowy a później obrączkę również z żółtego złota nie mogę się już z nim rozstać. Srebro nadal noszę, a teraz gdy panuje moda na łączenie różnych odcieni metali szlachetnych to wszystko do siebie pasuje.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sol
gaduła
gaduła


Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 299

PostWysłany: Sro 28 Kwi 2010, 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam pierścionek z białego zlota 100% i nic się nie ściera. Wygląda tak samo jak w dniu w którym go dostałam czyli ok 3 lata temu uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ART. DECO JUBILER
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 352

PostWysłany: Wto 18 Maj 2010, 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To świadczy tylko o tym,ze był solidnie wykonany i powinien zachowac swoje walory przez długie lata. Podobnie jest z obrączkami z białego złota lub srebra.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
izab
kandydat
kandydat


Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 40

PostWysłany: Pon 31 Maj 2010, 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też lubię srebro, a co do obrączek to jeśli ktoś ma taki pomysł to czemu nie. Jak szukaliśmy obrączek to widziałam bardzo ładne srebrne obrączki w Aparcie. Nawet na początku pomyślałam, że to białe złoto . Chociaż jak dla mnie srebrne obrączki są idealne jako przedślubne uśmiech Nasi znajomi takie nosili w narzeczeństwie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ART. DECO JUBILER
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 352

PostWysłany: Pon 21 Cze 2010, 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spotkałam się już kilka razy z noszeniem obrączek przedślubnych i rzeczywiście, osoby noszące mają je srebrne. Jednak ślubne zazwyczaj są już złote, chociaż wyjątki oczywiście też się zdarzają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arek24
bywalec
bywalec


Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 126

PostWysłany: Wto 29 Cze 2010, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja znalazłam takie obrączki i tak się zastanawiam czy to też taki pomysł na obrączkę przedślubną?Były w dziale biżuteria męska


albo
http://www.apart.pl/pl/bizuteriameska,c,1,,3635
_________________
Kasia i Arek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Archiwum postów Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group