Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zmiany przy udzielaniu ślubu kościelnego.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Sob 9 Kwi 2011, 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smuzka zgadzam się z Tobą... Ja nie pisze tu o związkach np rocznych i jest wpadka, no i ślub.... Bo może kwestia slubu była juz planowana na kiedyś tam, więc jest tylko przyspieszona.... Mówię teraz o wpadkach na początku znajomości, gdzie nawet nie przychdziło danej parze do głowy, żeby sie pobrać, no a co najważniejsze aż tak dobrze sie nie znają... Typowe zauroczenie i wpadka. O tym mówię... Nie mam zamiaru spierać się z osobami, które mają szczęśliwe rodziny, bo nie wiedzą jak to jest, gdy za scianą jest olbrzymia awantura rodziców... I nie mówie o tym, że wszystkie małżeństwa przez wpadki kończą na rozwodzie, ale należy zadac sobie pytanie, czy warto ryzykować. Bo kto jak kto, ale dzieci bardziej cierpią i pamiętają...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sob 9 Kwi 2011, 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem wpadka wpadce nie równa i nie można wszystkiego uproszczać. Nasi rodzice też byli młodzi i popełniali takie same błędy jak my, czasem ciąża pojawiała się niespodziewanie i tylko przyspieszała podjętą już decyzję o ślubie, czasem trzeba było wziąć ślub, bo tak wypada. Jeszcze kilkanaście lat temu ślub z obowiązku był jedynym wyjściem z trudnej sytuacji, a jednak jak widać odchodzi się od tego - jak dla mnie jest to logiczne dlaczego.
Inna kwestia, że małżeństwo to nie tylko dojrzałość, w jej przypadku można tkwić w związku i starać się, by mimo wszystko było dobrze (bo wiara, bo dzieci, bo tak trzeba, bo samemu źle, bo jakoś to będzie). Ludzi powinno coś łączyć, powinni dobrze się czuć w swoim towarzystwie i przede wszystkim chcieć przebywać ze sobą. Czasem ta wyczekiwana miłość wypływa z czasem, ze wspólnych przeżyć i z zasady co nas nie zabije to nas wzmocni. Mówicie o zupełnie innym pokoleniu naszych rodziców, babć, och czasy dawno minęły, rozejrzyjcie się dookoła jak wygląda teraz nasza rzeczywistość - jest to najlepszy dowód na to jak żyć.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Sob 9 Kwi 2011, 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Straszna_dama masz w 100% rację...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Sob 9 Kwi 2011, 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sheryl napisał:
Smużka napisał:
Ja znam pary, które wzięły slub ze względu na dziecko i teraz ich małżeństwa praktycznie się juz rozpadły. Jeszcze się nie porozwodzili, ale myslę, że to kwestia kilkunastu miesięcy.
Jak ktoś się kocha, to co za problem poczekać i wziąć ten ślub np. po porodzie? Przecież małżeństwo przez to gorsze nie będzie.
Nikt im nie zabrania się pobierać w ogóle - bo mają dziecko w drodze!



To zależy od podejścia - ja np. nie pozwoliłabym sobie na urodzenie nieślubnego dziecka, bo nie uznaję czegoś takiego i źle czułabym się z tym... może i to jest staroświeckie, ale takie mam poglądy.


Przepraszam, ale czegoś tu nie rozumiem........nie pozwoliłabyś sobie na urodzenie dziecka przed ślubem, bo takie masz poglądy, a za chwilę piszesz.......

"Ps: mój partner też jest pierwszy i ostatni... i podobnie ja dla M. - mamy się czuć dziwnie z tego powodu? uśmiech dodatkowo 18naście lat może i nie mamy, ale niewiele więcej uśmiech"

Chyba, że masz na myśli mówiąc, że Twój partner jest Twoim pierwszym, nie masz na myśli współżycia.
Jeśli natomiast tak, to nieco dziwne te poglądy. :/Z jednej strony tak, bo mi pasuje, a z drugiej nie, bo jednak nie. :/
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Sob 9 Kwi 2011, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 18:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sob 9 Kwi 2011, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc to nie średniowiecze i gadanie typu "pierwszy i ostatni" wkładam między bajki. Absolutnie nie mówię Sheryl o Tobie i proszę nie uproszczać moich słów biorąc je do siebie, biorę po prostu pod uwagę współczesną statystykę, bo nie warto palić za sobą mostów (Wam życzę jak najlepiej).
Sheryl, zwrócę się bezpośrednio do Ciebie, chyba pochodzisz z bardzo wierzącej rodziny (choć sama nie jesteś wierząca), dziecko bez ślubu absolutnie, ten pierwszy i ostatni, podziwiam uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Sob 9 Kwi 2011, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój mąż jest moim pierwszym, ale nie jestem wróżką, żeby powiedzieć, że będzie ostatnim. Chciałabym, żeby był, ale pewne są tylko śmierć i podatki. oczko

Sheryl średnio rozumiem, ale to nie moja sprawa, więc rozumieć nie muszę.
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yenna
maniak
maniak


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 1339
Skąd: Gliwice/Zabrze

PostWysłany: Sob 9 Kwi 2011, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedzenie "nigdy nie mów nigdy" sprawdza się także w tym wypadku.

Co do kwestii wiary. Moja babcia i mama są bardzo religijnymi osobami. Ale obydwie twierdzą zgodnie, że wpadka nie może być powodem natychmiastowego ślubu. Lepiej poczekać. Ułoży się - super. Nie ułoży - trudno. Ale do całej sytuacji nie dorzucimy przynajmniej rozwodu, albo nieudanego małżeństwa. Czasem lepiej zostać panną z dzieckiem.
_________________
04.06.2011
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sob 9 Kwi 2011, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yenna, Twoja mama i babcia są wielkimi kobietami, dzięki Najwyższemu, że chodzą takie po świecie. Ale nie wszystkie kobitki są takie, a to chyba przede wszystkim one wpływają na fakt - ślub ma być, bo co inni powiedzą na fakt, że bękart się urodził? Wstyd... Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiniac
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 367
Skąd: Tczew

PostWysłany: Sob 9 Kwi 2011, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie warto kłócić się o głupstwa. I zgadzam się, ze ślub tylko i wyłącznie z wpadki to porażka. Bo ludzie, którzy w ogóle się nie znają i poszli ze sobą do łózka robiąc sobie przy tym dziecko, nie powinni się pobierać.
_________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im, będzie żyć i umierać".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
Strona 11 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group