Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ZAPROSZENIA - z personalizacją, czy nie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pią 16 Mar 2012, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ruda_wiewiórka napisał:
Ja tam bym się nie obraziła. zawsze dostaję zaproszenie z osobą towarzyszącą (a jestem z P. 6 lat. i wszyscy oo tym wiedzą bo się spotykamy z rodziną..)
Ja np. będę pisać z osobą towarzyszącą, w przypadkach gdy para nie jest narzeczeństwem albo małżeństwem... wiadomo czy się związek nie rozpadnie?? nawet ten 5-, 7-, 10-letni?? i co wtedy? ta druga osoba towarzysząca się obrazi?

moim zdaniem zaproszenia bez kopert to też nie jest faux pas. skoro zaproszenia są np. z jakimiś ozdobami, kokardami itp. to w kopertach się mogą zgnieść... dlatego z kopertami czy bez - dla mnie nie ma różnicy oczko


to cudownie ... bo u nas zaproszeń tylko kilka, kopert nie planujemy i z tymi osobami towarzyszącymi się zdziwiłam, nie spotkałam się z wpisywaniem personalnie osoby towarzyszącej - nigdy takiego zaproszenia nie dostałam
fajnie uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pią 16 Mar 2012, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też pisałam nawet dla stałych związków z osobą towarzyszącą, bo większość to są młode osoby - u nich różnie ze stałością bywa...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fantazja
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 4588
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Pią 16 Mar 2012, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kilku osobom wypisałam imiennie (osoba i partner/ka). Chyba w trzech przypadkach tylko. I dopytać musiałam w jednym o nazwisko właśnie (narzeczony dziewczyny, więc uznałam, że wypada) uśmiech w pozostałych przypadkach z os. towarzyszącą. A na kopertach to nawet nie pisałam XY z osobą towarzyszącą tylko po prostu XY.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pią 16 Mar 2012, 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ruda_wiewiórka napisał:
Ja np. będę pisać z osobą towarzyszącą, w przypadkach gdy para nie jest narzeczeństwem albo małżeństwem... wiadomo czy się związek nie rozpadnie?? nawet ten 5-, 7-, 10-letni?? i co wtedy? ta druga osoba towarzysząca się obrazi?

Równie dobrze między zapraszaniem a ślubem może rozpaść się czyjeś małżeństwo, więc bez przesady język

Zgadzam się z wypowiedzią:
Ewa-Gdy napisał:
jeżeli nigdy nie spotkaliśmy się z osobą towarzyszącą to piszemy, że z o.t. Jeżeli natomiast mieliśmy okazję poznać daną osobę to dowiadujemy się od rodziny o nazwisko i wpisujemy.


Ostatnio dostałam zaproszenie z "osobą towarzyszącą" i nie uraziło mnie to, nawet się śmiałam, że ciągle mam wybór z kim pójdę lol

ewelajn napisał:
z tymi osobami towarzyszącymi się zdziwiłam, nie spotkałam się z wpisywaniem personalnie osoby towarzyszącej - nigdy takiego zaproszenia nie dostałam

Ja dostałam od znajomych, którzy byli naszymi wspólnymi znajomymi uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Sob 17 Mar 2012, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja jednak pozostanę przy osobie towarzyszącej - dla najmłodszej części gości , która ani nie jest zaręczona ani tym bardziej nie jest po ślubie

a tym co mieszkają z kimś etc juz imiennie się postaram uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karola 87
kandydat
kandydat


Dołączył: 17 Cze 2011
Posty: 90
Skąd: Jarosław

PostWysłany: Sro 21 Mar 2012, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje Drogie mam do Was pytanie, a chodzi mi o treść zaproszenia dla rodziców.
Moja sytuacja wygląda tak, ze mój tato nie żyje, a mama wyszła za mąż drugi raz. Zastanawiam się jak mam zwrócić się do nich w zaproszeniu. Ma ktos taka sytuacjępytajnik
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 21 Mar 2012, 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale nie rozumiem za bardzo o co Ci chodzi. My dajemy gościom zaproszenia, w których treści jest, że zapraszamy w imieniu rodziców i własnym. A rodzice dostaną zaproszenia oczywiście bez tej wstawki.
Wyjaśnij w czym jest problem.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Sro 21 Mar 2012, 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karoli chodzi chyba o to, czy ma napisać na zaproszeniu że: "mają zaszczyt zaprosić szanownych rodziców" ale de facto karola ma mamę i ojczyma i nie wie jak to ująć, tak? dobrze rozumiem?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sro 21 Mar 2012, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha. Ja bym napisała "rodziców" (bo chyba nie mamę + jej męża). A jak relacje z ojczymem nie są zbyt bliskie to można po prostu napisać, że zapraszamy Sz.P. i tu imiona i nazwisko mamy i ojczyma.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 21 Mar 2012, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja napisałam na zaproszeniach dla rodziców po prostu ich imiona i nazwisko - tak samo jak dla każdego innego gościa.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następny
Strona 16 z 19

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group