Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Co sądzicie o naukach?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 56, 57, 58  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pablo&Aga
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 339
Skąd: Kraków - Azory

PostWysłany: Sro 2 Gru 2009, 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My też nauk jesteśmy bardzo zadowoleni Prowadzone bardzo fanie. Zarówno ksiądz jak i małżeństwo.
widzę , że 21.08.2010 cieszy się sporym wzięciem
_________________



Ostatnio zmieniony przez Pablo&Aga dnia Sro 2 Gru 2009, 15:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
K@sieńk@
kandydat
kandydat


Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 53
Skąd: Siemianowice Śląskie

PostWysłany: Pon 28 Gru 2009, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My również pozytywnie nastawieni po naukach:) nie twierdze, że wniosły cos szczególnego i nowego w Nasze życie ale przynajmniej miło Nas zaskoczyli ze nikt nie gadał że sex przed ślubem to samo złowykrzyknik! (nie chodzi o ideologie tylko o sam fakt)oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Selin
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 68

PostWysłany: Czw 31 Gru 2009, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nasze nauki to byla tragedia... bylismy na 1-dniowych, ktore mialy byc co laska a na miejscu okazzalo sie ze 200 zl od pary.. pozniej byla kwestia ile trzeba dac ksiedzu bo kosciol ma swoje potrzeby, a na koniec rozmowa o naturalnych metodach planowania rodziny, czyli dziewczynki codziennie przed snem mierza sobie temperaturke zeby wiedziec czy dzis moga "dopuscic" czy nie Razz poprostu porazka
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Czw 31 Gru 2009, 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i tego bym się bała ... bo niby ogólnie daję radę różne rzeczy 'przecierpieć', gryźć się w język.... ale jezu, ileż można słuchać takich rzeczy z uśmiechem na ustach lol

Selin, najważniejsze że już macie to za sobą Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 2 Sty 2010, 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z uśmiechem nie... ja słuchałam z wyrazem przerażenia na twarzy i wcale się z tym nie kryłam Cool im dłużej słuchałam tym moje oczy były większe, tak byłam zszokowana. ruda, zagryziesz zeby i przeżyjesz Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lila
gaduła
gaduła


Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 271

PostWysłany: Sob 2 Sty 2010, 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Selin napisał:
a na koniec rozmowa o naturalnych metodach planowania rodziny, czyli dziewczynki codziennie przed snem mierza sobie temperaturke zeby wiedziec czy dzis moga "dopuscic" czy nie Razz poprostu porazka


No to widać, że nie za bardzo słuchałaś, bo temperaturę się mierzy po obudzeniu język z oczkiem

Szkoda mi ludzi (mówię teraz ogólnie), którzy nie próbują znaleźć czegoś sensowniejszego niż jednodniowe paplanie księdza (a możliwości jest mnóstwo), bo skoro już ktoś się decyduje na ślub kościelny, to mógłby chociaż trochę się postarać w tej materii... Confused
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 2 Sty 2010, 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz trochę racji, Lila, na naukach jest bardzo dużo dobrych i przydatnych rzeczy i trzeba z nich czerpać to, co najlepsze i najpotrzebniejsze. o ile są dobrze poprowadzone, a czasami mam wrażenie, że nie są. czasami są przeprowadzane tak, że człowiek naprawdę ma dość. te dziwne historie nie biorą sie z nikąd, ot tak, sobie, bo ktoś bawi się w bajkopisarza. dlatego nie dziwię sie, że niektórzy mimo wszystko traktują je jak porażkę. ja spotkanie i pogadankę o dzieciach i zakładaniu rodziny też traktuję jako porażkę i jakbym mogła tobym to wycięła i aż się boję co usłyszę w poradni przedmałżeńskiej. tym bardziej, że jestem na hormonach i z nich ot tak nie zrezygnuję, cokolwiek mi powiedzą na naukach, bo ktoś myśli, że wie lepiej. z tego co zauważam, ze własnie rodzicielstwo i metody zapobiegania ciaży sa pktem zapalnym i to przez ta sprawę ludzie mają taki a nie inny negatywny stosunek do nauk. to tylko jeden temat a zdominował wszystko inne.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Pablo&Aga
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 339
Skąd: Kraków - Azory

PostWysłany: Nie 3 Sty 2010, 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas oprócz samych nauk dostawaliśmy takie mini poradniki związane z poszczególnym tematem spotkań.

I było bardzo na luzie. Wykładowca nam opowiadał jak rozmawiał z najstarszym synem, że chce mieć z 5 synów aby miał kto go na starość chronić.A na to syn: tata ty pięciu my kolejnych pięciu to mamy fajny gang. Nie synku to już mafia Razz
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Selin
kandydat
kandydat


Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 68

PostWysłany: Pon 4 Sty 2010, 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lila masz racje ze nie wsluchiwalam sie w te "madrosci" bo z jednej strony kobieta mowila ze jest to najskuteczniejsza metoda a z drugiej ze wiele dziewczyn poprostu nie potrafi odpowiednio zinterpretowac swoich wykresów i przez zle odczytanie zachodza w ciaze!wykrzyknik! Prowadzacy interpretacji ucza sie na specjalnym kursie bo takie elementy jak stres, choroba, wysilek fizyczny czyli cos co towarzyszy nam niemal kazdego dnia wplywa na nasz organizm, a jak cos zle odczytam to pozniej sie dowiem ze metoda dziala tylko ja sie pomylilam... bo niestety tu nie wystarczy byc tylko systematycznym i zdyscyplinowanym...

a to ze poszlismy na jednodniowe nauki wynikalo z charakteru pracy mojego narzeczonego ktory pracuje popoludniami, ja rano, a weekendami studiujemy a niestety nieslyszelismy o nocnych kursach język z oczkiem

latwo jest krytykowac, gdy sie nie ma o wielu rzeczach pojecia! owszem forum jest po to by kazdy mogl sie swobodnie wypowiedziec na dany temat, ale piszac

"...skoro już ktoś się decyduje na ślub kościelny, to mógłby chociaż trochę się postarać w tej materii... "

to chyba lekka przesada
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon 4 Sty 2010, 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Selin, że tekst "...skoro już ktoś się decyduje na ślub kościelny, to mógłby chociaż trochę się postarać w tej materii... " to PRZESADA !

My tez pójdziemy na nauki weekendowe, bo na inne nie mamy czasu. Moj Ł. ma zmienny grafik tydzień na rano tydzień an popołudnie. Ja dziennie studiuje. Ł. został jeszcze semestr studiów zaocznych. Ja mam kurs w weekend. Więc nawet gdybyśmy chcieli na inne nie pójdziemy, z resztą nie czujemy takiej potrzeby. Dodam, że ślubu kościelnego nie bierzemy z przypadku, tylko dlatego, że chcemy i jesteśmy wierzący. Także nie można mierzyć wszystkich jedną miarką.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 56, 57, 58  Następny
Strona 16 z 58

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group