Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

ksiądz na ślubie....
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Sro 25 Lis 2009, 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój kumpel będzie udzielał nam ślubu i myślę, że gdybym zaproponowała mu jakiekolwiek pieniądze to by się poczuł bardzo urażony. Myślę, że później damy mu jakieś dobre % i oczywiście będzie na naszym przyjęciu weselnym.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 25 Lis 2009, 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mój kumpel będzie udzielał nam ślubu i myślę, że gdybym zaproponowała mu jakiekolwiek pieniądze to by się poczuł bardzo urażony. Myślę, że później damy mu jakieś dobre % i oczywiście będzie na naszym przyjęciu weselnym.


Tylko że ksiądz nie bierze pieniedzy za ślub dla sibei, tylko musi sie rozliczać z tego. Dla mnie nie namiejscu byłoby gdybym nic nie dała. Fkt faktem, czasami życzą sobie za dużo, ale w koncu kościół tez ma swoje potrzeby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agnusss
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 947

PostWysłany: Sro 25 Lis 2009, 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kościół dostaje kasę z budżetu państwa, a konkretniej z funduszu kościelnego.
Ja bym nigdy nie wzięła kasy od znajomych, poza tym dla znajomego księdza to na pewno był zaszczyt.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro 25 Lis 2009, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnusss to bardzo ciekawe co piszesz, naprawde. Zainteresuj sie tym bardziej i doinformuj, bo masz błędne informacje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Sro 25 Lis 2009, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wracając do kwestii księdza na weselu to ja mam np. wujka księdza.... i co prawda żadnej z moich sióstr ślubu nie udzielał (mi też nie będzie) ale na weselu był.... zmył się co prawda przed północą ale jednak Wink Uważam że też człowiek i nie ma przeszkód żeby usiadł z ludźmi i zjadł coś dobrego... a nawet zatańczyć jak ma ochotę język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Sro 25 Lis 2009, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kościół to jest jedno i należy złożyć ofiarę za ślub, który się tam odbędzie. Ale Ty pytałaś konkretnie o to czy uważamy żeby rozliczyć się ze specjalnie zaproszonym - znajomym księdzem. Więc dla mnie jest to dla niego zaszczyt (jak sam nam powiedział) i obraziłby się gdybym chciała mu dac jakiekolwiek pieniądze za to, że udzieli sakramentu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Pią 27 Lis 2009, 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czika napisał:
Czy mam mu osobno proponowac jakieś pieniązki za udzielenie nam ślubu i przebytą drogę czy potraktować jego przysługę jako znak sympati i nic się nie odzywać co do pieniędzy. Nie wiem czy jeśli zaproponuje mu jakieś pieniądze czy się nie wygłupie i czy on się nie poczuje urażony. Co myślicie o tym??

szczerze mówiąc nie wiem... ja traktuję go jako gościa na weselu, jeszcze nie pomyśleliśmy czy mu specjalnie jeszcze płacić.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Pią 27 Lis 2009, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ten ksiądz to Wasz dobry znajomy to nie przyjmnie zapłaty. Wszystko zależy od bliskości kontaktu.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 28 Lis 2009, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

on jest moim dobrym znajomym Smile prowadził scholkę przez kilka lat, przygotowywał do bierzmowania... teraz jest we Wrocławiu. ja tak myślałam, by poprosić go o udzielenie nam ślubu, od razu zobaczy nowy kościół to na pewno się ucieszy Smile zaprosimy go na wesele, a przenocuje na klasztorze przy parafii. a 300zł to do parafii, w której odbywa się ślub. to mi się wydaje ok. a jak ktoś sprowadza księdza, z którym się nie zna to być może jakąś symboliczną kwotę mu się płaci?? Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Sob 28 Lis 2009, 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że jak nie znasz wcale4 księdza to go nie sprowadzasz:) Ale jeśli jest to ktoś tylko i wyłącznie jakoś przelotnie znajomy, to ja zaproponowałabym jedynie pokrycie kosztów podróży jeśli byłoby to jakoś trochę odleglej.
Bo znajomemu to nie, to jest gość.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group