Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zapowiedzi
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Pią 5 Cze 2009, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mamy spisany protokół uśmiech zapowiedzi w mojej parafii:14 i 21 czerwiec uśmiech a co najfajniejsze to to że ksiądz nie wziął od nas kasy. powiedział że to jest najmniej ważna sprawa i nie musimy jeszcze płacić. czaicie? ilu księży by tak powiedziało? byłam zaskoczona bardzo.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anna W
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 242
Skąd: Oslo

PostWysłany: Wto 9 Cze 2009, 7:15    Temat postu: Protokol za granica, zapowiedzi w kraju Odpowiedz z cytatem

czy ktoras z was miala taka sytuacje? Juz powoli wariuje z rozpaczy, bo kazdy ksiadz udziela mi innych informacji. Bedziemy pobierac sie w Czestochowie ale kurs przedmalzenski itp musimy zrobic tu w Oslo, ze wzgledu na to, ze cvzas nie pozwla nam latac ciagle do Polski- urlopu brak. Bylismy tu chyba u 4 ksiezy, kazdy mowi co innego. Generalnie chcemy zalatwic to tu i podpisac protokol, do slubu trzy miesiace, a ksiad zpowiedzial ze to z apozno!wykrzyknik W czestochowie, ksiadz kazal przyjsc dopiero ok 3 miesiace przed slubem, wiec zglupialam. W kazdym badz razie, dokumentow z USC tez jeszcze nie mamy, bo umowilismy sie z pania w Urzedzie ze bedziemy tam 2 tygodnie przed slubem- tak ustalilismy i doniesiemy. Czy mozna bez tych dokumentow podpisac protokol?

Poza tym jak wyglosic zapowiedzi? mamy wyslac podpisany protokol, jesli uda nam sie go tu podpisac, bo akzdy ksiadz ma inna wizje to mamy go wyslac do naszej kancelarii razem z potwierdzeniem nauk itp. Czy potrzebne jest jakies specjalne podanie o zapowiedzi?? Zgubilam sie i zalamalam, tak ciezko zalatwia sie cosna obczyznie, nei mam juz sily, zaraz chyba zrezygnuje z koscielnego slubu;( Pomozcie!:*
_________________
Małżeństwo to przecież taki piekny stan... to sztuka życia ze sobą już do końca:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*AGNIESZKA*
maniak
maniak


Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 1546
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 17 Cze 2009, 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy mozna bez tych dokumentow podpisac protokol?


Jesli chodzi o to spytajcie się księdza w Cześtochowie, że macie taką a nie inną sytuację, może coś doradzi, bo tam bierzecie ślub, spisujecie protokół, urząd załatwiony - dogadaliście się Ok, nie martw się. Z tymi zapowiedziami tez pogadajcie z księdzem - radze wybrać jednego i z nim wszystko ustalać, my raz byliśmy u proboszcza raz przyjął na s inny ksiądz, byliśmy żli i teraz napewno chcecym proboszcza wszystko lepiej wyjasnił, a tak to jeden to drugi tamto. Wybierzcie jednego i z nim pogadajcie. Może się uda...powodzenia uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anna W
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 242
Skąd: Oslo

PostWysłany: Czw 18 Cze 2009, 7:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy szczescie Agnieszko!wykrzyknik Jak sie ciesze, mamy tu zrobic nauki, poradnie( a zaczal sie nam kurs we wtorek:)) protokol moze podpisac tylko ksiadz i mamy go wyslac do mojej parafii i mojego narzeczonego- bo on Krakus z krwi i kosci i w obu parafiach wyglasza na zapowiedzi na tej podstawie!wykrzyknik yeaahhh a kurs konczymy 3 lipca, wiec moze juz w lipcu beda nasze zapowiedzi:))))))))))))
Od razu mi lepiej i moge zajac sie przyjemnymi przygotowaniami:))

A jak wam idzie dziewczyny?
_________________
Małżeństwo to przecież taki piekny stan... to sztuka życia ze sobą już do końca:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lady87
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 262
Skąd: w sercu hard core w glowie meksyk:P

PostWysłany: Nie 21 Cze 2009, 8:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam taki mętlik:

ślub mam 25 lipiec (jeszcze nie było żadnej zapowiedzi) a kolega który ma ślub tydzień po nas to dziś poszła druga-ostatnia zapowiedź. Czy one wcześniej poszły bo ma w innej parafi ślub?? Coś mi tu nie gra...
_________________
Mój synek Eryk przyszedł na świat 14-02-2012r. <3

Razem od 14-02-2004r.
My jako małżeństwo od 25-07-2009r.


Aniołki
[*]08-10-2009 8tc
[*], 24-09-2010 5tc
[*] 12-2010 6tc
[/I]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lady87
gaduła
gaduła


Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 262
Skąd: w sercu hard core w glowie meksyk:P

PostWysłany: Sob 27 Cze 2009, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

up up

nikt mi nie pwoie jak to z zapowiedziami jest?
_________________
Mój synek Eryk przyszedł na świat 14-02-2012r. <3

Razem od 14-02-2004r.
My jako małżeństwo od 25-07-2009r.


Aniołki
[*]08-10-2009 8tc
[*], 24-09-2010 5tc
[*] 12-2010 6tc
[/I]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Sob 27 Cze 2009, 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy kiedy pójdziesz się z księdzem dogadać na zapowiedzi. A zapowiedzi chyba jest 3 a nie 2... Najpóźniej ostatnia zapowiedź musi iść w niedzielę przed ślubem, więc Twoje zapowiedzi najpóźniej powinny się zacząć w następną niedzielę...
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
betty22
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 667
Skąd: woj.opolskie

PostWysłany: Nie 28 Cze 2009, 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u nas sa tylko jedne zapowiedzi- w niedziele przed slubem
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Nie 28 Cze 2009, 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba znowu zalezy od parafii i księdza Rolling Eyes czy nie mogliby ustalić ogólnych zasad?
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
violinist83
guru
guru


Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 3460
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 30 Cze 2009, 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy ksiądz ma osobiste i specyficzne spojrzenie na dane kwestie...
Zasady ogólne są na pewno, ale co z tego, jak każdy robi i tak wedle własnego uznania... Rolling Eyes
_________________
Ślubowaliśmy 03.07.2010r uśmiech

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Strona 2 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group