Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

PORADNIA RODZINNA- i po krzyku
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 79, 80, 81  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna W
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 242
Skąd: Oslo

PostWysłany: Pon 15 Cze 2009, 7:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeju, pzreciez co to ma do rzeczy, jakie badanie sluzu, wystarczy, ze masz angine bierzesz antybiotyk i wszystko sie rozregulowuje i potem sa niechciane dzieci! Ale to chyba pol biedy jak mowia o sluzie, mojej kolezance Pani z takiej poradni opowiadala, ze jak cos sie dzieje nie tak i sa problemy intymne zamiast do ginekologa, kefirkiem przemywac, pomaga!
pytajnikpytajnikpytajnikpytajnikpytajnikpytajnikpytajnik?

Ja mam inny problem , pisalam juz w innym watku, tu w Oslo probujemy od jakiegos czasu zalatwic wszystkie sprawy koscielne, ale jest to strasznie trudne. Jets rozgardiasz niesamowity!
i odsylaja nas z miejsca na miejsce, jest szansa ze we wtorek zaczna organizowac jakies nauki, bo jest kilkanascie innych par, zdesperowanych tak jak my. Gorzej z poradnia ... podobno nie ma w Oslo, ksiadz moze ewentualnie cos poradzi, ale ne bardzo bo nei przyjmuja jego podpisu, musi byc osoba uprawniona.. ehh i co mamy zrobic?? Czy to jest potrzebne do zapowiedzi?pytajnik Czy niekoniecznie? Czy tylko nauki?? Czy ksiadz bez naszego zaswiadczenia o poradni moze wypelnic protokol przedmalzenski? Bo musimy wyslac go do czestochowy gdzie sie poboeramy i tam musz abyc zapowiedzi. Czy moze ktos zna w Czestochowie ewentualnie na slasku osobe, ktora moglaby podbic nam te karteczki odnosnie poradni juz teraz, a my poszlibysmy na kurs pozniej przed samym slubem jak juz bedziemy w Polsce? Zwariuje zaraz, pomocy!!uśmiech
_________________
Małżeństwo to przecież taki piekny stan... to sztuka życia ze sobą już do końca:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sasetka
maniak
maniak


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 1119
Skąd: Kielce

PostWysłany: Pon 15 Cze 2009, 9:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze narzucają metody naturalnego planowania według kogoś tam... zamiast samemu wybrać wygodną metodę to oni mówią że ta jest najlepsza metoda a inne są be... chore.

Czy ja wiem czy są niechciane?pytajnik Jak to po ślubie moze nie planowane ale kochane... . Niezgadzam sie z tobą bo nie zawsze się trafi... ja miałam przedłużony przez antybioty i tak nie trafiliśmy...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agbar
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 743

PostWysłany: Wto 16 Cze 2009, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zasadzie spotkania w poradni są wymagane. Ale księża czasami idą młodym na rękę i nie wymagają tego zaświadczenia. Szczególnie często tak dzieje się w przypadku, gdy narzeczeni mieszkają za granicą.

Radziłabym za pośrednictwem kogoś z rodziny spytać księdza jaki jest jego stosunek do tej sprawy.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anna W
bywalec
bywalec


Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 242
Skąd: Oslo

PostWysłany: Sro 17 Cze 2009, 7:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisalam juz bylismy u ksiedza wczoraj, z nami jeszcze kilka innych rownie zdesperowanych par- mielismy pierwsze nauki, bedzie 5! I wlicza w to poradnie!! MAm nadzieje, ze zadziala to u nas w Polsce(dodam, ze slub bierzemy w Czestochowie, moim rodzinnym miescie- baaaaardzzzoo sa tam tradycyjni). Mamy natomiast problem z protokolem (pisze o tym w potrzebuje odstresowania:)) Na szczescie jesli chodzi o nauki, ksiadz ktory nam sie trafil jest nawet mily i dosc zyciowy, opowiadal o milosci i codziennym zyciu, wiec nawet mozna bylo go posluchac i nie nudzic sie:)

Troche sie odstresowalam, wiec moge zajac sie przyjemniejszymi rzeczami:)
_________________
Małżeństwo to przecież taki piekny stan... to sztuka życia ze sobą już do końca:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorka_smile
bywalec
bywalec


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 194

PostWysłany: Pią 10 Lip 2009, 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie najbardziej śmieszyło to, że kobieta, która pracowała w poradni była nieprzygotowana na jakiekolwiek pytania. Np. dostałam bardzo poważnej infekcji na basenie i lekarz kazała mi zażywa tabletki dopochwiowe o barwie żółtej. Jak powiedziałam to tej kobiecie odpowiedziała mi,że i tak muszę obserwowac śluz bo to bardzo ważne. Ale jak można go obserwowac jeśli tabletka wypływa również za dnia. Poza tym osoba prowadząca była w dośc poczciwym wieku.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Pią 10 Lip 2009, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taka kobieta to pewnie ginekologa sama nie widziała ze 20 lat lol
nie no, na naukach i poradniach chyba to normalka lol

kurde, ale naprawdę kazali Wam robić wykresy cyklu miesiączkowego?? mi by sie nie chciało codziennie rano mierzyć temperatury i jeszcze się tym bawić w exel'u potem język
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
melassa
bywalec
bywalec


Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 229
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią 10 Lip 2009, 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie chcę do poradni Sad Już to widzę... będę musiała potakiwać jak piesek na tylnej szybie samochodu, ściągnąć z neta wykresiki... argh.... Evil or Very Mad
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Pią 10 Lip 2009, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochane, ja sie naczytałam teorii by w razie czego nie mieć wpadki na dobre mi to wyszło w sumie) a potem sobie rysowałam z teorii. I nawet sobie zaburzenie narysowałam, niby, ze stres miałam w pracy. Wyszło super. A budowę i cykl dokładnie jak przebiega powinno się znać, więc zachęcam do lektury Smile Kto może niech rysuje, a kto jest na tabletkach niech spróbuje teorią sie trochę pobawić Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
luna26662
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 59
Skąd: śląsk

PostWysłany: Pią 10 Lip 2009, 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też miałam obawy przed poradnią i długo odkładałam tą"przyjemność". Tym bardziej, że mój ukochany powiedział, że nie ma takiej siły, która by go tam przyprowadziła.
Miałam dwa podejścia. Najpierw w miejscowości z której pochodzę. Kiedy usłyszałam przez telefon, że należy się we dwoje zatrzymać i zastanowić nad życiem , a następnie wspólnie podjąć decyzję to już miałam dość.
Drugie podejście było łatwiejsze. Umówiłam się na spotkanie, stawiłam się o umówionej godzinie, ksiądzktóry akurat przechodził zapytał miło "a druga połowa gdzie?", na co odpowiedziałam, że nie było takiej możliwości ,bo się zbuntowała druga połowa. Usiadłam sobie naprzeciw pani z poradni, a ona porozmawiała ze mną co robię , jakie mamy plany odnośnie dzieci, po czym po około 25 minutach rozmowy o mnie i przyszłym mężu powiedziała, że nie będzie mnie męczyć wykresami, bo jeśli mam dziecko to wiem o co chodzi.
I koniec. Podbiła i życzyła powodzenia.
Na pewno mój wiek zadecydował że nie miałam problemów, ale ta sytuacja pokazuje, że są też miłe kobietki w tego typu poradniach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
betty22
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 667
Skąd: woj.opolskie

PostWysłany: Sob 11 Lip 2009, 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eeeee a te wykresy mam nadzieje nieobowiązkowe?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nauki przedmałżeńskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 79, 80, 81  Następny
Strona 4 z 81

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group