Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

jakie znacie zwyczaje weselne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17, 18, 19  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Faraonka
początkujący
początkujący


Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 1
Skąd: Opole

PostWysłany: Wto 9 Cze 2009, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy ktos zna moze taki zwyczaj
ze dziecko mowi jakis wierszyk
albo spiewa jakas piosenke na weselu?

jesli znacie to prosze o jakas rade
poniewaz troche juz pozno (13.06)
a ja dopiero teraz sobie uswiadomilam
ze moje dziecko mogloby swojej cioci
cos na weselu powiedziec

a moze jakas laurka i zwykle "sto lat"

co myslicie?pytajnik

P.S. jestem nowa, ale wierze ze mi pomozecie :*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pablo&Aga
gaduła
gaduła


Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 339
Skąd: Kraków - Azory

PostWysłany: Czw 30 Lip 2009, 7:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dużo ciekawych zwyczajów tu widzę. u nas będzie pewnie dla Agusi coś niebieskiego ......


bierzemy ślub w miesiącu z literą R, bramy to może jakieś napotkamy, ale część to chyba dzieje się bez organizacji przez młodych (np. rzucanie ryżem, pieniążkami, płatkami róży pod kościołem).

Ale jak się kocha to zawsze życie się ułoży. I tu żadne przesądy już nie pomogą

Jak byliśmy u kamerzysty to pokazał nam dość ciekawą tradycje jaką uwiecznił. Jedna z Par przed całą uroczystością przybyła wcześniej do kościoła, normalnie weszli jako para przez środek i zajęli swoje miejsca przed Ołtarzem. Całe wejście miało swoją oprawę muzyczną (ale nie utwór na ślub - Marsza Wagnera itp) i rozpoczęło się odśpiewanie Litanii do Wszystkich Świętych potem znowu wrócili do drzwi kościoła.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monik@
bywalec
bywalec


Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 159
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro 9 Gru 2009, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam pytanie, czy Wy wierzycie w te wszystkie przesądy i zamierzacie się ich trzymać?bo mnie one nie przekonują. mieszkamy z narzeczonym już ponad rok ze sobą i chcielibyśmy przygotowywać się do ślubu razem u mnie w domu żeby mieć nad wszystkim kontrolę. Jestem zdania, że przestrzeganie przesądów nie wpłynie ani pozytywnie ani negatywnie na nasze wspólne życie. Oczywiście jest to rodzaj tradycji ale przecież nie wszystkie śluby muszą być od poczatku do końca tradycyjne, prawda?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monik@
bywalec
bywalec


Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 159
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro 9 Gru 2009, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam pytanie, czy Wy wierzycie w te wszystkie przesądy i zamierzacie się ich trzymać?bo mnie one nie przekonują. mieszkamy z narzeczonym już ponad rok ze sobą i chcielibyśmy przygotowywać się do ślubu razem u mnie w domu żeby mieć nad wszystkim kontrolę. Jestem zdania, że przestrzeganie przesądów nie wpłynie ani pozytywnie ani negatywnie na nasze wspólne życie. Oczywiście jest to rodzaj tradycji ale przecież nie wszystkie śluby muszą być od poczatku do końca tradycyjne, prawda?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monik@
bywalec
bywalec


Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 159
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro 9 Gru 2009, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam pytanie, czy Wy wierzycie w te wszystkie przesądy i zamierzacie się ich trzymać?bo mnie one nie przekonują. mieszkamy z narzeczonym już ponad rok ze sobą i chcielibyśmy przygotowywać się do ślubu razem u mnie w domu żeby mieć nad wszystkim kontrolę. Jestem zdania, że przestrzeganie przesądów nie wpłynie ani pozytywnie ani negatywnie na nasze wspólne życie. Oczywiście jest to rodzaj tradycji ale przecież nie wszystkie śluby muszą być od poczatku do końca tradycyjne, prawda?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KiSe
guru
guru


Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 2269
Skąd: Poznań/Oświęcim

PostWysłany: Sro 9 Gru 2009, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heheheheh aż Ci się 3 razy wysłało uśmiech

Ja osobiście nie wierze w przesądy uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sro 9 Gru 2009, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja i Ł. w przesądy nie wierzymy. Jaki wpływ na nasze życie może mieć to czy będę miała coś starego coś nowego itd czy nie pytajnik To tak jak z czarnym kotem który przebiega drogę..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Sro 9 Gru 2009, 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marta_ges, zgadzam się z Tobąuśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
katarzyna
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 332
Skąd: Suwalszczyzna

PostWysłany: Czw 10 Gru 2009, 0:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My nie przestrzegaliśmy teraz mąz chodził ze mną wybierać suknię uśmiech a ja z ni garnitur chcieliśmy do siebie na ślubie pasować Very Happy
A a późniaj się śmiał że przesąd z tym że pan młody nie może zobaczyć sukni wcześniej wymyślił ktoś ko nie chciał godzinami przesidywać w salonach... Ale w końcu udało nam się znaleść śliczną suknie uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Czw 10 Gru 2009, 0:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

katarzyna napisał:

A a późniaj się śmiał że przesąd z tym że pan młody nie może zobaczyć sukni wcześniej wymyślił ktoś ko nie chciał godzinami przesidywać w salonach



tak ! tak! tak!

oto posiadłyśmy odwieczną tajemnicę i źródło tego przesądu wykrzyknik lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17, 18, 19  Następny
Strona 5 z 19

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group