Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Oczywiście że tak
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 137, 138, 139  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Seks przed ślubem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dotka
kandydat
kandydat


Dołączył: 05 Cze 2009
Posty: 14
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią 5 Cze 2009, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mieszkaliśmy przed ślubem ponad rok i potem nie było jakichś niespodzianek:-) Jeżeli chodzi o rutynę to już zależy od Ciebie i drugiej osoby, zawsze może się zdarzyć jeżeli przestaniecie się starać. Ja osobiście nie podjęłabym ryzyka, żeby zamieszkać z kimś dopiero po ślubie. Dla nas ślub był po prostu naturalną koleją rzeczy. A wcześniejsze wspólne mieszkanie to nie żaden test tylko raczej potrzeba przebywania z ukochaną osobą jak najdłużej. Tak było w naszym przypadku i się sprawdza (póki co Wink ) Nie chcę jedna nikomu doradzać w tej kwestii bo to już sprawa osobistych przekonań.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
__Lara
kandydat
kandydat


Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 38

PostWysłany: Wto 9 Cze 2009, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla wszystkich zainteresowanych: polecam książkę "Seks jakiego nie znacie" ks. Ksawerego Knotza. Ksiązka bardzo ciekawa, odpowiada na wiele pytań, nie boi się rozważać intymnych rzeczy. Czytamy ją razem z narzeczonym i jeszcze lepiej się przez to poznajemy. Poznajemy nasze ciała, dusze, ich potrzeby. Sami jesteśmy wstrzemięźliwi, czekamy ze współżyciem do ślubu. Chcemy żeby nasz związek był pobłogosławiony przez samego Boga. Wtedy stworzymy nową jakość, komórkę, rodzinę, która w oczach Boga będzie mogła się też realizować w seksie.

Jestem pełna podziwu dla tego forum. Mimo, że są tu zwolennicy i przeciwnicy seksu przed ślubem to wszystkie wypowiedzi nie są obraźliwe, nikt się z nikogo nie naśmiewa. Kiedyś widziałam masę hamstwa na innym forum na podobnym temacie.
_________________
Pomagaj zwierzętom! Jestem wolontariuszem w schronisku, zajmuję się adopcją zwierząt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 10 Cze 2009, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo dla większości ludzi tutaj fakt, że ktoś moze mieć inny stosunek do danej rzeczy, jest oczywisty. choć nawet tutaj zdarzają się gorrrące dyskusje oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Wto 23 Cze 2009, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wg mnie każdy ma prawo do własnych poglądów oczko

ja wierzę w Boga ale nie wyobrażam sobie pozbawienia siebie bliskości z moim mężczyzną. Po prostu się kochamy i chcemy być ze sobą jak najbliżej się da.... bo to chyba jest jedna z tych rzeczy gdzie jesteś z drugą osobą w maksymalnej bliskości... uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
haloka
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 47

PostWysłany: Czw 25 Cze 2009, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wybrałam wstrzemiezliwosc,dlatego że seks.pozbawia normalnego spojrzenia na tę osobę,a ważne jest poznanie tej osoby,czy szczerze kocha i chce być zemną,czy on jest tym jedynym na całe życie.
uprawiając seks zaczynamy myśleć takich kategoriach,i dlatego możemy być często rozczarowani że jest coś nie tak,i trzeba się rozstać(pod względem budowania uczuć,i samego postrzegania).A takie rozstanie z tym że był ten seks może być bardziej,bolesne,
każda czy każdy chce być wyjątkowy dla kogoś kto jest dla tej osoby ważny.
a tym bardziej bolesne gdy był seks gdy okazuje się,że było to tylko zauroczenie,a nie miłość
A przecież każdy chciał by poznać tą drugą osobę ważną w jego w życiu.

i zobaczyć jaka ona jest,czy tylko zauroczona,czy tylko pożądliwa(myśląca tylko o jednym,nawet po jakiś czasie)
czy się dogadujemy i czy umiemy się tolerować
nawet w różnych złych chwilach i dobrych.

uważam że wstrzemiezliwosc(wstrzymanie się od seksu)
pogłębia uczucia i spojrzenie na tą drugą osobę,
A nawet gdy taki związek się rozpada mamy czyste sumienie,że do tego nie doszło czy ktoś kogoś czasem nie wykorzystał.I WIELE INYCH PROBLEMÓW.



poza tym trzeba wierzyć to co napisane jest.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
haloka
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 47

PostWysłany: Czw 25 Cze 2009, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poza tym jedni biorą ślub ze soba ale swój pierwszy raz że sobą!mili przed ślubem.Drudzy po ślubie(choć według mnie ma wielkie plusy a żadnego minusa,oraz jest czymś piękniejszym)
a jedni z wieloma bo uwarzali że seks to nic złego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
haloka
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 47

PostWysłany: Pią 26 Cze 2009, 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wybrałam wstrzemiezliwosc,dlatego że seks.pozbawia normalnego spojrzenia na tę osobę,a ważne jest poznanie tej osoby,czy szczerze kocha i chce być zemną,czy on jest tym jedynym na całe życie.
uprawiając seks zaczynamy myśleć takich kategoriach,i dlatego możemy być często rozczarowani że jest coś nie tak,i trzeba się rozstać(pod względem budowania uczuć,i samego postrzegania).A takie rozstanie z tym że był ten seks może być bardziej,bolesne,
każda czy każdy chce być wyjątkowy dla kogoś kto jest dla tej osoby ważny.
a tym bardziej bolesne gdy był seks gdy okazuje się,że było to tylko zauroczenie,a nie miłość
A przecież każdy chciał by poznać tą drugą osobę ważną w jego w życiu.

i zobaczyć jaka ona jest,czy tylko zauroczona,czy tylko pożądliwa(myśląca tylko o jednym,nawet po jakiś czasie)
czy się dogadujemy i czy umiemy się tolerować
nawet w różnych złych chwilach i dobrych.

uważam że wstrzemiezliwosc(wstrzymanie się od seksu)
pogłębia uczucia i spojrzenie na tą drugą osobę,
A nawet gdy taki związek się rozpada mamy czyste sumienie,że do tego nie doszło czy ktoś kogoś czasem nie wykorzystał.

Jeżeli jesteśmy ze sobą bez seksu przed ślubem to znaczy,że się kochamy.

POZA TYM SEKS Z TYM JEDYNYM. oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 27 Cze 2009, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haloka napisał:
Ja wybrałam wstrzemiezliwosc,dlatego że seks.pozbawia normalnego spojrzenia na tę osobę,

skąd ta pewnośćpytajnik

haloka napisał:
Jeżeli jesteśmy ze sobą bez seksu przed ślubem to znaczy,że się kochamy.

możliwe Smile ale znowu...to, ze sypiamy ze sobą przed ślubem znaczy od razu, ze się nie kochamy, nie znamy, nie patrzymy na siebie normalnie itp.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
haloka
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 47

PostWysłany: Sob 27 Cze 2009, 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jeden myśli tylko o tym(seksie)
Właśnie u ciebie tak jest i dobrze,że z tym jedynym.
ale wież ile osób korzysta z tego że mówi się że seks przed ślubem nie jest grzechem?!ci którzy potrafią myśleć tylko jednym.
Często dając wiele bólu,że ich przybliży często tacy też szukają innej dziewczyny.i odwrotnie dziewczyny chłopaków.
Bo jednak takie ryzyko jest.A nie jeden powie ładne słowa aby tylko spróbować seksu.
Często też jest zawiść do takiej co nie spała z chłopakiem.


poza tym często bywa że zauroczenie jest mylone z miłością.i te wstrzymanie pozwala aby się przerodziło w uczucie miłości.ale i też pozwala się poznać.i wzmocnić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 27 Cze 2009, 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bywa. ale nie znaczy, ze zawsze tak jest. nie jestem jedyna, która sypia z facetem (od początku związku), a jednak zdąrzyła go doskonale poznać i wie w co się pakuje, a nie ma klapek na oczach i nie jest zaślepiona przez te wszyskie uczucia, która pojawiają się wraz z seksem. problem w tym, ze nikt nas o to nie pyta tylko ogółem się mówi, że jak sypiasz z kimś to jesteś tak skupiony/a na tej sferze życia, że nic innego do Ciebie nie dociera.

ja nie byłam dziewicą, gdy poznałam swojego narzeczonego, nie byłam też jego pierwszą. nie mamy z tym problemu. tak nam się zycie ułozyło, nie zawsze byliśmy mądrzy.

to, że sypiasz z kimś nie znaczy od razu, ze myślisz tylko o jednym. dla wielu to zwykła kolej rzeczy.

nie trzeba czekać do ślubu, by zauroczenie przerodziło się w miłość. to zależy od konkretnych osób, czy coś takiego jest im potrzebne.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Seks przed ślubem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 137, 138, 139  Następny
Strona 73 z 139

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group