Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

adopcja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 18, 19, 20  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Caliope8
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 813
Skąd: chatka pod lipami

PostWysłany: Wto 26 Maj 2009, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a poza tym to trzeba też wziąć pod uwagę partnera, rodzinę itp bo to nie jest tak, że będziemy żyli sobie na jakiejś bezludnej wyspie.
Ja bym się bała, że takie dziecko mogło by stanąć między mną a ukochanym bo ja bym pewnie chciała wynagrodzić wszystko złe co przeszło a mój Ł. rozsądniej by podszedł a poza tym, jak się ma swoje dziecko to jest okres ciąży żeby się oswoić, i "uczymy" się dziecka od początku, każdego dnia jak rośnie itp to też daję dobry start i wiem, że przy załatwianiu adopcji też jest czekanie ale trudno to porównać.
Dla mnie to z adopcją to trochę tak jak z byciem pielęgniarką, uważam że piękny zawód, podziwiam osoby które go wybrały ale nawet jak mi kolejne 100osób powie, że powinnam być pielęgniarką bo jestem empatyczna, cierpliwa itp to i tak wiem, że to nie dla mnie bo co innego robić coś czy zachowywać się w określony sposób przez godzinę a co innego podporządkować temu całe życie
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Wto 26 Maj 2009, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poza tym urodzenie swojego dziecka tworzy szczegolna wiez pomiedzy nim i jego matka. Udowodnione jest ze pierwszy moment po narodzinach, pierwsze przytulenie jest bardzo wazne. Wzmacnia te wiez, instynktownie czuje sie swoja krew. Jesli tak mozna to ujac. Zaczynaja wtedy dzialac specyficzne hormony, uaktywnia sie produkcja mleka u kobiety. To bardzo silny mechanizm zarowno u ludzi jak i u zwierzat (nie obrazac sie prosze-to biologia). W sytuacji kiedy tego brakuje (np przedwczesny porod i zwiazane z tym szybkie przeniesienie noworodka do inkubatora) podnosi sie poziom depresji poporodowej i braku "relacji/wiezi" z dzieckiem. Wiec ja sie nie dziwie ze niektore pary bardzo chca swoje dziecko urodzic niz zdecydowac sie na adopcje. Po prostu chca to przezyc a nie miec wrazenie ze przez waskie okienko piwniczne podgladaja emocje ktore dane byly innym ludziom a im nie.
Roznica w uczuciach miedzy dzieckiem swoim a adoptowanym moze byc ogromna.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 27 Maj 2009, 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadie napisał:
Cytat:
bawią mnie ludzie, którzy domagają się całkowicie legalnej aborcji pod szyldem decydowania o własnym ciele.



A czemu cie bawia? Co w tym zabawnego?

zabawne jest to, że niby inteligentni ludzie, a nie rozumieją pewnych rzeczy. tak, bawi mnie to, bo nie widzą granicy między decydowaniem o własnym ciele iżyciu, a decydowaniem o życiu drugiego człowieka. i jeszcze się tym chełpią. nie wiem czy mam wyśmiać takie osoby czy spojrzeć na nie z politowaniem.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sadie
guru
guru


Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 3308
Skąd: Liversedge

PostWysłany: Sro 27 Maj 2009, 9:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie oceniac bo kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamien
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sro 27 Maj 2009, 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nie ocena. to stwierdzenie faktu. od potępiania jestem daleka, natomiast nie mam zamiaru powiedzieć, że takie postępowanie jest ok.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
magdaberbec
maniak
maniak


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1772
Skąd: Krasnystaw

PostWysłany: Sob 30 Maj 2009, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostatnio nachodzą mnie myśli czy mając już swoją córeczkę mogłabym pokochać tak samo adoptowane dziecko. i myślę że tak.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Pon 10 Sie 2009, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adopcja.... myślę, że gdybym wykorzystała wszystkie możliwości starania się o własne Maleństwo (łącznie z in-vitro) i nie przyniosłyby skutku, to chciałabym adoptować. Rozmawiałam nawet kiedyś o tym z moim Andrzejem i on też nie miałby z tym problemu Very Happy

Osobiście to mam dobrą kumpelę, która jest adoptowana. Biologiczna 'matka' zostawiła ją na mrozie pod szpitalem. Tam trafiła na pediatrię i jedna z pielęgniarek tak się w niej zakochała, że zabrała do domu i adoptowała. Rok później adopcyjna matka zaszła w ciążę (chociaż lekarze nie dawali jej na to szans) i moja kumpela ma teraz siostrę. Są szczęśliwą rodziną mimo, że od dziecka rodzice nie ukrywali, że jest adoptowana Very Happy Zresztą to chyba najlepsze wyjście w takich przypadkach - nie ma szoku i płaczu.
Aaaa sorry, raz płacz był, jak jakimś cudem do mojej kumpeli odezwała sie biologiczna matka. Kumpela jej nienawidzi i sie nie chce z nią spotykać.

To chciałam napisać żeby dać przykład, że nie tylko w telenowelach takie rzeczy działają i są piękne lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
San
maniak
maniak


Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 1475
Skąd: Karlsruhe

PostWysłany: Wto 11 Sie 2009, 8:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adopcja to moim zdaniembardzo piękny i szlachetny gest. To jakby uratowało sie temu dziecku życie.

Ja czesto o tym myśle mimo, iż jeszcze nie staram sie o dziecko. Jeśli kiedyś w przyszłosci będzie mnie na to stać, by zapewnić wiecej niz jednemu dziecku dobre życie, to oprócz biologicznego dziecka chciałabym adoptować. Ale nie małego dzidziusia, tylko np. 12- lub 13-letnie dziecko. Wydaje mi sie, ze nastolatki mają mneijsze szanse na to, ze je ktos zaadoptuje. A tak moze uda mi sie chociaż troche ulepszyc takiemu dziecku życie. Pokazac co to miłość.

Małe dzieciaczki i dzidziusie szybko znajdują rodziców, a te wieksze czasami całe życie czekają na miłość.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Coni
guru
guru


Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 2526

PostWysłany: Wto 11 Sie 2009, 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My ostatnio rozmawialismy na temat adopcji. I nie zdacydowalibysmy sie adoptowac dziecka. Nie wiemy co bedzie kidys i jak potoczy sie nam zycie, ale na dzien dzisiejszy nie chcemy.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda87
guru
guru


Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 2921

PostWysłany: Wto 11 Sie 2009, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

San adoptowanie nastolatków to podobno jeszcze większa praca niż z niemowlakiem... bo takie dzieci mają już swoje lęki, od małego czują się opuszczone i żeby je wyprowadzić na prostą, trzeba się mocno postarać i to wielka odpowiedzialność. Tego nie rozważałam jeszcze....
Mimo wszystko mam nadzieję, że będę mogła mieć swoje biologiczne dzieci Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pozostałe tematy rodzinne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 18, 19, 20  Następny
Strona 10 z 20

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group