Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ślub, chrzciny... razem czy osobno???
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aneczka090
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 11

PostWysłany: Czw 23 Kwi 2009, 17:21    Temat postu: Ślub, chrzciny... razem czy osobno??? Odpowiedz z cytatem

Jesteśmy po ślubie cywilnym mamy już córeczke. Pewnie dla co niektorych niestety planowanąuśmiech no i własnie, jeszcze przed zaręczynami jak rozmawialiśmy o slubie to mowiłam ze ja bym chciała koscielny pozniej zeby moja córeczka mogła mi sypac kwiatki.
No i teraz mamy córeczkę uśmiech wiec jeszcze tylko tych kwiatków brak.
Rodzice nas namawiają zebyśmy wzieli śl. razem z chrzcinami. Ale wiadomo na ślub przyjdzie wiecej osob a na żadne przyjęcie nie mamy kasy:( tzn no wiadomo jak tylko chrzest to by sie zrobiło obiadek dla najbliższych. Wesele już mieliśmy przy cywilnym na 40osob ale to i tak nie była cała rodzina która chcielibyśmy zaprosic to by sie uzbierało z 100 co najmniej. Wtedy myśleliśmy ze przy kościelnym zrobimy duuze przyjęcie ja bym bardzo chciała ale wiadomo kasa, troche jaj na to wszystko brak.
I mam taki dylemat:( Nie wiem czy teraz chrzcić a ślub za jakies 2 3 lata (ale i tak wesela nie zrobimy, od wszystkich słyszę ze wesele swoje juz miałam ehh) Czy zrobic teraz to i to razem a po mszy zaprosic na ciasto i kawe (przy kościółku własciwie kapliczce jest taka mała salka) Ale to jest za miastem i ślub by był o godz. 15 to w sama pore obiadowa wszyscy beda głodni :/ to nie wiem czy tak wypada tylko ciasto. W sumie to niedziela i z małym dzieckiem to wiadomo ze długo sie nie posiedzi...
Najbliższa rodzina mowi zebyśmy robili razem, ze nawet tylko ciasto. (chyba sie boją ze jak przesuniemy to juz nie się zapomni o tym)

Powiedzcie coś co o tym myślicie bo juz mnie głowa boli:(

Pozdrawiam
Ania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
netty
kandydat
kandydat


Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 71
Skąd: Bydgoszcz/ UK

PostWysłany: Czw 23 Kwi 2009, 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja Ci powiem tak... tez mam coreczke ktora bedziemy chrzcic w czerwcu a slub bierzemy w przyszlym roku ale to tylko dlatego ze mieszkamy zagranica i nie ma opcji zeby tak szybko slub zorganizowac a chcemy wesele urzadzic. a wiesz nigdzie nie jest powiedziane ze trzena huczne wesele urzadzac to tylko taka tradycja. jesli bardzo Ci zalezy zeby miec slub koscielny to po co zwlekac? obiadek wystarczy skoro juz jedno "wesele" mialas ale jesli chcesz takie praaawdziwe wesele do bialego rana to poczekaj az malutka troche podrosnie.
ja tez planuje zeby nasza coreczka nam obraczki przyniosla Very Happy
_________________
Bo kto z milosc jeszcze nie umarl nie potrafi zyc...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aneczka090
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 11

PostWysłany: Czw 23 Kwi 2009, 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

netty dziękuje za odpowiedz. My też mieszkamy za granicą. Sl cywilny był z weselem do 4 rano a na drugi dzien z przyjeciem w domu u rodzicow młodego bo wieksza czesc rodziny została. Wiec było weselicho, no ale nie cała rodzinka mi sie marzy wieksze no ale to juz chyba poczekam na corki:P
Mam mnóstwo dylematówsmutny Bo jak odłożyć ślub to co potem? wątpie by nas było stać na duzo gosci a robic sam obiadek i dla najblizszych to znow bez sensu... No i zeby mi kwiatki córeczka sypała to też trzeba kilka lat:( A znów jak teraz zrobimy wszystko naraz to by wypadało obiad też a włąsnie z tym bedzie problem bo..
Mąż przyleciałby na sam weekend w niedziele o 15 byłby śl do 16 msza potem mozna by było w tej salce dać ciasta i kawe z h lub 2h i do domku sie pakowac podroz tez z godzine by zajeła bo to za miastem a w pon o 7 juz na lotnisku trzeba byc.... Wiec na obiadek troche czasu tez nie ma musialby byc bardzo szybki a po drugie to i kasy bo kogo zaprosisz? najblizszych to co z reszta znow sie poobrazaja( na cywilny niemowilismy nawet wiekszosci rodzinie tylko tym co i na przyjecie zapraszalismy)

Kurcze nie wiem:(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
netty
kandydat
kandydat


Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 71
Skąd: Bydgoszcz/ UK

PostWysłany: Czw 23 Kwi 2009, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz co my tez jak sie dowiedzielismy ze jestem w ciazy to chcielismy slub cywilny wziac ale stwierdzilismy ze jak wezmiemy ten cywilny to koscielny bedziemy odkladac z roku na rok az w koncu dzieci dorosna lol tez chcialam na gwaltu-rety brac slub bo mamy dziecko itd ale stwierdzilam ze chce porzadne wesele i slub a nie na odpieprz...
a jak jakbym byla na Twoim miejscu to wziela bym juz slub- w koncu weselicho juz mieliscie lol i ten dzien jest dla was nie dla rodziny! skoro nie macie pieniedzy to po co na sile... a jakbyscie pewnego dnia mieli za duzo pieniedzy to zawsze mozecie przed oltarzem odnowic przysiege malzenska i wtedy wesel urzadzic...
ale to tylko moje skromne zdanie:)
a kiedy urodzilas coreczke?
_________________
Bo kto z milosc jeszcze nie umarl nie potrafi zyc...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aneczka090
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 11

PostWysłany: Czw 23 Kwi 2009, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiem tez tak mysle ze zawsze mozna na jakaś rocznice:P za np 10 lat nie bede jeszcze taka stara:P
Ja zaszłam w ciąze zaraz po zaręczynach, a ze zareczyny były w polsce a potem wyjazd do domku za duzo sie nie rozmawialo z rodziną nie znali naszych planow. A jak po 2 czy 3 miesiacach przyjechalismy w dowiedziny oznajmiajac ze chcemy slub wtedy i wtedy i jestem w ciazy to było ojojoj
No a ze tyle sie słyszy ze śl koscielny trzeba rok wczesniej rezerwować a wiedzielismy ze maz nie ma bierzmowania no i z naukami bedzie problem to nawet niebylismy w kosciele spytac czy maja wolna date zreszta to ślub chcemy w kosciólku za miastem a wesele było w miescie w fajnej knajpce....
A moja niunia ma pół roczku. A twoja?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aneczka090
kandydat
kandydat


Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 11

PostWysłany: Pią 24 Kwi 2009, 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak mi sie jeszcze nasuwa pytanie. Czy wypada mi do ślubu kościelnego razem ze chrztem załozyć jakis mały welon?? Suknie mam bezowa czy capucino, taka ślubna ale nie jakos bardzo wystawna... Mama mowi ze nie powinnam welonu bo niewypada! co wy o tym myślicie?
_________________

Ślub cywilny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Be@tka
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 892

PostWysłany: Sob 25 Kwi 2009, 5:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to teraz już nie ma jakichś tam ograniczeń "to wypada, a tamto nie...". Więc jeśli Ci się welon podoba to go załóż uśmiech
_________________

www.beatailukasz.pobieramysie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kasia88
kandydat
kandydat


Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 11
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw 28 Maj 2009, 10:50    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

ja rowniez uwazam ze juz nie ma jakis tam ograniczen... jak Ci sie podoba i chcesz miec welon to czemu nie! My bedziemy miec slub i chrzciny w jednym, na tej samej mszy uśmiech oszczednosc czasu i pieniedzy. Obecnie tez mieszkamy za granica i w organizacji wszystkiego pomaga nam konsultant slubny.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anna21
początkujący
początkujący


Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 7
Skąd: Radomsko

PostWysłany: Pon 14 Wrz 2009, 21:35    Temat postu: Witam Odpowiedz z cytatem

Ja chyba jednak założę welon. uśmiech
My poczekaliśmy ze ślubem, bo tak wymagała sytuacja, tym bardziej,że na ślub i wesele musieliśmy sami uzbierać. Z Chrzcinami na szczęscie nie mieliśmy problemu, ksiądz tylko powiedział, żebyśmy w koncu kiedyś wzięli ślub, bo często się zdarza, że rodzice przychodzą święcić trzecie dziecko, nie mając ślubu. No i mamy zaklepaną datę 14.08.2010r. i nasz synek będzie miał 2,5 roczku i będzie nam trzymał obrączki. uśmiech Czasem po prostu brak ślubu nie wynika z braku wiary, czy chęci... ja wiem, że gdybym wzięla ślub te 1,5 roku temu, nie byłabym kompletnie na to gotowa psychicznie, czułabym się przymuszona i mój narzeczony tak samo, a tak teraz ta decyzja jest tylko i wyłącznie NASZA, nieprzymuszona - do tego kroku trzeba dojrzeć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
*Chocolate*
kandydat
kandydat


Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 40

PostWysłany: Pon 25 Sty 2010, 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aneczka ogólnie ciężka sytuacja, ponieważ chciałoby się na kilka sposobów i nie wiadomo na co się zdecydować. Hmmm. Musicie usiąść i przemyśleć wydatki, czy uda Wam się uzbierać itd.. Jak będziecie mieli kaskę na wesele na za np rokto poczekajcie, jeśli nie to weście ślub razem z chrzcinami córci i zróbcie mały poczęstunek. uśmiech Wielkie wesele jest marzeniem prawie każdej kobiety, ale czasem trzeba odpuscić i nacieszyć się skromnym.

Napewno podejmiesz właściwą decyzję. uśmiech Trzymam kciuki. :*
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ślub konkordatowy czy cywilny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group