Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

PREZENTY
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Castia
maniak
maniak


Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 1517
Skąd: z serduszka P. ;)

PostWysłany: Sob 16 Maj 2009, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem Ci, że oni by pewnie woleli te 200 zł pewnie niż jakiś prezent za to 200 zł. Przynajmniej ja bym wolała.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Sob 16 Maj 2009, 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

własnie problem, że ja źle bym się czuła gdybym im dała marne 200zł Confused tak trochę łyso. wychodze z załozenia, ze lepiej kupić przemyślany prezent niż dawać jakieś drobne.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Castia
maniak
maniak


Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 1517
Skąd: z serduszka P. ;)

PostWysłany: Sob 16 Maj 2009, 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale co byś mogła im daćpytajnik jak wybierzesz coś nietrafionego mimo wszystko? a kasę będę wiedzieli jak wydać....
no chyba, że naprawdę coś dobrego na prezent znajdziesz...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Caliope8
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 813
Skąd: chatka pod lipami

PostWysłany: Pon 18 Maj 2009, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MissIndependent 200zł drobne!wykrzyknik Moim zdaniem trochę przsadzasz
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Caliope8
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 813
Skąd: chatka pod lipami

PostWysłany: Pon 18 Maj 2009, 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przesadzasz...z wrażenia aż błędy robię Confused
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MissIndependent
moderator
moderator


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 6409
Skąd: gliwice/zabrze

PostWysłany: Wto 19 Maj 2009, 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Caliope8 napisał:
MissIndependent 200zł drobne!wykrzyknik Moim zdaniem trochę przsadzasz

nie wiem czemu, ale ja się teraz tak czuję jakby to drobne były Rolling Eyes lol a jeszcze miesiac temu się nie przejmowałam Cool
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Caliope8
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 813
Skąd: chatka pod lipami

PostWysłany: Wto 19 Maj 2009, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chciałabym mieć zawsze takie "drobne" w kieszeni lol
Ja zawsze patrzę przez pryzmat siebie, czy wolałabym te pieniądze czy coś innego i zdecydowanie pieniądze, nawet 50zł
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dotti1984
maniak
maniak


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1636

PostWysłany: Wto 19 Maj 2009, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez bym wolała takie 200zł tym bardziej że dla mnie to nie jest drobne.my dostawaliśmy głównie koperty i od znajomych itp najpopularniejsze było własnie 200zł.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kat8
gaduła
gaduła


Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 283

PostWysłany: Wto 19 Maj 2009, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i ja myślę,że pieniądze zawsze będą lepsze od prezentu,chyba,że oni wyraźnie mówili,że chcą prezent. Jeśli nie jesteś przekonana to może pomyśł,że będą chcieli sobie coś kupić,coś wymarzonego i akurat będzie im brakować te 200 i pieniążki od ciebie będą jak znalazł lol lol lol
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Liziii
guru
guru


Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 6311

PostWysłany: Czw 26 Lis 2009, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odswieze wątek za sprawą moich ostatnich dyskusji zarówno z narzeczonym jak i na innych forach, gdzie oczytalam sie takich kwiatków..

Wyobrazacie sobie, ze niektore dziewczyny po slubie, jak wyjmowały z kopert pieniadze, to znajdowały albo koperty a w srodku 10zł albo tez puste koperty! W zyciu sie nie spotkalam z czyms takim, bo i slubu jeszcze nie bralam... ale normalnie nadziwic sie nie moge jak mozna wpasc na taki pomysl.
Czyli co - lepiej udac ze sie wrecza jakas gotowke i dac pustą koperte?? Tylko po to by jakiestam dobre wrazenie sprawic? Przeciez takie cos moze sie wydac - kto wreczyl NIC.. Jedna z dziewczat sie zaparła i przesledziła ponoc całe nagranie z wesela, a byly tam uwiecznione momenty skladania zyczen i wreczania kopert i odkryla ktoż to jej taki piekny podarunek sprawił..

Ja sie zgadzam z Miss ze 200zł od pary to są drobne.. Dziewczęta, ok, rozumiem ze wesele nie jest po to by sie nagrabić.. Ale mnie byloby wstyd isc i dac po 100zł od osoby skoro wiem ze przynajmniej 150zł kosztuje moj talerzyk.. chcialabym zeby ie chociaz to zwrociło mlodej parze.. Poza tym jesli mnie niestac, to ide tylko na slub. Wiadomo ze mlodzi powiedza "nie musisz dawac nam prezentu, zalezy nam tylko na Twojej obecnosci" ale mimo wszystko czulabym sie niezrecznie. Z drugiej strony zapozyczac sie by wreczyc w prezencie 400zł? To tez nie jest dla mnie wyjscie.. wiec pewnie poszlabym jedynie na slub, wreczyla kwiatki czy jakies wino/ksiazke/co mloda para sobie zyczy i koniec.. I tak uczestniczylabym w tej najistotniejszej czesci..
Druga kwestia, ze zalatuje mi tu hipokryzją, jesli ktos mowi ze nie ma na prezent i daje 200zł za siebie i 2 dzieciakow z ktorymi przyszli, a sukienke i garnitur mają nowe, do tego fryzjer, tipsy prosto od kosmetyczki etc.. Skoro stac mnie by sie "odpicowac" to musi byc mnie stac na prezent.. Trzeba umiec postawic priorytety z czego zrezygnowac..

Doszlismy z M do wniosku ze lepiej dac komus prezent za jakas mniejsza kwote, ale wybrany ze starannoscia, wyszukany, a nie pierwszy z brzegu w supermarkecie..
Bo nie wiem jak u was, ale wsrod moich znajomych przyjeło sie na wesela 2010 wreczac minimum 400zł od pary..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwyczaje weselne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group